İzmir Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

İzmir’deki Söz ve Nişan Mekanları

Dünyaevine ilk adımını atmaya hazırsan ve şık ve eğlenceli bir nişan törenin olsun istiyorsan İzmir tam sana göre! İzmir söz nişan mekanları; onlarca davet alanı, her biri birbirinden göz alıcı olan manzaraları ve kapsamlı hizmetleriyle karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda İzmir, çiftler arasında söz ve nişan organizasyonları için oldukça popüler.

İzmir nişan yerleri kapasite açısından zengin olanaklara sahip. Gerek butik organizasyonlara gerekse kalabalık davetlere uygun bir mekan var burada. Davetli sayına uygun olan mekanı kolaylıkla bulabilirsin. İzmir küçük nişan mekanları yaklaşık 75 kişilik organizasyonlara ev sahipliği yaparken, öte yandan 1.000 kişilik mekanlar da mevcut. Şehir genelindeki mekanların ortalama kapasitesi ise 200 kişi.

İzmir’de nişan yapılabilecek yerler oldukça fazla. Hemen hemen her ilçede birkaç mekan bulunuyor. Mekanlar belli ilçeler etrafına yoğunlaşmış diyemeyiz ancak çeşme, Bornova, Bayraklı, Balçova ve Urla ilçeleri mekanların önemli bir kısmına ev sahipliği yapıyor. Her ilçenin gerek manzara, gerek kapasite, gerek mekan türü, gerekse de fiyat açısından farklılıkları bulunuyor.

İzmir Nişan Mekanları Fiyatları Her Bütçeye Uygun mu?

İzmir’de nişan mekanları ortalama fiyatlarla hizmet veriyor. Onlarca mekan ile fiyat konusunda olanakların bir hayli geniş. Dilersen ortalama altı, dilersen lüks mekanlar; her fiyat aralığında birkaç mekan bulunuyor. Fiyatlar genelde kişi başı rakam üzerinden yapılıyor. Bazı mekanlar paket halinde organizasyon yapmayı tercih edebiliyor. Ayrıca sayısız mekan ödemelerde kolaylık da sağlıyor.

Fiyatı etkileyen ilk faktörlerden birisi ne tarz bir servis istediğin oluyor. Bazı mekanlarda servis almayarak sadece nişan törenini gerçekleştirebilirsin, ki bu en uygun opsiyonun oluyor. Kokteyl servisi sunan mekanlar ise başka bir opsiyon. Öte yandan alkol servisi dilersen ek ücretler ödemen gerekebilir. Yemek servisi ise fiyat tablosunun üstlerinde yer alıyor.

Bütçe planlamanı yaparken aynı zamanda sana küçük bir tüyo verelim. Uygun bir organizasyon için hafta sonu yerine hafta içini tercih etmek isteyebilirsin. İzmir nişan organizasyon mekanları hafta sonları nispeten daha yoğun olduğundan bunu fiyatlarına da yansıtabiliyorlar. Bu her mekan için geçerli olmasa da genelde hafta içi organizasyonlarının daha uyguna geldiğini görüyoruz.

Nişan Yerleri İzmir’de Ne Tarz Hizmetler Sunuyor?

İzmir’de nişan yapılacak yerlerin kapsadığı hizmetler oldukça zengin. Mekanların çoğunun öncelik verdiği ilk hizmet nişan süslemeleri ve mekanın dekorasyonu oluyor. Davet alanı organizasyonun öncesi ya alanın kendi konsepti ile ya da senin dileğin doğrultusunda özenle dekore ediliyor. Masalar konuk sayına göre diziliyor, tül süslemeler asılıyor ve masalar tertemiz örtülerle giydiriliyor.

Nişan mekanları İzmir’de yemek veya kokteyl servisi dileyen çiftlere geniş olanaklar sunuyor. Yemek servisi isteyen çiftlere İzmir’in ağız sulandıran balık menüleri önerilebiliyor. İzmir’in meşhur zeytinyağlıları da sık tercih edilenlerden. Daha mütevazı bir davet için ikram, meşrubat, tatlı veya pasta servislerinden birini tercih edebilirsin. Menüde değişiklik imkanı da birçok mekanın sunduğu hizmetlerden.

