Hatay Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Hatay’daki Söz ve Nişan Mekanları

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Hatay’da nişanlanacak çiftler, bütçelerine ve tarzlarına uygun mekan arayışına giriyorlar. Hem makul fiyatlı hem de dolu dolu hizmetlere sahip olan mekanlarla dolu burası! Hatay söz mekanlarının sayısı merkezde biraz daha fazla olacak şekilde, şehrin neredeyse tüm ilçelerine yayılmış durumda. En çok söz/nişan mekanı, Antakya’da bulunuyor.

Hatay nişan salonu alternatiflerine baktığımızda, buralarda ortalama 100-200 kişiye kadar konuk ağırlayabileceğini görüyoruz. Söz ve nişan organizasyonları düğünler kadar kalabalık olmadığı için bu kapasite gayet yeterli. Tabii kapasitesi 300 kişiye kadar çıkabilen yerler bulmak da mümkün. Çok az davetliyle sade bir tören isteyenler ise Hatay butik nişan mekanlarının kapısını çalabilirler.

Ülkenin en güneyinde yer almasına rağmen denize olan harika kıyılarıyla biliniyor Hatay! Durum böyle olunca da deniz manzaralı söz ve nişan mekanlarına talep yoğun oluyor. Denizin yanı sıra yemyeşil doğa manzarası da bulunan mekanlar, her bütçeye uygun paket seçenekleri sunuyorlar. Ayrıca panoramik şehir manzarası sunan yerler de çok seviliyor.

Hatay’daki mekanlarda gündüz ve akşam organizasyonları yapılabiliyor. Akşam saatleri çiftler tarafından daha sık tercih ediliyor. Bu alanlarda nişan törenlerinin dışında; doğum günü, kına gecesi, bekarlığa veda partisi, toplantı, kurumsal etkinlik gibi organizasyonlar da düzenlenebiliyor. Hatay nişan mekanlarının büyük kısmı, sadece kapalı veya açık alanlarıyla hizmet veriyor. İkisini bir arada bulabileceğin mekanların sayısı az.

Hatay’da Nişan İçin Mekanların Sunduğu Hizmetler

Hatay Nişan Mekanları Fiyatları

Hatay söz nişan mekanlarının çok uygun olduğunu ve bu yerler sayesinde herkesin hayalindeki organizasyonu yapabileceğini belirtelim öncelikle. Hatay’da nişan fiyatları kişi başı rakam üzerinden belirleniyor genelde. Değişen kişi başı fiyatlar, bazı mekanlarda ortalamanın çok altına dahi düşebiliyor. Yemeksiz organizasyonlar her zaman daha bütçe dostu oluyor.

Hatay nişan için salon fiyatları, o salondan alacağın hizmetlerin çeşitliliği ve kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Örnek vermek gerekirse; nişan masası hazırlayan bir mekanın fiyatları, bu hizmeti sunmayan salona göre daha yüksek oluyor. Fotoğraf ve video çekimi de tüm mekanlar tarafından sunulmadığından, ödenecek rakamları yüksek oranda etkiliyor. Dışarıdan fotoğrafçı getirirsen onun ödemesini ayrıca sen yapıyorsun.

Söz ve nişan mekanlarında temel pakette DJ hizmeti veriliyor. Salonun birçok noktasına yerleştirilmiş ses sistemlerinden eğlenceli şarkıların yayını yapılıyor. Ancak canlı müzik talebinde bulunursan, bu hizmet ekstra ödeme gerektirebiliyor. Ayrıca isme özel aksesuar, after party, dans gösterisi gibi taleplerde de fiyatlar artıyor. Kişiye özel konsept süslemeler de tutara ekstra olarak yansıtılabiliyor.

Hatay’da Nişan Nerede Yapılır?

Hatay nişan yapılacak yerler açısından zengin bir şehir. Burada nişan için düğün salonundan restorana, kafelerden şarap evlerine kadar karşımıza birçok seçenek çıkabiliyor. Ayrıca açık ve kapalı alanlarıyla da çiftlerin organizasyon düzenleyeceği tarihe uygun yerler sunabiliyorlar. Yaz ve bahar ayları için bahçesinde, yemyeşil ağaçların içerisinde hizmet veren birçok mekan var.

Hatay’da nişan ve söz organizasyonları için mekan yoğunluğu; Antakya, İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde oldukça fazla. Özellikle Antakya nişan mekanları çiftler tarafından yoğun ilgi görüyor. Buradaki iç açan restoranlar ve butik davet mekanları, unutulmayacak nişan törenlerine ev sahipliği yapıyor. Arsuz ve Payas gibi diğer ilçelerde, çok fazla olmasa da söz/nişan mekanı bulabilmek mümkün.

Nişanını düzenleyeceğin mekanı belirlemende, davetli sayının da önemi büyük elbette. Az kişiyi davet edeceğin bir organizasyon için Hatay küçük nişan mekanları imdadına yetişecektir. Mekanların çoğunun kapasitesi yüksek değil. Kalabalık bir nişan organizasyonu planlıyorsan, restoranlar yerine düğün salonlarıyla görüşmelisin. Kır düğünü alanlarının neredeyse tamamı da nişan törenlerine ev sahipliği yapabiliyor.

Hatay’da söz yapılacak mekanları araştırırken, kötü hava koşullarına karşı nasıl önlemler aldıklarını da incelemek gerekiyor. Özellikle mevsim geçişlerinde açık havada yapılacak organizasyonlarda, Hatay’ın o keyifli yağmurlarının nişan törenini bölmesini istemiyorsan buna dikkat etmelisin. Anlaşacağın mekanın yedek alanı bulunmalı veya tentelerle alanın üstünü hemen kapatabilmeliler. Kapalı salonlarda ise havalandırma sistemi çok iyi olmalı.

Tüm Söz ve Nişan Mekanları