Söz, Nişan Mekanları

6 söz, nişan mekanları bulundu.

Söz ve Nişan Mekanları

Türkiye genelinde yüzlerce söz ve nişan mekanı bulunuyor. Her şehirde birbirinden güzel davet alanları var. Çiftlerin hayallerine uygun bir söz ya da nişan mekanı bulması oldukça kolay hale geliyor. Mekanlarda birçok konsept seçenekleri sunuluyor. Talepler doğrultusunda eklemeler veya çıkarmalar yapılabilen dekorasyonlar, davet bitiminde akıllarda kalan önemli detaylardan biri oluyor.

Söz ve nişan mekanlarının her sayıda misafiri ağırlayabilme kapasiteleri bulunuyor. 50 kişilik nişan mekanları genellikle butik toplanmalar için tercih ediliyor. Bu tarz bir mekanla anlaşan çiftler yakın çevresini davet ediyor. Söz ve nişan mekanlarının kapasitesi kimi zaman 750 kişiyi aşıyor. Kalabalık bir davet verme düşüncesine sahipsen senin için birçok mekan alternatifi bulunuyor.

100 kişilik nişan mekanları kalabalık aileler ve arkadaş grupları için oldukça ideal. Uzak akrabaların katılım göstermeyeceği bir davet vereceksen bu kapasiteye sahip bir mekan seçebilirsin. Mekan alternatifleri arasında açık ve kapalı davet alanları görebilirsin. Yaz aylarında gerçekleşecek bir nişan yapacaksan açık hava davet alanları senin için biçilmiş kaftan.

Özellikle nisan veya mayıs aylarında yapılan organizasyonlarda olumsuz havalar için önlem alınıyor. Kapalı alanların ev sahipliği yaptığı davetlerde de genellikle kolonsuz salonlar tercih ediliyor. Söz mekanlarının havuz başında veya deniz kenarında olduğu şehirler çok sayıda. Zarif bir davet vermeni kolaylaştıran bu özelliklere ek olarak balkon veya teras seçenekleri sunulan mekanlar da var.

Davet alanlarının sahip olduğu çeşitli manzaralar oluyor. Antalya ve İzmir gibi kıyı şehirlerinde deniz manzarası aranan özelliklerden biri. Birçok mekan bu imkanı sağlayarak arka planın masmavi olduğu hoş fotoğraf karelerine sahip olmana yardımcı oluyor. Birçok nişan ve söz mekanında açılır-kapanır tavanlar bulunuyor. Bu tarz işletmeler, kapalı alanları dilediğin zaman açık hale getirebiliyor.

Söz ve Nişan Mekanları Organizasyon Paketleri

Evde yapılan organizasyonlardan daha profesyonel şekilde planlanan nişan ve söz davetleri için mekanlarda birçok hizmet sunuluyor. Şehrindeki nişan mekanı seçeneklerini incelediğinde dekorasyondan yemek servisine kadar çoğu ihtiyacının karşılandığını görebilirsin. Mekanlarda istediğin söz veya nişan organizasyonunu hayata geçirebilmen için etkinlik ekipleriyle çalışabiliyorsun. Genellikle tüm tedarikler mekan tarafından yapılsa da dışarıdan bir davet firması getirebiliyorsun.

Evlilikten önceki adımlardan birini atarken sevdiklerinle bir araya geleceğin mekanlarda ister kokteylli istersen de yemekli bir davet planlayabiliyorsun. Bulunduğun şehirde nişan için mekanların çoğunda iki ikram paketini de görebileceğine emin olabilirsin. Genellikle bu ikramları organizasyondan önce tadabilme şansın oluyor. Bazı lezzetleri değiştirebildiğin mekanlarda yemek servisi personeller tarafından yapılıyor.

Söz ve nişan yapılacak yerlerin çoğunda, heyecanını ve mutluluğunu kaydetmek üzere çekim hizmeti veriliyor. Profesyonel ekiplerin çalışmalarını teslim almak yerine kendi fotoğrafçını getirme özgürlüğü sunan mekanlar da var. Davet alanlarında DJ veya orkestra eşliğinde eğlenmek mümkün oluyor. Kendi çalma listeni getirebildiğin çok sayıda nişan salonu var. Küçük nişan mekanlarında after party de gerçekleşebiliyor.

