Muğla Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Muğla’daki Söz ve Nişan Mekanları

Adeta cennetten bir köşe olan Muğla’nın denizleri, koyları, dağları ve antik dokusu insanı büyüleyecek nitelikte. Her yaz yurt içinden ve yurt dışından binlerce turist ağırlayan bu sakin ve nezih şehirde organizasyon yapmaya karar verdiysen, bunun çok doğru bir seçim olduğunu söylemeliyiz. Çünkü turistik bir şehir olduğu için organizasyon yapılacak fazlasıyla kaliteli mekanlara sahip.

Muğla’da neredeyse her çifte hitap edecek çeşitlilikte söz ve nişan mekanı bulunuyor. Mekanların çoğu Bodrum, Datça, Fethiye ve Marmaris gibi turistik ilçelerde yer alıyor. Ayrıca Muğla Merkez ve Milas ilçelerinde de mekan bulabilmek mümkün. Bu mekanların çoğu açık alan şeklinde ancak hem açık hem kapalı alana sahip mekan da bulabilirsin.

Turistik bir şehir olduğu için Muğla söz nişan mekanlarında geç saatlere kadar birçok mekanda organizasyon gerçekleştirebiliyorsun. 50 kişiden az kapasiteye sahip Muğla küçük söz mekanları fazla sayıda. Mekanların ortalama kapasiteleri ise 50-100 kişilik. Ancak nadir de olsa 2000 kişilik mekanlar bulabilirsin. Merkezi konumda birçok mekan olduğu gibi şehrin gürültüsünden uzakta mekanlar da mevcut.

Muğla’da mekanların yarısından fazlası deniz kıyısında. Havuz başında birçok mekan bulabilmek de mümkün. Yeşil renk görmek istiyorsan çoğunun çim alana veya bahçeye sahip olduğunu da söyleyelim. Kapalı alana sahip mekanların yarısı kolonsuz ve yüksek tavanlı. Ayrıca balkona sahip mekanlar da mevcut. Muğla söz yapılacak mekanlar birçok çifte hitap edecek şekilde çeşitli.

Muğla Nişan Mekanları Nasıl Hizmetler Sunuyor?

Muğla nişan yapılacak yerler oldukça çeşitli olduğu için mekanların sunduğu hizmetler de çeşitlilik gösteriyor. Eğer nişanını bir butik otelde yapmayı düşünüyorsan mekanlar sana organizasyon sorumlusu sağlıyorlar. Kendi anlaştığın bir organizasyon firması ile çalışmak istersen buna da izin veriliyor. Bazılarında kokteyl ve yemekli menüler bulunuyor. Bütün butik otellere dışarıdan catering firması da getirebilirsin.

Bu mekanlarda fotoğrafçı sağlanmasa bile dışarıdan fotoğrafçı da getirebilirsin. Butik otellerin hepsi, Muğla’daki diğer mekanlar gibi müzik ve DJ imkanı da sağlıyor. Oryantal ve dans ekibi de istersen büyük otelleri seçebilirsin. Otellerde dilek feneri, nişan çikolatası ve tepsisi gibi hizmetler de sağlanıyor. Buralarda ikram ve yemek menüleri de usta aşçılar tarafından hazırlanıyor.

Diğer bir alternatif ise restoranlar. Diğer mekanlar gibi Muğla nişan yeri kiralama hizmeti de veren restoranlarda yine enfes menüler bulabiliyorsun. Kokteylli ve yemekli menüleri var ve menüde değişiklik yapabilirsin. Dans ve gösteri ekipleri sağlanmasa da restoranlarda müzik ve DJ sağlanıyor. Her mekan otopark hizmeti sunuyor. Çoğu mekanda vale de bulunuyor.

Muğla Nişan Mekanları Fiyatları Ne Kadar?

Muğla nişan için salon fiyatları konuma göre değişebiliyor. Bodrum nişan mekanı fiyatları biraz daha yüksek ancak ortalama fiyatlarda mekan da bulunabiliyor. Fethiye ve Marmaris’te çoğu mekan benzer fiyatlı. En uygun fiyatlar ise Datça ve Merkez ilçelerinde bulunuyor. Deniz manzaralı mekanlar yüksek fiyatlıyken deniz manzarası bulunmayan mekanlar daha uygun.

Mekan özelliklerine göre de fiyatta değişiklik olabiliyor. Deniz kenarında olan mekanlar daha yüksek fiyatlı. Sadece açık alana sahip ve bahçe olan mekanların fiyatı biraz daha yüksek. Otellerde fiyatlar çok artabiliyor ancak daha mütevazı organizasyonlar için butik oteller de mevcut. Muğla’da nişan yapmak için en uygun fiyatlı mekanlar ise restoranlar.

Ortalama yemekli bir nişan organizasyonu Muğla’da kişi başı çok makul rakamlara rahatlıkla yapılabiliyor. Ayrıca çok turistik bir yer olduğu için Muğla nişan salonu fiyatları yaz ve kış mevsimlerinde büyük oranda değişebiliyor. Bu yüzden sezon sonu organizasyonlarında daha uygun fiyatlara anlaşabiliyorsun. Ayrıca birçok mekanın muhteşem erken rezervasyon avantajlarını ve zaman zaman büyük indirimlerini yakalayabilirsin.

Muğla Nişan Yerleri Seçerken Aklında Bulundurman Gerekenler

Muğla’da Nişan ve Söz Organizasyonu Yapmanın Avantajları

Tüm Söz ve Nişan Mekanları