Gaziantep Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Gaziantep’teki Söz ve Nişan Mekanları

Lezzetli yemekleri, tarihi yapıları, kültürel zenginliğiyle gönülleri fetheden bir şehir Gaziantep! Burada söz ve nişan organizasyonu yapacaksan çok şanslısın. Çünkü geleneksel manzaraların yanı sıra eğlence açısından da müthiş görüntüler sunabiliyorlar. Söz/nişan yüzükleri takıldıktan sonra çiftetellilerle coşabileceğin, halaylara doyacağın bir organizasyon seni bekliyor. Gaziantep söz mekanları, tüm hazırlıkları çiftler için tamamlıyor.

Gaziantep nişan için mekanlar konusunda farklı alternatifler sunuyor. Birbirinden güzel ilçeleri olan Gaziantep’te; en çok nişan mekanının bulunduğu ilçeleri Şahinbey, Şehitkamil ve Araban olarak sıralayabiliriz. Tabii bunların haricinde Nizip, İslahiye gibi diğer ilçelerde de nişan yapacak yerler bulmak mümkün. Sadece nişan organizasyonlarına özel hazırlanmış salonların yanı sıra restoranlar ve kafeler de hizmet veriyor.

Gaziantep butik nişan mekanları, çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor. Kalabalık aileleriyle bilinen bu şehirde, kapasitesi yüksek mekanların sayısı da fazla. Nişan yerlerinin kapasiteleri, 50 kişiden başlıyor ve bu rakam 1.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Bu sayede herkes kendine uygun bir seçenek bulabiliyor. Ayrıca Gaziantep’te nişan yapılacak kafeler de ortalama genişlikteki alanlarıyla ideal seçeneklerden biri oluyor.

Söz ve nişan mekanlarının çoğu, hem açık hem de kapalı alanlarıyla hizmet veriyor. Açık hava mekanlarında; yemyeşil çimlerle donatılmış, ağaçlarla çevrili, geniş alanlara rastlıyoruz. Hatta bahçelerini süs havuzlarıyla daha da şık kılan birçok yer dahi var. Sadece kapalı salonu bulunan nişan mekanları ise yüksek tavanlı ve ferah olmalarıyla ön plana çıkıyor.

Gaziantep Nişan Mekanları Fiyatları Nasıl?

Gaziantep söz nişan mekanları, organizasyonun türüne göre fiyatlandırma yapıyor. Yemekli bir nişan yapacaksan kişi başı rakam üzerinden, yemeksiz organizasyon istiyorsan toplam rakam üzerinden fiyat belirleniyor. Şehirdeki kişi başı fiyat ortalaması makul seviyede seyrediyor. Daha az fiyatlar talep eden mekanlar bulmak da mümkün. Yemeksiz organizasyonlar, yemekli olanlara göre daha uygun fiyatlı oluyor.

Gaziantep nişan salonu fiyatları, ilçelere göre pek değişiklik göstermiyor. Hemen her ilçede birbirine yakın fiyatlar talep ediliyor. Bu fiyatlar belirlenirken, nişan paketinin içeriğindeki hizmetlerin çeşitliliği ve menü seçimi etkili oluyor. Yemekli bir nişan yapacaksan, ana yemek seçimin çok önemli. Ana yemek olarak beyaz et seçersen, kırmızı etli alternatiflere göre daha uygun fiyata anlaşabiliyorsun.

Söz veya nişan organizasyonuna çağıracağın davetlilerin sayısı da ödeyeceğin toplam tutarı yüksek oranda etkiliyor. Butik bir organizasyon yapacaksan ve Gaziantep küçük söz mekanlarıyla anlaşacaksan, çok yüksek bir bütçe ayırmana gerek kalmıyor. Ancak tüm tanıdıklarını davet edeceğin bir nişan organizasyonu için bütçeni yüksek tutman gerekiyor. Konuk sayısı arttıkça ödeyeceğin toplam tutar da yükseliyor.

Peki bu tutarları nasıl minimum seviyeye düşürebilirsin? Öncelikle erken rezervasyon çok önemli. Nişan tarihini belirlediğin andan itibaren mekan arayışına girmelisin. Mekanlarla ne kadar erken görüşürsen, o kadar avantajlı fiyatlara anlaşabilirsin. Ayrıca hafta içi yapılan organizasyonların hafta sonundan daha uygun fiyatlı olduğunu da bilmelisin. Yemekli yerine kokteyl veya yemeksiz paket seçmek de fiyatları düşürecektir.

Gaziantep Nişan Yerlerinde Hangi Hizmetler Sunuluyor?

Gaziantep’te Nişan Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Gaziantep nişan yapılacak yerler açısından farklı seçenekler sunan ve her çiftin kendisine uygun mekan bulabileceği bir şehir. Nişan yapacağın mekanla anlaşmadan önce yaptıkları süslemeleri mutlaka incelemelisin. Nişan törenlerinin en önemli ve dikkat edilmesi gereken konularından biri süslemeler. Bu nedenle mekanın standart süslemelerine bakmalı, beğenmediysen sana özel bir konsept oluşturup oluşturamayacaklarını sormalısın.

Gaziantep’te ulaşım konusunda zorluk yaşamaman için birçok toplu taşıma aracı seçeneği bulunuyor. Otobüsler, minibüsler, tramvay… Nişan mekanının yakınlarında toplu taşıma durağı olması sana büyük avantaj sağlayacaktır. Konukların alana rahatça gelebileceği için ekstra yorgunluk hissetmeyecekler böylelikle. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için de nişan mekanının otoparkının veya vale hizmetinin olması çok önemli.

Nişan veya söz organizasyonuna çağıracağın konukların listesini şimdiden çıkarmalısın. Sadece yakın akrabalarını ve bazı arkadaşlarını davet edeceğin, aile arasında bir organizasyon planlıyorsan, Gaziantep küçük nişan mekanlarını incelemelisin. Anlaşacağın nişan mekanın kapasitesi, davetli sayından çok az daha yüksek olmalı. Son anda gelecek misafirlerinin ayakta kalmaması açısından buna dikkat etmen gerekiyor.

Gaziantep nişan için salon fiyatları da çiftlerin önemsemesi gereken bir konu. Mekanlarla görüşmeye başlamadan önce bütçe belirlemeli ve o doğrultuda hareket etmelisin. Ayrıca nişan tepsisi gibi aksesuarları kendin mi temin edeceksin yoksa mekandan mı talep edeceksin? Bunların hepsini netleştirip, bütçe planlamasını ona göre yapabilirsin. Nişan mekanının fiyatları bütçeni aşmamalı.

Tüm Söz ve Nişan Mekanları