Tekne Düğünü

41 tekne düğünü bulundu.

Tekne Düğünü

Deniz aşığı çiftler için en güzel seçeneklerin başında tekne düğünü geliyor! Farklı kapasiteleriyle, kaliteleriyle ve davet alanlarıyla hizmet veren tekneler denizin üzerinde süzülürken; sana sadece yeni hayatını kutlamak düşüyor. Düğün için tekne kiralama firmaları; çiftlere süslemelerden yemek servisine, müzik yayınından karşılama hosteslerine kadar ihtiyaçları olan tüm hizmetleri sunabiliyor.

Teknede ve yatta düğün yapmak isteyenlerin karşısına, ortalama 200-300 kişi kapasiteli alternatifler çıkıyor. Açıkçası bu rakam en fazla 500-600 kişi bandına yükselebiliyor. Yani yaklaşık bin kişi çağıracağın bir organizasyon planlıyorsan, tekneler yerine başka mekanlara yönelmelisin. Sadece en yakınlarını çağırdığın butik bir davet vereceksen, 50 kişilik tekneleri dahi rahatlıkla bulabilirsin.

Teknelerin hepsinde, hem açık hem kapalı alan bulunuyor. Alt katlarındaki kapalı salonları, üst katta ise deniz esintisini buram buram hissedeceğin açık alanları konumlanıyor. Mevsim geçişlerinde yapılan düğünlerde karşılaşılabilecek yağışlara karşı kapalı alan süslenmiş bir şekilde yedekte bekletiliyor. Herhangi bir kötü hava koşulunda, organizasyona ara vermeden devam edilebiliyor bu sayede.

Kına gecesi, nişan, bekarlığa veda partisi gibi organizasyonlar için de teknelerle çalışabiliyorsun. Bu tip davetler için daha butik alana sahip tekneler hizmet veriyor. Ayrıca nikah sonrası teknede eğlence organizasyonu da çiftler tarafından fazlasıyla seviliyor. Daha çok parti havasında veya sadece aile arasında yemek şeklinde farklı davet türlerini düzenleyebiliyorlar.

Teknede Düğün Fiyatları

Bütçe dostu düğün mekanı alternatiflerinden biri tekneler! Teknede düğün seçeneklerinde kişi başı fiyatlandırma yapıyorlar. Aldığın fiyat ile davetli sayını çarparak ortaya ödemen gereken toplam tutarı çıkarabiliyorsun. Düğün yapacağın tarihe göre fiyatlar değişiyor. Hafta içi organizasyonları, hafta sonu düzenlenenlere göre daha uygun fiyatlı oluyor.

Ödeyeceğin tutarı etkileyen en önemli konulardan bir diğeri ise menü tercihi. Tekneler, kokteyl ve yemekli olmak üzere menülerini iki farklı kategoriye ayırıyor. Teknede yemekli düğün fiyatları daha yüksek oluyor. Firmalar, düğünden önce menü tadımı yaptırıyor. Böylece hem bütçene hem de damak zevkine uyan lezzetleri seçebiliyorsun. Bazı teknelerde limitli/limitsiz alkollü içecek seçenekleri de sunuluyor.

Teknelerin ne kadar yeni olduğu, süslemelerinin modernlik seviyesi gibi detaylar da fiyatların belirlenmesinde rol oynuyor. Standart süslemeler, teknelerin düğün paketlerine dahil ediliyor. Yani bunun için ekstra ödeme yapmana gerek kalmıyor. Ancak ismine özel aksesuarlar, fotoğraf köşeleri, kişiselleştirilmiş dekorlar talep edersen bunun için ayrıca ödeme yapman gerekebiliyor.

Teknede ve gemide düğün fiyatlarının çiftlere sunduğu en güzel imkanlardan biri, erken rezervasyon indirimleri oluyor! Tekneler, en çok bahar ve yaz döneminde talep görüyor. Eğer sen yazın düzenleyeceğin düğünün için kış aylarında rezervasyonunu yaptırırsan, sezona göre ok daha uygun fiyatlara anlaşabiliyorsun. Ödeme konusunda kolaylıklar sağlamayı da ihmal etmiyorlar.

Teknede Düğün Nasıl Olur?

