Kalıpçızade Konağı Hakkında

Çok şatafatlı düğünlerden hoşlanmıyor ama bu mutlu gününde sevdiklerinle birlikte olmak istiyorsan Ankara Kalıpçızade Konağı doğru adres! Nikahın kıyıldıktan sonra hafif ikramlar eşliğinde konuklarınla burada eğlenebilirsin. 1840 yılında yapılmış bu tarihi konağın doğa ve kale manzarası da içini açacak. Organizasyonun hem tarihi hem de zarif bir dekor eşliğinde olması konuklarının memnun kalmasını sağlayacak.

Fiyat Teklifi Al

Kalıpçızade Konağı Fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)750 - 1.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)750 - 1.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)500 - 750 TL
 • Kalıpçızade Konağı Hamamönü’nün fiyatları Ankara nikah salonlarının ortalamasında.
 • Alacağın profesyonel hizmet ve konağın tarihi oluşu, fiyatı fazlasıyla hak ettiklerini gösteriyor.
 • Dilersen fiyatı daha uygun tutmak için kokteylli bir organizasyon düşünebilirsin.
 • Açık alanda nikah sonrası bir yemek organize etmek istiyorsan ve misafirin çoksa, bu tarihi konağın büyüleyici havasını çok seveceksin.
 • Sen de tarihi bir alanda, şık bir davet vermek istersen teklif butonlarından fiyat teklifi alabilirsin.

Kapasite

Davet Alanı Yemekli Kapasite Kokteyl Kapasitesi
Kalıpçızade Konağı
Açık ve Kapalı Alan
Min. 100 - Max. 350 Min. 100 - Max. 450

Kalıpçızade Konağı Nikah Sonrası Yemek Organizasyonu

Kalıpçızade Konağı Ankara, menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı sunuyor. Bir nikah yemeği salonu olsa da otopark ve vale hizmeti de mevcut. Böylece konuklarına daha lüks bir karşılama yapmış olacaksın. Organizasyon sorumlusunu da mekan sağlıyor. Işık ses ve sahne hizmeti de bulunan Kalıpçızade Konağı Düğün Salonu Ankara’nın, after party alanı da var.

Dekorasyon / Süsleme

 • Dekorasyonda krem ve altın sarısı tonlarındaki sandalyeler ve loş aydınlatma göze çarpıyor.
 • Gelin yolundaki kırmızı halıyla kendini özel hissedeceğine eminiz.
 • Nikah alanında ise beyaz tül perdeler, beyaz masa ve sandalyeler ve renkli çiçek buketleri kullanılmış. Bu detaylar mekana hareket kazandırmış.
 • Konağın içindeki küçük ağaçlar ise yapay bir ortam oluşmasını engellemiş.
 • Konakta, Halime Hanım ve Seymen Abdurrahim Efe adında iki adet kapalı salonu var. Salonda renkli sedirler, işlemeli yastıklar ve nakışlı örtüler kullanılmış. Altın renkli aksesuarlar da konak havasını pekiştiriyor.
 • Kapalı alanda aynı zamanda eski fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon da bulunmakta. Nostaljik dokunuşlar seviyorsan tam senlik.
 • Ankara Kalıpçızade Konağı, eski havası bozulmadan zarif dokunuşlar yapılarak dönüştürülmüş. Böylece mekana girdiğin an o tarihi dokuyu hissedebileceksin. Dış mekana çok fazla eşya konulmayarak konağın görkemi korunmuş.

Müzik

Ses, ışık ve sahne hizmeti veren Kalıpçızade Konağı Ankara, müzik hizmeitini servis hizmetiyle birlikte saat 23:30’da sonlandırıyor. Müzik grubu, DJ veya orkestra getirmek istersen mekan sahibiyle görüşmeni öneririz. Mekanın müzik hizmetinin erken saatte sona erdiğini düşünme! After party alanı sunan mekanda geceyi istediğin kadar uzatabilir, sevdiklerinle doyasıya dans edebilirsin.

