Sivas Söz, Nişan Mekanları

0 söz, nişan mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Sivas’taki Söz ve Nişan Mekanları

Sivas; yemekleri, doğal güzellikleri ve kültürüyle hepimizin gönlünde taht kurmuş bir kent. Dönerden etli pidelerine, turşularından hamur işlerine Sivas’ın mutfağı oldukça zengin. Burada düzenlenen söz ve nişanlarda, bu yemekleri konuklarına sunabilir, misafirlerinin midelerinde bayram ettirebilirsin. Sivas’ın kendine has lezzetleri, konseptleri; sana nişan ve söz merasimlerinde mekan ve sunum için çeşitlilik yaratıyor.

Bu kendisi soğuk insanı sıcak şehirde nişan ve söz törenlerini gerçekleştirebilmek için genelde otel ve kafeler kullanılıyor. 17 ilçesi bulunan bu büyük Sivas şehrinin nişan ve söz törenlerinde en çok tercih edilen bölgesi şehir merkezindeki organizasyon düzenlemeye elverişli mekanlar. Ayrıca Zara ilçesinde de davetler için yerler bulunuyor.

Hem ilçeleri hem de merkezinde nişanını organize edebileceğin Sivas’ın ilçelerine gidebileceğin dolmuş, otobüs gibi araçlar bulunuyor. Özellikle oteller, nişanına hava alanından gelecek misafirlerin varsa transfer aracı sağlayabiliyor. Benzer şekilde otogar ve hava alanından merkeze ve ilçelere giden araçlar da mevcut. Mekanlara ulaşmak için, şehir içinden geçen çeşitli toplu taşıma araçları da hizmet veriyor.

Sivas Söz ve Nişan Mekanları Hangi Hizmetleri Veriyor?

Sivas’taki nişan mekanları, çok sayıda bulunmamalarına rağmen farklı konseptlere uyacak şekilde kutlamalara ev sahipliği yapabiliyor. Sivas’taki söz mekanlarının sunduğu hizmetlere baktığımızda, ilk olarak gözümüze çarpan müzik oluyor. Sivas’taki mekanların çoğunda müzik eğlencesi için DJ veya orkestra gibi seçenekler sunuluyor. Bunu sağlayan mekanların ortak özelliği sahne ve ekipmana sahip olmaları.

Sivas’taki nişan salonlarının sunduğu bir hizmet de nişan törenlerinin olmazsa olmazı olan nişan süslemeleri. Mekanların neredeyse tümü, nişan gününde senin tarafından seçilen süsleme ve aksesuarlarla tarzına uygun bir dekorasyon yapıyor. Aksesuarları temin etmeyen mekanlar, dışarıdan bir organizasyon firmasıyla çalışabilmene imkan tanıyorlar. Mekanların bazılarında nişan şekerlemeleri ve çikolataları hazırlanıyor.

Sivas nişan yerlerinin bir kısmı, kendi ekibinin parçası olan bir fotoğrafçıyla çalışıyor. Bu sayede nişanında ekstra bir fotoğrafçı arama zahmetine girmiyorsun. Fakat bu şehirdeki mekanların neredeyse hepsi, kendi bünyesinde çalışan bir kamera ekibi olsa da farklı bir fotoğrafçıyla çalışmana müsaade ediyor. Böylece nişanında çalışacağın ekibi gönül rahatlığıyla seçebiliyorsun.

Burada gerçekleşen söz ve nişan törenlerinde; mekanlar zaten özel olan bu daveti daha özel ve güzel hale getirmek için farklı görsel hizmetler de sunuyor. Sivas’taki küçük nişan mekanlarından büyük yerlere kadar çoğu mekan, nişan tepsisi ve nişana özel aksesuarlar, dilek feneri uçurma, kutlamalara özel ışıklandırmalar ve daha birçok olanak sağlanıyor.

Sivas Nişan Mekanlarının Fiyatları Ne Kadar?

Bu şehirdeki nişan ve söz mekanı fiyatları, gerçekten bütçe dostu bir ücretlendirmeye sahip. Mekanların fiyatları en azdan en yükseğe göre sıralanırken, belirleyici olan ilk faktör nişanın düzenlendiği yerin türü oluyor. Mesela Sivas’ta kafede düzenlenen nişan fiyatları oldukça uygun, hatta genelinin fiyatlandırması da çok makul bir ücrette.

Sivas’ta nişan için salonla otel fiyatları ise birbirine yakına rakamlarda ücretlendiriliyor. Düğün salonları ve otellerde, kafelere oranla bir tık daha yüksek fiyatlar talep edebiliyor. Fakat yine de bu ücretler ortalamanın üzerine çok zor çıkıyor. Dans ekibi, karşılama triosu gibi ek eğlence hizmetlerini talep edersen, Sivas nişan salonu fiyatları artış gösteriyor.

Sivas’ta Nişan Yapılacak Yerleri Nasıl Seçiyoruz?

Sivas’ta nişan yapılacak yerler arasından en doğru tercihi yaparken, öncelikle nişan ve söz törenini tam olarak hangi konsepte sahip bir mekanda yapmak istediğini düşünmelisin. Otel mi, kafe mi, restoran mı, yoksa düğün salonu mu? Mekanın türüne karar verdiğinde; fiyatlar ile hizmetleri karşılaştırıp, en uygun olanın hizmetlerini değerlendirebilirsin.

Sivas’taki nişan için mekanlar kategorisinden yapılacak seçimde değerlendirilmesi gereken bir diğer unsur ise alanın misafir kapasitesi. Bu kentteki mekanların konuk kapasiteleri birbirinden farklı, fakat 500 kişinin üzerinde kapasiteye sahip bir yer bulmak biraz daha zor olabiliyor. Bu yüzden Sivas’ta butik nişan mekanları daha sık tercih ediliyor. Kalabalık bir nişan düzenleyeceksen, bunu mekanlarla konuşman gerekebilir.

En güzel günlerinden birini tasarlarken, Sivas’ın soğuk ve karasal bir hava durumuna sahip olduğunu unutmamalısın. Buradaki mekanları incelerken, önce hava durumunu kontrol edip sonrasında nişanın için kullanacağın alanın açık veya kapalı olup olmadığını; eğer açık alansa ek bir kapalı alan sunup sunulmadığını incelemelisin. Kapalı salonlarda ise ısıtma ve havalandırma sistemlerini dikkate almalısın.

Sivas’taki Nişan ve Söz Mekanları Hangi Avantajlara Sahip?

Tüm Söz ve Nişan Mekanları