Özellikle eğlenceli bir organizasyon isteyen çiftlerin ilgisini çekebilecek hizmetler, dans ekibi ve şovlar! İzmir’de birçok mekan kendi ekibi veya anlaşmalı olduğu firmaların ekipleri ile bu özel gününü renklendirmeye hazır. Dilersen dansın bir parçası ol, dilersen otur ve gösterinin keyfini çıkar, seçim senin! İki şekilde de bol bol eğleneceğine eminiz.

Hiçbir İzmir nişan mekanında kutlama müziksiz düşünülemez elbette. Neredeyse her mekan müzik hizmetini kendi DJ’i veya orkestrası ile üstleniyor. Müzik yayını sunmayan mekanlarda da ses ve sahne ekipmanları bulunduğundan kendi anlaştığın isimle çalışarak dilediğin müziği davetine taşıyabilirsin. Müziğin detaylarını organizasyon sorumlusu ile davet öncesi konuşarak eğlenceni dilediğin gibi şekillendirebilirsin.

İzmir’de Nişan İçin Mekanların Avantajları

“Neden bir İzmir nişan salonu kiralamalıyım?” diyen çiftlere birkaç avantajdan bahsedelim. İzmir gerek doğası, gerek denizinin eşsiz güzelliği ve gerekse tarihi alanları ile her türlü çifte hitap edebilecek davet alanlarına sahip. Doğal manzara ile çevrili bir kır bahçesinden tut da şehri arkana alıp denize karşı İzmir’in keyfini çıkarabileceğin işletmelere kadar birçok mekan mevcut.

İzmir söz mekanları ve nişan davet alanları fiyat ve kapasite bakımından pek zengin. Her çifte uygun bir mekanın mevcut olması sayesinde mekan seçimini yaparken zorlanmayacaksın. Küçük nişan mekanları İzmir’de butik bir organizasyon arayan çiftlere hitap ederken daha kalabalık davetler için de pek çok mekan mevcut. Lüks veya mütevazı mekanların sayısı da cabası.

Başta Karşıyaka ve çeşme olmak üzere bazı ilçelerde otellere rastlayabilirsin. Oteller, diğer İzmir kapalı nişan mekanlarına kıyasla gelin odası, araba kiralama, örnek masa hazırlama gibi daha kapsamlı hizmetler sunabiliyor. Nişan organizasyonunu bir üst seviyeye taşımak istersen tercihini otellerden yana kullanabilir ve özel avantajlardan yararlanarak kusursuz bir gün geçirebilirsin.

Bahsetmek istediğimiz son ama en tatlı avantajlardan biri de çekim alanları. İzmir’in ne kadar güzel bir şehir olduğunu bilmeyen yoktur elbette. Peki, bu güzelliği arka planına alarak büyülü fotoğraflara poz vermeye ne dersin? Efes antik kenti gibi tarihi alanlardan tut da Kordon sahil şeridine kadar birçok çekim alanı İzmir’de seni bekliyor!

İzmir Nişan Mekanını Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

İzmir’de davet organize etmeye karar verdiysen sana birkaç tavsiyemiz olacak. Bu tavsiyelere uyarak nişanını hoş olmayan deneyimlerden kurtarabilirsin. Örneğin kış aylarına doğru veya baharda açık alanda davet vermeyi düşünüyorsan, mekanda olumsuz hava koşullarına karşı önlemleri var mı diye bir bak deriz. Önlemler kimi zaman şemsiye veya tente, kimi zamansa yedek kapalı alan olabiliyor.

Mekanını seçerken bütçene göre hareket etmelisin. İzmir nişan yapılacak yerler bakımından oldukça zengin ve bu sayede fiyat yelpazen de geniş. Genelde ortalama fiyatlar karşımıza çıksa da kalabalık bir davet planlayacaksan ortalama altı fiyatlar sunan mekanları tercih etmek isteyebilirsin. Fiyatlandırmalar kişi başı yapıldığından toplam tutarda sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsan tercihini iyi yapmalısın.

Bir diğer tavsiyemiz ise ne tür bir mekan istediğine karar vermen. Nişan mekanı İzmir olsun isteyen çiftlerin popüler adreslerinden birisi kafeler oluyor. Daha butik, mütevazı ve sıcak davetler için tercihini kafelerden yana kullanabilirsin. Öte yandan daha eğlenceli ve kalabalık bir davet için düğün salonları ilgini çekebilir. Tarzına göre karar vermelisin.

Tüm Söz ve Nişan Mekanları