İstanbul Söz, Nişan Mekanları

6 söz, nişan mekanları bulundu.

İstanbul’daki Söz Nişan Mekanları

Nişan yapılacak yerler İstanbul’da farklı tarzlar ve şıklıklarda karşımıza çıkıyor. İstanbul’da hemen hemen her ilçede söz nişan mekanı bulmak mümkün oluyor. Zaten İstanbul düğün salonları ve mekanlarında da bu tarz butik organizasyonlar düzenlenebildiği için seçenek daha da artmış oluyor. Özellikle İstanbul sosyal tesisler, çiftlerden nişan organizasyonları için yoğun talep alıyor.

İstanbul Anadolu Yakası nişan mekanlarına baktığımızda restorandan otele kadar birçok farklı yerin olduğunu görüyoruz. Bölgede Beykoz ve Üsküdar nişan mekanları diğer ilçelere göre sayıca biraz daha yüksek. Nişan mekanları Avrupa Yakası’nda da çiftlerin taleplerini karşılamaya yetecek kadar çok sayıda bulunuyor. Özellikle Sarıyer ve Bakırköy nişan mekanları çiftlerden yoğun ilgi görüyor.

İstanbul nişan yerlerinin ortalama kapasitesi 100-200 kişi civarında oluyor. Tabii bu kapasite 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor. İstanbul açık hava nişan mekanları, daha çok yaz ve bahar dönemlerinde hizmet veriyor. Teras gibi alanı olan mekanlar ise açılır kapanır tavan sistemi sayesinde dört mevsim hizmete açık oluyor.

İstanbul söz nişan mekanları, çiftlere özel paketler hazırlıyor. Bu paketlerin içerisinde bir organizasyon için ihtiyaç duyulan tüm hizmetler yer alıyor. Hizmetlerin hepsini kendi bünyelerinde çalışan ekiplerle ve anlaşmalı firmalarıyla karşılıyorlar. Bu nedenle dışarıdan ekstra bir firmayla anlaşmana gerek kalmıyor. Dilersen mekanların standart paketlerinde değişiklik yapmalarını talep edebiliyorsun.

İstanbul Nişan Paketleri ve Hizmetler

Her nişan salonu İstanbul’da organizasyonun türüne göre farklı paketler ve hizmetler sunuyor. Bu paketlerin kapsadığı hizmetlerden ilki davet alanı kiralama oluyor. Belirlenen saatler dahilinde nişanı yapacağın davet alanı tamamen size ait oluyor ve başka bir etkinliğe müsaade edilmiyor. Bu saatler dahilinde söz-nişan organizasyonu işinde uzman kişiler tarafından yönetiliyor, kontrol ediliyor.

İstanbul’da nişan yapılacak mekanların sunduğu bir diğer hizmet de yemek servisi! Mekanların genelde yemekli ve kokteyl olmak üzere iki farklı menü seçeneği oluyor. Kokteyl menüde daha çok atıştırmalıklar, ordövr tabakları sunulurken; yemekli menüde başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı servisi yapılıyor. Etkinlikten önce de mekana giderek davetlilere sunacağın lezzetleri tatma imkanın bulunuyor.

Bir nişan mekanının olmazsa olmazı tabii ki de süslemeler! İstanbul nişan mekanlarının organizasyon sorumluları tarafından davet alanları büyük bir incelikle ve senin istediğin şekilde süsleniyor. Özel olarak tasarlanan nişan masaları konumlandırılıyor, nişan tepsisinden nişan çikolatasına kadar her bir detay tek elden çıkıyor. Nişan pastasını da unutmayalım, onu dahi temin edebiliyorlar.

İstanbul söz nişan mekanlarının paket dahilinde sunduğu diğer hizmetler ise DJ, canlı müzik, gelin-damat odası, otopark, volkan şov, fotoğraf ve video çekimi, dans gösterisi, ses-ışık sistemleri, içecek servisi şeklinde. Bu mekanlarda gece yarısına kadar canlı müzik ve DJ eşliğinde eğlenebiliyor, geniş dans pistlerinde harika kutlamalar yapabiliyorsun.

İstanbul Nişan Mekanları Fiyatları Nasıl?

İstanbul Nişan Mekanlarının Konseptleri

Açık ve kapalı alanlarıyla hizmet veren İstanbul nişan mekanlarının çoğu trendleri takip ediyor ve organizasyon konseptlerini o doğrultuda oluşturuyorlar. Açık alanda hizmet veren yerler, bahçelerini ve teraslarını adeta kır konseptini yaşayacağın şekilde süsleyebiliyorlar. Kapalı alanları olan mekanlarda da balo salonlarının ihtişamlı dekorasyonları göz kamaştıran cinsten oluyor.

İstanbul nişan mekanlarında oluşturulan konseptler, düğün yerlerindekilere nazaran daha samimi ve sade tutulmaya çalışılıyor. Butik organizasyon alanlarında oluşturulan sade ve şık ortamlar da çiftlerin beğenisini kazanıyor. Bu konseptler bir de deniz, boğaz, doğa manzaralarıyla taçlandırılabiliyor. İstanbul manzarasına tanık olabileceğin çok sayıda mekan var, bakmanı öneriyoruz.

Mekanlardaki nişan töreninin düzenleneceği alan için etkinlik sorumlularının en titizlendikleri kısım olduğunu söyleyebiliriz. Burada pasta, atıştırmalık, aksesuarların koyulacağı şık bir masa bulunuyor. Masanın hemen arkasında ise seçilen konsepte uygun şekilde süslenmiş fonlar kullanılıyor. Bu fon ve alandaki aksesuarlar sayesinde çok şık fotoğraflar ortaya çıkıyor. Özellikle son zamanların trendi olan peri led ışıkları çoğu mekanda görüyoruz.

Nişan yerleri İstanbul’daki çiftlerin gözlerine de hitap etmeye önem gösteriyor. Davetlilerin vakit geçireceği masa ve sandalyelerin süslenmesi de özenle yapılıyor. Masa örtüleri, runner, supla, şamdan, çiçekler ve daha birçok aksesuar mekan yetkilileri tarafından hazırlanıyor. Hatta ihtişam konusunda iddialı olan mekanlar, numaratöründen menü kartına kadar tüm detayları tamamlamadan davet alanını teslim etmiyor.

Tüm Söz ve Nişan Mekanları