Kulüpler ve Davet Alanları

193 kulüpler ve davet alanları bulundu.

Kulüpler ve Davet Alanları

Modern dekorasyonlarıyla kulüpler ve davet alanları, göz alıcı düğünlere imza atıyor! İhtişamlı düğün deyince akıllara otellerden sonra kulüpler ve davet alanları geliyor. Bu mekanlarda, yemekli organizasyonların yanı sıra kokteyl düğünleri de sıkça tercih ediliyor. Konuk kapasitelerine baktığımızda ise ortalama 300-400 kişilik olduklarını görüyoruz. Tabii daha geniş ve butik davet alanı seçenekleri de mevcut.

Kulüpler ve davet alanları, ihtişamlarının dışında bulundukları konum ve sundukları manzarayla da ilgileri üzerine topluyor. Şehre göre deniz, orman, panoramik şehir manzarası sunabiliyorlar. Özellikle deniz kenarı davet alanları çiftler tarafından çok seviliyor. Açık ve kapalı alanları bulunuyor. Çoğunun kapalı alanlarında dahi camla çevrili, manzarayı seyredebileceğin bir ortam oluşturuluyor.

Kapalı alanların haricinde teras, havuz başı, kır bahçesi gibi alanlarda açık havada da düğün yapabiliyorsun. Teraslarında hizmet veren mekanlar, açılır kapanır tavanları sayesinde tüm hava koşullarına hazırlıklı oluyor. Bazı mekanlar ise nikah seremonisi gibi organizasyonları terasta, düğün eğlencelerini kapalı salonunda düzenleyebiliyor. Bu da bir organizasyon içinde iki farklı konsept sunulması anlamına geliyor.

Kulüpler ve davet alanları, birçok mekan türünü bünyesinde barındırıyor: Barlar, restoranlar, oteller, balo salonları ve çok daha fazlası! Bu alternatifler, genelde şehir merkezinde yer alıyor. Ulaşım açısından kolaylık sağlamak da avantajları arasında bulunuyor. Düğünlerin haricinde; after party, nikah sonrası kutlamaları ve bekarlığa veda partilerine de ev sahipliği yapabiliyorlar.

Kulüpler ve Davet Alanları Fiyatları

Düğün mekanı seçerken çiftlerin en dikkat ettiği konulardan biri kuşkusuz ki fiyatlar oluyor. Kulüpler ve davet alanlarında ortalama kişi başı fiyatlar değişiyor. Bu rakam ortalamanın üstüne çıkabiliyor. Aldığın hizmetler, menü içeriği, kişiye özel konsept gibi birçok detay fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynuyor. Uygun davet alanı arayışındaysan, bu da mümkün.

Davet alanlarının tamamında kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Belirtilen fiyat dahilinde; kişiye özel menü, süsleme, servis takımı, masa-sandalye düzeni gibi birçok hizmet sunuluyor. Kokteyl menüler, yemekli olanlara göre daha uygun oluyor. Alkollü-alkolsüz içecek seçimi de fiyatları büyük oranda etkiliyor. Alkollü bir organizasyon düşünüyorsan, menüyü 2 adet içkiyle sınırlandırabildikleri gibi sınırsız içki hizmeti de sunuyorlar.

Kulüpler ve davet alanlarında, çiftlerin çoğu düğünün ardından after party yapmak istiyor. Bu mekanların tamamında, profesyonel ses ve ışık sistemleri bulunuyor. Gece yarısından itibaren DJ eşliğinde eğlenceye devam etmek istiyorsan, after party için ekstra bir ödeme yapman gerekiyor. Müzisyenleri dışarıdan getirirsen, mekana ödemen gereken tutar düşebiliyor. Tabii bunun için yetkililerden izin almalısın.

Kulüpler ve davet alanlarında çok şık manzaralara tanık olduğumuzu belirtmiştik. İşte bu manzaralar da ödemen gereken tutarı etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Denizin hemen yanında olan veya panoramik bir şehir manzarası seyretmene olanak tanıyan mekanlar, bunu fiyatlarına da yansıtıyor. Ayrıca düğün süslemelerinin ihtişamı arttıkça, sana verilen fiyat da aynı oranla yükseliyor.

