Adana Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Adana’daki Söz ve Nişan Mekanları

Nişan törenini doyasıya kutlarken, ağız sulandıran lezzetli tabakların tadını çıkarmak istersen; Adana söz ve nişan mekanları tam sana göre! Geniş kapasite ve fiyat yelpazesi ile Adana, çiftlere zengin olanaklar tanıyan büyükşehirlerimizden birisi. Kapsamlı hizmetleri, profesyonel şeflerin ellerinden çıkan menüleri ve Adana’nın güzelliği, burayı ilgi çekici yapan faktörlerden birkaçı.

Adana söz mekanlarının çoğunluğu sırasıyla Seyhan ve Çukurova ilçelerinde bulunuyor. Bu ilçeler için Adana’nın en gelişmiş yerleri diyebiliriz. Dolayısıyla birçok konuda sayısız avantajın bulunuyor; örneğin alabileceğin hizmetler daha kapsamlı. Eğer pakete bir hizmet dahil değilse de gelişmiş ilçelerde bu hizmetleri karşılamak daha kolay olacaktır. Ulaşılabilirlik ve toplu taşıma altyapısı da cabası elbette.

Kapasite bakımından incelediğimizde Adana’da küçük söz mekanları ağırlıkta diyebiliriz. İl genelinde ortalama 100 kişiye ev sahipliği yapabilecek mekanlar bulunuyor. Bazı mekanlarda kapasitenin 400 kişiye kadar yükselebildiğini görüyoruz. Bu mekanların çoğu hem kapalı hem açık alanda hizmet vermeyi tercih ediyor. Geri kalanı ise sadece kapalı alanda hizmet verebiliyor.

Adana’da nişan mekanları yalnızca nişan organizasyonlarına ev sahipliği yapmıyor. Düğün ve kına geceleri bazı mekanlarda sıklıkla gördüğümüz hizmetlerden. Özellikle Adana nişan yapılacak kafeler arasında bulunan bazı mekanlarda, konsept doğum günü gibi ilginç organizasyonlara da rastlayabiliyoruz. Mezuniyet törenleri, kurumsal toplantılar, sünnet düğünü ve bekarlığa veda partileri de diğer organizasyonlara örnek gösterilebilir.

Adana Nişan Salonu Fiyatları

Adana’da nişan organize etmeyi düşünen çiftleri oldukça geniş bir fiyat yelpazesi bekliyor. Fiyatlar ilçeden ilçeye ciddi bir fark göstermese de mekandan mekana ve sunulan hizmete göre fazlasıyla değişiyor. Adana’da nişan yapılacak mekanları araştırırken hem uygun fiyatlarıyla mütevazı mekanlarla hem de lüks bir deneyim teklif eden, ortalamanın üstü fiyatları olan mekanlarla karşılaşabilirsin.

Fiyatlar çoğunlukla kişi başı üzerinden hesaplanıyor. Bu da demek oluyor ki ne kadar davetlin varsa o kadar yüksek bir toplam tutarla karşılaşacaksın. Öte yandan Adana küçük nişan mekanları ile öne çıkan bir şehir olduğu için bunu dert etmene gerek yok. Fiyat yelpazen de oldukça geniş olduğundan bütçene en uygun olan mekanı kolaylıkla seçebilirsin.

Adana nişan mekanlarının organizasyon sorumluları nişan paketini hazırlarken bütün dileklerini gerçekleştirmeye özen gösteriyor. Bu sebepten birçok hizmet toplam tutara hali hazırda dahil oluyor. Ek bir hizmet istemen veya bazı hizmetlerin çıkarılmasını talep etmen halinde fiyatta değişiklikler olabilir. Ayrıca çoğu mekan erkan rezervasyonlara özel indirimler ve avantajlar teklif ediyor.

Adana Nişan Yerlerinin Sunduğu Hizmetler

Adana’nın en güzel yanlarından biri; ağız sulandıran, ünlü lezzetleri. Bu durumda Adana söz nişan mekanlarının en sık sunduğu hizmetlerden biri yemek servisi oluyor. Kebap menüleri ile donatılmış kırmızı et servisi öne çıkıyor. Beyaz et, kokteyl, ikram veya yemeksiz paket gibi seçeneklerin de bulunuyor elbette. Menüde beğenmediğin lezzetleri değiştirmene olanak tanıyan mekanlar da mevcut.