Fotoğrafçı

Ankara Kalıpçızade Konağı’nın düğün fotoğrafçısı hizmeti yok. Bunun yerine kendi fotoğraf ve video çekim ekibini getirip çok daha rahat ve içine sinen pozlarla düğününü sonlandırabilirsin. Düğünün en özel anlarını fotoğraflamanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Mekanın konağın önündeki açık alanı, altın rengi şık sandalyeleri ve kırmızı halı sayesinde mükemmel kareler yakalayacağına emin olabilirsin.

Otopark

Kalıpçızade Konağı Hamamönü, 150-250 araç kapasiteli büyük bir özel otoparka sahip. Başka bir otoparka ihtiyacın olacağını düşünmüyoruz. Otopark hizmeti ile vale hizmetini birleştiren mekan, misafirlerinin konforlu bir karşılamayla davete başlangıç yapmasını sağlayacak. Bu karşılama sayesinde misafirlerin nikah yemeği organizasyonu sonrası sana olumlu geri dönüşler yapacaklar. Bir davet mekanının özel otoparkı olması büyük avantaj!

Kalıpçızade Konağı Kına Gecesi Organizasyonu

Kalıpçızade Konağı sadece nikah sonrası yemekli eğlence için hizmet vermiyor. Dilersen kına geceni de açık veya kapalı alanı kullanarak bu tarihi konakta yapabilirsin. Kınaya konseptine de oldukça uygun bir mekan.Özellikle iç mekandaki kırmızı perdeler ve altın renkli avizeler kına gecesi için oldukça hoş bir atmosfer sağlayacaktır.

Alkışlarımız

 • Konağın engelli girişi olması takdire şayan!
 • Hem yemek hem de aperatif menüsünün özenle hazırlanmış olması ve vegan, vejetaryen, kosher ve diyabetik seçenekler davetlilerin tarafından hoş karşılanacak.
 • Tarihi konağın kale manzarası dikkat çekiyor.
 • Eski bir konak olmasına rağmen otopark olması ve vale hizmetini önemsemeleri mekanın büyük bir artısı. Misafirlerin araçlarını bırakıp direkt konağa giriş yapabilecekler.
 • Açılır kapanır ve cam tavan olması konağı daha modern ve ferah gösteren bir etken.
 • Gelin ve damat odasına yer verilmesi de bir avantaj. Aralarda dinlenebilir ve nikah öncesi rahatça hazırlanabilirsin.
 • Sahne hizmetinin 23:30’a kadar devam etmesi önemli bir detay. Nikah ve yemekli bir eğlencede sevdiklerinle vakit geçirmek için yeteri kadar zamanın olacak.

Kalıpçızade Konağı çift Yorumu

Funda & Mehmet: “Yapılan organizasyondan son derece memnunuz. Pandemi kurallarına tamamen uyarak güler yüzlü ekipleriyle bizi son derece mutlu ettiler. Özellikle organizasyon sorumlusu hanımefendiye güler yüzü ve ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz.”

Kalıpçızade Konağı Nerede?

Adres:Hacettepe Mah. Gebze Sk. No:14. 06250 Altındağ / Ankara

 • Esenboğa Havalimanı’ndan geleceksen 442K otobüsünü kullanıp Tren Garı Durağı’nda indikten sonra Ankara Spor Salonu Durağı’ndan 357 veya 355 otobüsüyle Zekai Tahir Burak Hastanesi Durağı’nda inip yürüyerek konağa ulaşabilirsin.
 • Kızılay’dan mekana ulaşmak istiyorsan 349, 350 veya 343 numaralı otobüslere binerek Zekai Burak Hastanesi Durağı’nda indikten sonra yürüyerek ulaşım sağlayabilirsin.
 • Tunalı Hilmi Caddesi’nden geliyorsan 304, 317-7 veya 391 numaralı otobüsleri kullanarak Opera Durağı’nda inebilirsin.
 • Kalıpçızade Konağı Hamamönü’ne Bahçelievler’den gelmek istersen Beşevler Durağı’nda Ankaray’a bindikten sonra Dikimevi Durağı’nda inmelisin. Daha sonra 375 veya 373 numaralı otobüslerden birini kullanarak Tacettin Dergahı Durağı’nda inip 3 dakika yürüyebilirsin.

Fiyat Teklifi Al