Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

218 kına ve bekarlığa veda mekanları bulundu.

Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

Evlilik sürecinin tüm stresinin atıldığı, en eğlenceli organizasyonları çoğu çift için kına ve bekarlığa veda organizasyonları. Kına gecesi çok uzun yıllardır geleneklerimizde evlilikten önce yapılan bir organizasyonken bekarlığa veda partileri ise son 20-30 yılda yapılamaya başlanmış bir organizasyon. Bu yüzden Türkiye’nin bütün şehirlerinde tüm çiftlere uygun kına ve bekarlığa veda salonları bulunabiliyor.

Düğünden önce ister kına gecesi ister bekarlığa veda istersen de iki organizasyonu gerçekleştir; çok eğlenceli bir gecenin seni beklediğini söylemeliyiz. Kına geceni gerçekleştirebilmen için birçok mekan seçeneklerine sahipsin. Kına gecesi salonları bu seçeneklerden çiftler arasında en çok tercih edileni olsa da otelde, teknede, davet alanlarında veya belediye kına yerlerinde de davetini gerçekleştirebilirsin.

Özellikle yaz aylarında açık hava kına mekanlarını tercih ederek konuklarına ferah bir alanda eğlence imkanı sunabilirsin. Her kapasiteye uygun kına mekanı bulunabiliyor. Kalabalık bir kına organizasyonu düşünen çiftler için birkaç bin kişilik mekanlar dahi mevcut. Yüksek kapasiteli kına için mekanlar genellikle salonlar, kır bahçeleri ve davet alanlarından oluşuyor.

Daha butik organizasyonlar düşünen çiftlere 50 kişilik kına mekanları veya tekneler daha uygun olacaktır. Mekanların süslemeleri de değişiyor. Belirli süsleme konseptleri sağlanıyor ve senin isteklerin ön planda oluyor. Oldukça sade ve şık süslemeleri olan mekanlar da bulabilmen mümkün. Bunun yanı sıra salon veya otel tercihi yaptığında daha geleneksel, kırmızı ve altın renklerinde süslemeler yapılıyor.

Birçok kına gecesi salonu şehir manzarasına sahip olsa da manzaralar oldukça değişiklik gösterebiliyor. Bazı şehirlerde deniz, körfez veya boğaz manzaralı mekanlar da bulabileceğin gibi; kır, bahçe, doğa, orman, göl, nehir veya dağ manzaralarıyla da karşılaşabiliyorsun. Aynı manzaralar seni bekarlığa veda mekanlarında da karşılayabiliyor. Tabii ki manzaralar seçeceğin bekarlığa veda mekanına göre değişiklik gösteriyor.

Bekarlığa veda mekanları da özellikleri bakımından çok fazla değişiklik gösterebiliyorlar. Bekarlığa veda yapılacak yerler nasıl bir organizasyon istediğine göre şekilleniyor. Örneğin alkollü bekarlığa veda partisine en uygun mekanlar meyhaneler, gece kulüpleri, barlar ve publardan oluşuyor. Bunun dışında ise tamamen hayal gücüne kalmış. Arkadaşlarınla eğlenebileceğiniz her mekanda bekarlığa veda partisi organizasyonu gerçekleştirebilirsin.

Teknede bekarlığa veda organizasyonları da son yılların yükselen trendlerinden. İstersen sahilde bekarlığa veda partisi de düzenleyebilirsin. “Bekarlığa veda partisi nerede yapılır?” sorusunun cevabını değiştiren başka faktör partinin kim için yapıldığı olabilir. Özellikle yaz aylarında gelin adayları için havuzda bekarlığa partileri daha trendken, damat adayları meyhane gecelerinden daha çok hoşlanabiliyorlar.

Kına Gecesi Mekanları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Bekarlığa Veda Partisi Mekanları Hangi Hizmetleri Sağlıyor?

Bekarlığa Veda ve Kına Mekanları Fiyatları

Kına salonu fiyatları geniş bir skalaya sahip. Çok uygun fiyatlı mekanlar bulabileceğin gibi oldukça yüksek fiyatlı mekanlar da bulabiliyorsun. Her bütçeye hitap edecek fiyat aralığında mekan ise muhakkak bulunuyor. İstanbul ve İzmir şehirlerinde genellikle daha yüksek fiyatlar görülüyor. Daha az kalabalık şehirlerde ise mekanların ortalama fiyatları düşüyor.

Kına gecesi fiyatları genellikle kişi başı hesaplandığı için davetli sayın kadar ücret ödüyorsun. Salonda kına yapacaksan, fiyat davet sayından bağımsız salon kiralama ücreti olarak da hesaplanabiliyor. Fiyatlar seçeceğin pakete veya menüye göre değişiyor. Yemekli menüler genellikle daha yüksek fiyatlı oluyor. Havai fişek gösterisi gibi pakete dahil olmayan bir hizmet talep etmen fiyatı arttırabiliyor.

Kına mekanının türüne göre de fiyatta değişiklik oluyor. Örneğin teknede kına gecesi fiyatları daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Lüks salonlar, oteller, havuz başı mekanlar veya açık hava mekanları tercihi de fiyatı arttırabiliyor. Kına salonları ise diğer pek çok mekan arasından çok daha uygun fiyatlı bir seçenek olduğu için birçok çift tarafından tercih ediliyor.

Bekarlığa veda mekanlarında da yine her bütçeye uygun seçenekler yer alıyor. Bu mekanlarda ise ücretler farklı bir şekilde hesaplanabiliyor. Özellikle barlar veya gece kulüplerinde konuklarının tercih ettiği yiyecek ve içeceklere göre bir ücret çıkıyor. Restoranlarda ve meyhanelerde ise seçeceğin menüye göre fiyat hesaplanıyor. Alkollü menüler genellikle daha yüksek fiyatlı oluyor.

Tüm mekanlarda konumun merkezi olması, fiyatında çok büyük bir etkiye neden oluyor. Şehir merkezine yakın mekanlar daha yüksek ücretlendirilebiliyor. Lüks semtlerde de fiyatlar çok uçuk rakamlara çıkabiliyorlar. Örneğin İstanbul’da Bebek, Etiler veya Ankara’daki İncek gibi semtlerde mekanlar daha yüksek fiyatlar talep edebiliyor. Mekanın popülaritesi de fiyatı arttıran başka bir etken.

Tüm Kına Mekanları