Antalya Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Antalya’daki Söz ve Nişan Mekanları

Türkiye’nin turizm başkenti, Akdeniz’in güzide şehri Antalya gerçekten de insanın içini kıpır kıpır eden bir yer. Antalya nişan organizasyonları için ideal bir şehir. Uzun süren yaz mevsimi biraz fazla sıcak olabiliyor bu sayede organizasyonlar için muhteşem oluyor. Aralık- mart arası yaşanan ılık ve yağmurlu serin mevsimde kapalı ve açık alana sahip mekanlar seçebilirsin.

Antalya nişan yerleri ise kapasite, konum, alan çeşidi ve sahip olduğu diğer özelliklere göre değişiyor. 50 kişiye uygun Antalya küçük nişan mekanları da mevcut. Mekanların ortalama kapasiteleri ise 100-200 kişilik. 50 kişiden 750 kişilik davetli listelerine kadar uygun mekanlar bulunabiliyor. Antalya söz mekanlarında maksimum 750-1000 kişilik davetli listeli organizasyonları gerçekleştirebilirsin.

Bu şehirde fazlasıyla alan çeşitliliğine sahip mekanlar mevcut. İster sadece açık ister sadece kapalı mekan bulabilirsin. Mekanların çoğu ise hem açık hem kapalı alanlara sahip. Antalya açık hava nişan mekanlarının çoğunda çim zeminli alan bulunuyor. Bu mekanlardan deniz kenarında, havuz başında veya orman içinde olanlar mevcut. Mekanların büyük çoğunluğu merkezi konumda yer alıyor.

Kapalı alanların ortalama yarısı yüksek tavanlı. İstersen kolonsuz salonlara da göz atabilirsin. Bazı kapalı Antalya nişan salonlarında bahçe veya balkon da olabiliyor. Antalya’da nişan yapılabilecek yerler en fazla Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde mevcut. Bu ilçeler dışında Kaş, Konyaaltı, Alanya, Aksu, Kepez ve Döşemealtı ilçelerinde de söz ve nişan mekanları bulunabiliyor.

Antalya Nişan Mekanları Nasıl Hizmetler Sunuyor?

Antalya söz nişan mekanları tarafından sunulan hizmetler mekandan mekana değişebiliyor. Ancak neredeyse her mekan müzik veya DJ hizmeti sağlıyor. Çoğu yer organizasyon hizmeti de sunduğu için sana özel organizasyon mekanların kendi ekibi tarafından yapılıyor. İstersen sadece mekanı kiralayarak kendi anlaşacağın organizasyon firması ile de çalışabilirsin. Ayrıca mekanların birçoğunda profesyonel ışıklandırma sistemi mevcut.

Antalya nişan yapılacak kafeler ve restoranlarda yemekli menüler seçebiliyorsun. Bazı mekanlar dışarıdan catering firması getirmene de izin veriyorlar. Neredeyse her mekan kokteylli menü sunuyor. Bazı mekanlarda menü tadımı yapabiliyorsun. Mekanların çok azında fotoğraf ekibi var ancak neredeyse her mekan dışarıdan fotoğrafçı getirmene izin veriyor. Her mekanda vale hizmeti sağlanmasa da çoğunda otopark bulunuyor.

Antalya’da bir başka seçenek ise otel ve davet salonu organizasyonları. Daha kalabalık davetler için bu mekanları tercih edebilir ve sundukları oryantal ve dans ekibi gibi hizmetlerden yararlanabilirsin. Mekanların bir kısmı nişan tepsisi ve çikolatasını da sağlıyor. Pasta istersen bunu sunan mekanlar da bulunuyor. Birkaç mekan dilek feneri gösterisi gibi hizmetler de veriyor.

Antalya Nişan Mekanları ve Fiyatları

Antalya’da nişan için mekanlar her bütçeye uygun denilebilir. Ortalamanın çok altında mekanlar bulmak mümkün olduğu gibi ortalama bandında alternatifler de bulabilirsin. Oteller ve lüks düğün salonlarında organizasyon yapmak biraz daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Antalya uygun nişan mekanları için ise daha az kapasiteli organizasyon salonlarına ve kafelere göz atabilirsin.

Antalya’da nişan yapılacak mekanlar bütçe olarak konuma göre farklılık gösterebiliyor. Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde her bütçeye uygun mekan bulabilirsin. Kaş ve Aksu ilçelerinde daha ortalama fiyatlarda mekanlar yer alıyor. Kepez, Döşemealtı ve Alanya ilçelerinde ise çok uygun fiyatlı mekanlar bulunuyor. Fiyatlar kişi başı rakam üzerinden hesaplanıyor ve davetli sayın arttıkça fiyat artıyor.

Yemek servisi sunan mekanlarda, bu menüler kokteylli menülerden daha yüksek fiyatlı oluyor. Menü içeriği de fiyatı arttıran bir diğer özellik çünkü seçeceğin yemeklere göre fiyat değişiklik gösteriyor. Ekstra isteklerde bulunduğunda fiyatta artış olabiliyor. Mekanla erkenden anlaşırsan daha uygun fiyatlara rezervasyon yaptırabilirsin. Antalya’daki söz ve nişan mekanlarında kışın yapacağın organizasyonlar da uygun fiyatlı oluyor.

Antalya’da Söz ve Nişan Organizasyonu Yapmanın Güzel Yanları

Nişan Mekanları Antalya’da Nasıl Seçilmeli?

Tüm Söz ve Nişan Mekanları