Balıkesir Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Balıkesir’deki Söz ve Nişan Mekanları

Hem Marmara hem Ege Denizi’ne kıyısı olan, adaları ile her yıl hem şehir içinden hem şehir dışından birçok turistin uğrak noktası Balıkesir, neredeyse her organizasyon için ideal bir şehir. Bu şehirde düğün, kına, sünnet gibi söz ve nişan dışında da istediğin her türlü organizasyon gerçekleştirebilmen için uygun mekan bulabilirsin.

Balıkesir’de ulaşım neredeyse her ilçe ve mahalleye giden otobüsler ile sağlanıyor. Şehrin iklimi yaz aylarında sıcak ve güneşli, kış aylarında ise ılık ve yağışlı. Bu nedenle burada açık, kapalı veya hem açık hem kapalı alanlara sahip mekanlar bulabilmen mümkün. Balıkesir nişan yapılacak yerler ise genellikle kafelerden oluşuyor, istersen kır bahçeleri ile de anlaşabiliyorsun.

Balıkesir söz yapılacak mekanların sayısı çok fazla olmasa da hemen hemen her çifte hitap edebilecek seçenek bulunuyor. Balıkesir nişan için mekanların çoğu Edremit ilçesinde yer alırken, Bandırma ve Ayvalık ilçelerinde de mekan bulabilirsin. Balıkesir 50 kişilik nişan mekanlarından başlayarak 2000 kişilik kapasitesi olan yerlere kadar farklı genişlikte işletmelere ev sahipliği yapıyor.

Balıkesir küçük söz mekanları, genellikle kafe şeklinde. Bu mekanların açık bahçeleri ve kapalı alanları bulunuyor. Bu mekanlardan deniz kenarında olanlar da var. Daha büyük mekanlar ise kır bahçeleri ve salonlar. Kapalı salonlar, yüksek tavanlı ve kolonsuz; ayrıca balkona sahipler. Kır bahçeleri ise şehirden biraz uzak ve yeşilliğin içinde yer alıyor.

Balıkesir Nişan Mekanları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Balıkesir butik nişan mekanları olarak hizmet veren kafeler ve restoranlar, müzik ve DJ hizmeti sağlıyorlar. Ayrıca bütün davet, mekanın organizasyon sorumlusu tarafından planlanıyor. Aklında çok daha farklı bir konsept varsa bu mekanlara dışarıdan organizasyon firması da getirebilirsin. Bu firmalarda fotoğrafçı hizmeti sağlanmayabiliyor ancak dışarıdan anlaştığın fotoğraf ekibi ile çalışmana her zaman izin var.

Bu sıcak ve samimi kafe ve restoranlarda ister yemekli ister kokteylli menüler seçebiliyorsun. Bu mekanlarda alkollü ve alkolsüz içecek seçenekleri de mevcut. Yemek için ise Balıkesir’in muhteşem lezzetlerini konuklarına tattırabilme şansın var. Cunda peynirinin yer aldığı peynir tabaklarından bonfilelere onlarca çeşit yemek veya atıştırmalıktan istediğini seçip menü oluşturabilirsin.

Balıkesir nişan salonunu daha büyük ve yüksek kapasiteli seçmek istersen, bu mekanlarda da harika hizmetler bulunduğunu söylemeden geçmeyelim. Diğer Balıkesir söz mekanları gibi bu mekanlar da organizasyon sorumlusu sağlıyor, süsleme ve dekorasyon yapıyor. Ayrıca DJ ve canlı müzik imkanı da mevcut. Bu mekanlarda artı olarak dans ve oryantal ekipleri gecene şenlik katıyor.

Büyük mekanlar ek olarak nişan tepsisi ve Hint kınası gibi gerekli eşyaları da sağlıyor. Balıkesir’deki büyük mekanlarda fotoğrafçı hizmeti de mekan tarafından verilebiliyor. Sen yine de istersen fotoğrafçı getirebiliyorsun. Yemekli bir davet planlamak istersen yine lezzetli menüler hazırlanıyor. Bazı yerlerde dışarıdan catering firması getirme izni de veriliyor.

Balıkesir Nişan Mekanları Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

“En uygun fiyatlarla Balıkesir’de nişan nerede yapılır?” diye soracak olursan sana Ayvalık ilçesini önerebiliriz. Fakat diğer ilçelerde de mekanlar fazlasıyla bütçe dostu. Mekanlar genellikle makul rakamlar talep ediyor. Tabii ki fiyatlar seçeceğin mekanın özelliklerine, yemek veya ikram menüsüne, davetli sayına ve rezervasyon tarihine göre değişiklik gösteriyor.

Balıkesir kafede nişan fiyatları, büyük salonlardan daha uygun fiyatlı. Bu kafelerde bütçeni sarsmayacak fiyatlarla rezervasyon yaptırabiliyorsun. Fiyatları etkileyen en önemli faktör seçeceğin yemek veya ikram menüsü. Alkollü veya etli menülerde fiyat daha fazla olabiliyor. Ayrıca hafta sonu yapacağın organizasyonlar da fiyatı hafta içindekilere göre biraz daha fazla arttıracaktır.

Yüksek kapasiteli salon ve kır bahçeleri için fiyatlar biraz daha yüksek. Balıkesir nişan için salon fiyatları, ortalamanın bir tık üstüne çıkabiliyor. Kokteylli organizasyonlarda fiyat düşebilirken hafta sonu fiyatta artış olabiliyor. Turistik ilçeler kış aylarında daha uygun fiyatlar teklif edebiliyorlar. Mekanla düğün tarihinden ne kadar önce konuşursan o kadar güzel indirimlerden yararlanabilirsin.

Balıkesir Nişan Mekanı Seçerken Aklında Bulundurman Gerekenler

Tüm Söz ve Nişan Mekanları