Gelin tagı gibi çeşitli dekorasyon ekipmanlarına şehrindeki söz yapılacak mekanlarda ulaşabilirsin. Genellikle yalnızca söz ve nişan üzerinde hizmet veren mekanlarda aksesuar miktarı daha fazla oluyor. Küçük bir mekanda gerçekleşen davetler için dışarıdan bir firmayla çalışmak gerekebiliyor. Söz ve nişan tepsisi gibi ihtiyaçları büyük oranda davet alanlarında bulabiliyorsun.

Her geçen gün nişan ve söz organizasyonlarına ev sahipliği yapan düğün salonlarının sayısı artıyor. Tüm aşamaları tek bir çatı altında gerçekleştirmek isteyen çiftler bu tarz mekanları tercih ediyor. Sana özel bir hazırlık odası tahsis eden mekanlara rastlayabilirsin. Nişan ve söz mekanlarının çoğunda otopark hizmeti verilebiliyor. Bazı lüks mekanların vale hizmeti olabiliyor.

Söz ve Nişan Yeri Kiralama Fiyatları

Her şehrin sahip olduğu birçok nişan ve söz mekanı var. Çeşitlilik bu kadar fazlayken fiyat teklifinde yer alacak rakamlar da değişiklik gösteriyor. Nişan mekanları fiyatları misafir sayısının yanı sıra ikramlarla da bağlantılı. Yakın çevresini davet edecek çiftler bazen açık büfe imkanından yararlanabiliyor. Kalabalık davetler için genellikle fiks menüler hazırlanıyor.

Davet mekanlarında çoğunlukla kokteyl ve yemek seçenekleri sunuluyor. Kokteylli davetler bir tık daha uygun fiyatlı oluyor. Evliliğe ilk adımını attığın organizasyonda ana yemek, ara sıcaklar, mezeler ve tatlılar yer alabiliyor. Kokteylli davetlerde leziz atıştırmalıklar veriliyor. Genellikle söz ve nişanlarda alkollü içecek servisi pek tercih edilmiyor. Meşrubatlar eşliğinde keyifli bir gün geçirebiliyorsun.

Nişan için salon fiyatları, organizasyonunu yapacağın tarihe göre de değişiyor. Hafta içi davetlerinde çoğunlukla daha uygun fiyat aralıkları baz alınıyor. Mekanların fiyatları mevsime göre farklılık gösterebiliyor. Kışın yapılacak nişan veya söz planlamaları daha uygun fiyat aralıkları üzerinden hesaplanıyor. Uygun fiyatlı nişan mekanlarında kalabalık bir davet vermek daha mantıklı oluyor.

Kafede nişan fiyatları genellikle daha bütçe dostu oluyor. Bunun sebebinin kafelerde nispeten daha az sayıda misafir ağırlanması olduğunu söyleyebiliriz. Mekanların konumu fiyatlar üzerinde her şehirde etkili oluyor. Herkes tarafından bilinen ve popüler olan bir ilçede yapılan organizasyonlarda daha fazla bütçe ayrılması gerekiyor. Bu tarz mekanlarda kişi başı fiyat aralıkları bir tık yüksek oluyor.

Yemekli bir şekilde planlanan nişan veya söz davetlerinde çoğunlukla ana yemek olarak kırmızı ya da beyaz et seçenekleri sunuluyor. Nişan salonu fiyatlarının beyaz et menülerinde biraz daha bütçe dostu rakamlardan oluştuğu gözlemleniyor. Menülerde yer alacak ara sıcaklar ve mezelerin yanı sıra tatlılar da fiyatların kesinleşmesinde pay sahibi. Mekanlarda nişan ve söz pastası kesilebiliyor.

Söz ve Nişan Nerede Yapılır?

Tüm Söz ve Nişan Mekanları