Düğün Davet Alanlarında Sunulan Hizmetler

Kulüpler ve Davet Alanlarının Süsleme Detayları

Kulüpler ve davet alanlarının geneline baktığımızda, klasik ve modern süslemelerin harmanlandığı konseptler görüyoruz. Ayrıca hepsinde ekstra bir ihtişam ortama hakim. Masa ve sandalyelerdeki en küçük detayları dahi büyük bir titizlikle planlamalarının bu ihtişamda payı çok büyük. Davet alanlarının genelinde birden fazla hazır konsept bulunduğunu da belirtmeliyiz. Dilediğini seçebilirsin.

Mekanların davetli masaları, alanlarındaki en özendikleri yerlerden biri oluyor. Masaların üstünü; şamdanlar, canlı çiçekler, servis takımları, runnerlar ve şık peçetelerle donatıyorlar. Konuklarının kendilerini özel hissetmesini sağlayacak masa numaratörleri de konsepte uygun şekilde tasarlanıyor. Yuvarlak ve dikdörtgen masaların yanı sıra S ve sonsuzluk masaları da alanlarda yerini alıyor. Düğün kokteyl mekanlarında bistro masalar da kullanılabiliyor.

Çiçeklerle ve led ışıklarla donatılmış gelin taglarına, özellikle son senelerde sıkça rastlıyoruz. Nikah kürsüsünün veya gelin-damat masasının arkasına yerleştirilen bu taglar sayesinde ortaya harika fotoğraflar çıkıyor. Nikah törenini düğün mekanında yapmak istersen, kilise tipi oturma düzeni oluşturabiliyorlar. Kullandıkları sandalyeleri çiçeklerle süslüyor, alana girişte kullanacağın gelin yolunu konsepte uygun aksesuarlarla daha şık hale getiriyorlar.

Davet alanlarının tavanlarındaki şık ve büyük aydınlatmalar da dikkatleri üzerine topluyor. Bu aydınlatmalar, farklı mumluklarla desteklenebiliyor. Havuz başı düğünü yapacaklar için havuzun üstünde yüzen çiçekler ve mumlarla ortam daha şık hale getiriliyor. Ayrıca çiftin isimlerinin baş harflerinden oluşturulan ışıklı dekorlar da düğünü daha kaliteli kılıyor. Açık hava kokteyl mekanlarında ise doğa odaklı konseptlere rastlıyoruz.

Kokteyl Düğün Mekanlarının Ayrıcalıkları

Kokteyl düğün mekanlarını diğer yerlerden farklı kılan ilk özellik, standart düğün organizasyonlarındansa daha çok parti havasında geçen davetler düzenliyor olmaları. Tamamen eğlence ve memnuniyet odaklı ilerliyorlar. Çiftlerin istediği şarkılar çalınıyor, onların istediği tarzda müzik yapan profesyonellerle anlaşılıyor. Dans pistine yansıyacak ışık şovları dahi çiftin eğlence tarzına bağlı olarak değiştirilebiliyor.

Kulüpler ve davet alanlarının büyük kısmının şehir merkezinde yer alması da konuklar açısından büyük avantaj. Toplu taşıma kullananlar da özel araçlarıyla gelecek olanlar da mekanlara rahatça ulaşabiliyor. Hem açık hem kapalı alanlarının bulunması ise burada dört mevsim boyunca organizasyonların düzenlendiği anlamına geliyor. Özellikle açılır-kapanır tavan sistemi bulunan davet alanları yoğun ilgi görüyor.

Manzaralı davet alanlarını sevmeyen çift yoktur herhalde. Kulüpler ve davet alanları, sundukları manzaralar sayesinde de çiftlere kendilerini ayrıcalıklı hissettiriyor. İşin içine bir de ışıklandırmalar girince harika bir ambiyans sunuluyor. Bu ambiyansta; birbirinden lezzetli, Türk ve dünya mutfağından birçok lezzetle düğün kutlamaları devam ediyor. Öncesinde menü tadımı imkanı sunmaları da ince düşünülmüş ayrıntılardan biri.

Tüm Kulüp ve Davet Alanları