Düğün teknesi firmalarında, paketler dahilinde çok sayıda hizmet sunuluyor. Aslında bir düğün için ihtiyacın olan temel hizmetlerin hepsini, dışarıdan bir firmaya ihtiyaç duymadan teknelerden alabiliyorsun. DJ, canlı müzik, ses ve ışık sistemleri, yemek servisi, organizasyon sorumlusu, fotoğraf ve video çekimi, düğün pastası, servis personelleri, masa-sandalye süslemeleri hizmetlerini fiyat dahilinde sunabiliyorlar.

Tekne düğünü yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Mesela “tekne düğününde ne giyilir” sorusunun cevabı önemli. Tekne düğünü gelinliklerinde; rahat hareket edilebilecek, mini veya midi boyda, hafif kumaşlı modeller ön plana çıkıyor. Ayrıca deniz esintisi düğününe eşlik edeceğinden, açık saç modelleri işini biraz zorlaştırabilir. Onun yerine toplu ve spreyle sabitlenmiş saç modellerine yönelebilirsin.

Yat düğünü yapmak isteyen çiftler, denizin oluşturduğu fon sayesinde harika fotoğraflara sahip oluyor. Dilersen organizasyon sorumlunla konuşup, düğün başlamadan önce teknede müstakbel eşinle fotoğraf çekimi de yaptırabilirsin. Bu arada konuklarını almak için tekneler senin istediğin iskeleye yanaşabiliyor. Hatta birkaç iskeleye birden yanaşıp, farklı noktalardan konuklarını alabiliyorlar. Davetlilerinin bulunduğu ilçeleri şimdiden belirlemeni öneririz.

Teknede düğün sonrası eğlenceye devam etmek istersen after party imkanı da sunuluyor. Tabii after party ekstra hizmete giriyor ve ayrıca bir ödeme yapman gerekiyor. Teknelerde müzik yayını, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edebildiğinden eğlenceye tam anlamıyla doymanı sağlıyorlar. Bazı firmalar, dışarıdan çalışmak istediğin bir organizasyon ekibini veya müzisyenleri tekneye getirmene de müsaade edebiliyor.

Teknede Düğün Organizasyonunun Avantajları

Düğün İçin Tekne Nasıl Seçilir?

Teknede düğün davet organizasyonu yapmaya karar veren çiftlerin ilk olarak davetli listesini hazırlaması gerekiyor. Davetli sayısını netleştirdikten sonra bu sayıya en yakın kapasiteye sahip olan teknelerle görüşülebilir. Anlaşılacak teknenin kapasitesi mutlaka davetli sayısından bir tık fazla olmalı ki sonradan katılmaya karar veren konuklar ayakta kalmasın. Zaten sayı belirttikten sonra en az 10 tane fazla servis firma tarafından hazırlanacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da düğün bütçesi! Her bir davetli için ne kadar ödeme yapabileceğini müstakbel eşinle kararlaştırmalısınız. Ardından bu kişi başı fiyata yakın rakamlar talep eden teknelerle görüşmelisin. Bir tekneyi çok beğendiysen ancak yemekli fiyatları sana çok yüksek geldiyse, kokteyl menü üzerinden daha uygun fiyatlara anlaşabileceğini unutmamalısın.

Düğün için tekne seçeceksen, fiyat teklifi aldıktan sonra gidip tekneleri yerinde görmelisin. Denize açıldığında teknenin sarsılma oranının düşük olması gerekir. Eğlencenin keyfini çıkarabilmen için bu önemli bir detay. O nedenle yetkililere bu konuyu sormalı ve yürüme rahatlığı konusunda bilgi almalısın. Hazır tekneyi görmeye gitmişken, koltuklarının ve oturma alanlarının rahatlığına da bakmayı ihmal etme.

Görüştüğün teknelerden mutlaka paket detaylarını almalısın. Düğününde görmek istediğin tüm hizmetler fiyat dahilinde sunuluyor mu diye bakmalısın. Aksi takdirde düğün telaşına bir de dışarıdan firma bulma stresini eklemek zorunda kalabilirsin. Şunu da belirtelim; bazı tekneler paket dahilinde sunmadıkları hizmetler için firma önerisinde bulunabiliyorlar. Bu da işleri kolaylaştırıyor.

Tüm Tekne Düğünleri