Bursa Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Bursa’daki Söz ve Nişan Mekanları

Bursa, tarihi dokusu ve doğası itibari ile dünyada en çok yaşanılabilir şehirler listesine girmiş bir ilimiz. Türkiye’nin bu güzel şehri, birçok organizasyon için de ideal bir yer. Bursa’da nişan yapılacak mekanların yanı sıra düğün, kına gecesi, doğum günü, parti ve diğer tüm organizasyonlar için harika mekanlar bulunuyor.

Söz ve nişan organizasyonları için ideal bir şehir olan Bursa’da mekanlar çoğunlukla Nilüfer ilçesinde bulunuyor. Osmangazi ve Yıldırım’da da hatırı sayılır sayıda mekan bulman mümkün. Bu ilçeler dışında Mudanya’da bulunan birkaç mekana da göz atmanı öneririz. Bursa nişan yerlerinin yarısı sadece kapalı alana sahipken diğer yarısı hem açık hem kapalı alana sahip.

Bursa söz nişan mekanlarının kapasiteleri de oldukça çeşitlilik gösteriyor. Mekanların çoğu 100-200 kişilik olsa da burada her kapasitede mekan bulabilirsin. Bursa küçük nişan mekanları genellikle 50-100 kişilik kapasiteye sahip. Bunun dışında 500-750 kişiye kadar konuk ağırlayabileceğin mekanlar da mevcut. Hatta Bursa’da kapasitesi 750-1000 kişiye kadar çıkabilen büyük mekanlar bulmak da mümkün.

Bursa’da nişan mekanlarında çeşitli manzaralar seni bekliyor. Bursa’da tarihi şehir manzarasına bakan mekanlar çoğunlukta. Ancak yemyeşil olan bu şehirde; orman, kır, bahçe, park ve doğa manzaralı çok fazla mekan da bulunuyor. “Ben mavi rengi daha çok severim” diyorsan ise seni ada, deniz, dere, nehir ve körfez manzaralı mekanlara alabiliriz.

Bursa Nişan Mekanları Nasıl Hizmetler Sunuyor?

Bursa’da nişan mekanlarının sundukları hizmetler oldukça yeterli. Bütün mekanlarda organizasyon sorumlusu bulunuyor ve davetin bu profesyonel kişiler tarafından planlanıyor. Sen yine de istersen neredeyse her mekana dışarıdan anlaşacağın organizasyon ekibini getirebiliyorsun. Ayrıca her mekan süsleme hizmeti de sağlıyor. Mekanların bazılarında fotoğrafçı hizmeti verilmeyebiliyor fakat her mekan dışarıdan fotoğraf ekibi getirmene izin veriyor.

Bursa’da nişan yapılacak kafeler ve restoranların sunduğu hizmetleri merak ediyorsan hemen anlatalım. Kafe ve restoranlarda enfes yemek ve mezeler mevcut. Beyaz veya kırmızı etli, ızgaralı ana yemekler, soğuk ordövr tabakları ve ara sıcaklar ile menü oluşturabilirsin. Bazı mekanlarda kaz ve hindi eti bulabilmen bile mümkün. Bazı kafelerde müzik hizmeti de sunuluyor.

Bursa açık hava nişan mekanları ise genellikle kır bahçelerinden oluşuyor. Bu bahçeler nişanına özel çiçeklerle süsleniyor. Yemekli organizasyon yapmak istersen mekanların menülerinden sana uygun olanı seçebiliyorsun. Nişan çikolatası, nişan tepsisi ve müzik hizmetini sağlayan mekanlar da bulabilirsin. Bazı kır bahçelerinde kapalı alan ve hazırlanabilmen için bu alanda oda da mevcut olabiliyor.

Bursa nişan salonunu kapalı tercih etmek isteyenlerin tercihi olan oteller ve salonlarda da müthiş hizmetlerle karşılaşabilirsin. Neredeyse hepsinde müzik ve DJ hizmeti veriliyor ve çoğu tarafından eğlenceli şovlar sunulabiliyor. Yemekli ve kokteylli menülere sahip bu mekanlarda özellikle otellerde yemekler usta aşçılar tarafından hazırlanıyor. İstersen yaş ve kuru pasta gibi seçenekler de mevcut olabiliyor.

Bursa Nişan Mekanları ve Fiyatları

Bursa’da nişan yapılacak mekanların ortalama fiyatlarda olduğunu söyleyebiliriz. Mekanların çoğu kişi başı uygun rakamlar talep ediyor. Fakat yüksek rakamlara kadar çıkabilen seçeneklerle de karşılaşabilirsin. Bursa Nilüfer nişan mekanları biraz daha yüksek fiyatlı olabilirken, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerindeki mekanlar daha uygun fiyatlı olabiliyor. Fakat her ilçede uygun fiyatlı mekan bulabilirsin.

Bursa butik nişan mekanlarına uygun fiyatlarla rezervasyon yaptırılabilirsin. Otellerde ve havuz başı mekanları tercihlerinde fiyat biraz daha yükselebiliyor. Bursa nişan yapılacak kafeler ve restoranlar ise çok daha uygun fiyatlara organizasyon gerçekleştiriyor. Mekan türüne göre değişmeyen fiyatlara sahip Bursa kır nişan mekanları ise konum, özellikler ve sahip olduğu manzaraya göre çeşitli ücretler talep ediyor.

Şehir manzaralı mekanlarda yine uygun fiyatlar bulunabiliyor. Orman, kır veya bahçe manzaralı mekanlar tercih etmeyi düşünüyorsan fiyatlar değişiklik gösteriyor. Çok uygun fiyatlı mekanlar da bulabilirken daha yüksek fiyatlı mekanlar da mevcut. Doğa manzaralı mekanlar çoğunlukla makul ücretler alıyor. “Ben Bursa’nın tarihi dokusu eşliğinde organizasyon yaptırmak istiyorum.” diyorsan yine uygun fiyatlar seni bekliyor.

Nişan Mekanları Bursa’da Neye Göre Seçilir?

Bursa’da Nişan ve Söz Yapmanın Avantajları

Tüm Söz ve Nişan Mekanları