Adana nişan mekanı kiralamaya karar verdiysen yararlanabileceğin bir diğer hizmet ise çeşitli şov ve eğlenceli detaylar. Nişan törenini bir üst seviyeye taşıyıp gösterişli bir organizasyona çevirmek istiyorsan; volkan, ışık ve davul-zurna şovları gibi hizmetlerden yararlanabilirsin. Bazı mekanlarda özellikle video çekimi için mükemmel olan dilek fenerleri de uçuruluyor.

Gelelim eğlence kısmına. Çoğu Adana nişan salonu müzik hizmetini kendi ekibi ile vermeyi tercih ediyor. Ses ve sahne ekipmanlarının kurulumu nişan öncesinde tamamlanıyor ve dileklerin doğrultusunda repertuvar hazırlanıyor. Sana sadece bol bol dans edip sevdiklerinle eğlenmek kalıyor. Bazı mekanlarda dışarıdan anlaştığın bir sanatçı veya orkestra ile de çalışabiliyorsun.

Son olarak da dekorasyon ve süslemeden bahsedelim. Adana söz ve nişan mekanları organizasyon öncesi davet alanını en şık haliyle süslemeye bir hayli özen gösteriyor. Bu süreçte isteklerini ve önerilerini dinliyor, hayallerindeki ambiyansı nişanına taşımana yardımcı oluyorlar. Bazı mekanlarda dilediğin konsepti uygulamana ve dekorasyon hizmetini tamamen üstlenmene olanak da tanınıyor.

Nişan Mekanları Adana’da Neye Göre Seçilir?

Adana nişan yapılacak yerler açısından kısıtlı bir şehir ancak bu önüne çıkan ilk mekanı seçmen gerektiği anlamına gelmiyor elbette! Nişan organizasyonunu gerçekleştireceğin mekanı seçmeden önce dikkat etmen gereken birkaç detay bulunuyor. Bu detaylara önem göstererek hayalindeki organizasyonu gerçekleştirebilir ve potansiyel sorunlardan kaçınabilirsin. Şimdi sana birkaç tüyomuzdan bahsedelim.

Adana’da nişan yapılacak yerlerin birçok türü bulunuyor. Örneğin yemekli bir davet için restoran ve kafeleri tercih edebilirsin. Müzik ve dans senin için önemli bir detaysa tercihini düğün salonlarından yana kullanmak isteyebilirsin. Son olarak şehir dışından gelen konukların varsa Adana otellerinden birini seçmek isteyebilirsin, nitekim konaklama önemli bir avantaj.

Adana açık hava nişan mekanlarını tercih edeceksen manzarana önem vermek isteyebilirsin. Örneğin Seyhan, daha şehir merkezindeki yerleri ile öne çıkıyor ve şehir manzaralı mekanlar için mükemmel bir ambiyans sağlıyor. Diğer yandan göl manzaralı bir organizasyon için Çukurova oldukça ideal. İlk tercihin, yeşili ile göz alan bir kır bahçesiyse de Çukurova’yı değerlendirebilirsin.

Adana’da Nişan İçin Dikkat Etmen Gerekenler

Adana yoğun sıcakları ile bilinen bir şehir. Eğer yaz aylarında bir organizasyon gerçekleştireceksen mekanın iklimlendirme sistemlerini kontrol et deriz. Birçok mekan klima veya havalandırma gibi yoğun sıcakları bastıracak önlemler alıyor. Adana açık alan nişan yerlerinden birini seçerken ise tercihini tente veya çardak gibi hizmetler sunan mekanlardan yana kullanabilirsin.

Eğer mekanını bütçene göre seçeceksen kişi başı fiyatlandırmalara dikkat etmek isteyebilirsin. Fiyat konusunda yelpazen geniş olsa da lüks bir mekanı seçip çok sayıda davetlin olması durumunda, uçuk rakamlarla karşılaşabilirsin. Öte yandan, Adana’da nişan için kafe araştırması yaparken daha rahat olup dilediğin kadar konuğunu davet edebilirsin. Bu mekan türünde fiyatlar oldukça uygun.

Adana butik nişan mekanları ile öne çıktığından kalabalık bir davet daha az seçenek sunuyor. Eğer davetli listen kabarıksa mekan araştırmanı ona göre daha titiz şekilde yapmalısın. Öte yandan yüksek tavan ve kolonsuz salon özelliklerine sahip mekan sayısı kısıtlı. Çok sayıda davetli bu tarz mekanlarda bulununca oldukça boğuk bir hava oluşabilir.

Tüm Söz ve Nişan Mekanları