saime sultan yalısı
Adres Turan Mah. 1649 Sok. No:79 Karşıyaka / İzmir

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Saime Sultan Yalısı hakkında

Saime Sultan Yalısı, 19. yüzyıldan günümüze gelen harika bir yapı ve aynı zamanda düğün mekanı! Denizin hemen yanında alması nedeniyle de çiftlerden yoğun ilgi görüyor. Sonuçta denizin esintisi yüzüne vururken mutluluğa ‘Evet’ demeyi kim istemez?

Mekan, buram buram tarih kokuyor desek yanlış olmaz. Organizasyonların düzenlendiği göz alıcı bir açık alanı bulunuyor. Burada her sene çok sayıda etkinlik düzenleniyor.

Şimdi dilersen diğer detaylarına bakalım:

Saime Sultan Yalısı düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
 • Saime Sultan Yalısı fiyatları düğün tarihine ve seçilen menünün içeriğine göre değişiklik gösteriyor. Hafta içi düğünleri hafta sonu yapılanlara göre daha uygun fiyatlı oluyor. Aynı fark beyaz ve kırmızı etli menüler arasında da var.
 • Fiyatlar biraz tuzlu, evet. Ama tarihi düğün mekanlarına göre ortalama rakamlar talep ediyorlar. Manzarayı gördükten sonra insan ister istemez “Buna değer” deyiveriyor zaten.
 • Mekandaki aşçılar çocuklara özel menüler de hazırlayabiliyor. Çocuklu davetlilerinin sayısı yoğun olacaksa bunu değerlendirebilirsin.
 • Düğünde önce mekana giderek menü tadımı yapma imkanın bulunuyor. Bu sayede davetlilerine sunacağın lezzetleri önceden denemiş oluyorsun, için rahat ediyor.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 750-1.000 kişi
Kokteylli kapasite 1.000-2.000 kişi
Açık alan kapasitesi 2.000-3.000 kişi
Kapalı alan kapasitesi Kapalı alan yok
 • Saime Sultan Yalısı, çok geniş bir alana sahip. Kalabalık organizasyonlar için ideal olduğu gibi ferah bir alanda butik etkinlik yapmak isteyenlerin de seveceği bir mekan.
 • Sadece açık alanları bulunuyor.
 • Çiftin hazırlanması için mekanda gelin-damat odası da mevcut.

‘En’lerle geldik: Kalbi Ege’de Atanlar İçin En İyi İzmir Düğün Salonları

Düğün paketleri ve organizasyonu

Mekanın çiftlere sunduğu farklı düğün paketleri bulunuyor. Paketler, kapsadıkları hizmetlere ve menü seçimlerine göre değişiklik gösteriyor. Saime Sultan Yalısı’nda düğün yapmaya karar verdiğin zaman mekandaki organizasyon sorumlularıyla görüşüyor ve tüm detayları konuşuyorsun. Düğün akışını da beraber belirliyorsun. E tabi profesyonel oldukları için kafandaki tüm soru işaretlerini de bir anda yok ediyorlar.

Yalıdan paket dahilinde alabileceğin hizmetler şöyle:

 • Yemek servisi
 • Süsleme
 • Otopark
 • Ses ve ışık sistemleri
 • Orkestra
 • Volkan ve ışık şov
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • Karşılama hostesi

Saime Sultan Yalısı iletişime geçen çiftlere daha detaylı bilgiyi ve dönemsel paket içeriklerini de aktarabiliyor.

Dekorasyon ve süsleme

Saime Sultan Yalısı, düğünlerde de ismine yakışır şık süslemeler yapıyor! Masaları suplalar, çiçekler ve şamdanlarla süslemekle kalmıyor; gelin tagı, gelin yolu gibi detaylarla da mekana bambaşka bir hava kazandırıyorlar. Dilersen sana özel konsept süslemeler yapabilmeleri de mümkün.

Çiçeklerden bahsetmişken, kır düğünü mekanlarına da göz atmak istersin belki: En İyi İzmir Kır Düğünü Mekanları

Müzik

Düğün günü gelsin de tüm stresi dans ederek atalım diye bekliyoruz. Sen de böyle düşünenlerdensen bir düğünde orkestranın ne kadar önemli olduğunun farkındasındır. İşte Saime Sultan Yalısı’nın işinde uzman anlaşmalı bir orkestrası bulunuyor. Daha önce de çok sayıda organizasyonda çalmış olan bu ekibi senin de seveceğini düşünüyoruz.

Bu arada mekanda gece 00:00’a kadar müzik devam edebiliyor. Yani yok öyle erkenden gitmek!

Düğün fotoğrafçısı

Saime Sultan Yalısı, profesyonel bir fotoğraf ekibiyle çalışıyor. Düğünün boyunca en güzel anlar bu ekip tarafından ölümsüzleştiriliyor ve video kaydına alınıyor. Dışarıdan bir fotoğrafçıyla çalışamıyorsun.

Mekanın öyle güzel bir konumu var ki burası düğün öncesi çekimlerinde de harika fonlar oluşturuyor. Denizin hemen yanında yer alması sayesinde hem çift hem de davetliler manzaralı kareler çektirme fırsatını yakalıyor.

Şehrindeki diğer salonlara da bakmak istersen: İzmir Kapalı Düğün Salonları

Otopark

Saime Sultan Yalısı’nın 75-100 araç kapasiteli bir otoparkı bulunuyor. Özel aracıyla gelen davetliler bu otopark sayesinde büyük kolaylık yaşıyor.

Alkışlarımız

 • Saime Sultan Yalısı’nın manzarasına, deniz kenarındaki konumuna bayılıyoruz! Burası girdiğin andan itibaren kendini özel hissetmeni sağlıyor. Zaten düğününden sonra da davetlilerinden bunları duyacağına emin olabilirsin.
 • Mekandaki servis personellerinden organizasyon sorumlularına kadar çalışan herkes işini büyük bir özenle yapıyor. Düğününü profesyonellerin eline bırakmak senin de çok hoşuna gidecek.
 • Dilersen düğünden sonra after party ile eğlenmeye devam edebiliyorsun. Sonrasında oynamayana aşk olsun!

Diğer organizasyonlar

Saime Sultan Yalısı’nda düğün organizasyonlarının yanı sıra kına gecesi, nişan töreni, doğum günü, baby shower, toplantı gibi etkinlikler de düzenlenebiliyor.

Tarihi bir mekan olmasından dolayı özellikle kına geceleri için yoğun talep görüyor. Mekandaki kına gecesi fiyatları şöyle:

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)2.000 - 3.000 TL

Saime Sultan Yalısı nerede?

Saime Sultan Yalısı Adres: Turan Mah. 1649 Sok. No:79 Karşıyaka / İzmir

Mekan, Turan Mahallesinde çok merkezi bir noktada yer alıyor. Buraya özel araçlarla kolayca ulaşılabiliyor. Ayrıca mekana otobüsle de ulaşım sağlanabiliyor. Özel aracıyla gelecek olan davetliler, otopark ve vale hizmetinden faydalanabiliyor.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları