İzmir Tarihi Düğün Mekanları

2 tarihi düğün mekanları bulundu.

İzmir'deki Tarihi Düğün Mekanları

Doğal güzellikleri, sıcacık havası ve içten insanlarıyla ön plana çıkan İzmir’de şahane bir düğün organizasyonu düzenleyebilirsin. Şehirde düğün organizasyonunu gerçekleştirebileceğin pek çok mekan türü bulunuyor. Tarihi düğün yerleri, çiftlerin ilgisini çeken mekanlar arasında yer alıyor. Tarihi mekanların büyük bir kısmı Çeşme’de geri kalanı ise Bergama, Bornova, Konak ve Urla’da konumlandırılıyor.

İzmir tarihi düğün mekanları manzaralarıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Şehirde; panoramik, doğa, körfez ve deniz manzaralı davet alanları bulunuyor. Özellikle deniz manzaralı tarihi mekanlar çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Tarihi mekanlar; konakta, kervansarayda, otelde, kır bahçesinde, havuz başında ve deniz kenarında hizmet veriyor. Tarihi mekanların geniş bir fiyat skalası bulunuyor.

Tarihi dokuları bozulmadan restore edilmiş bir otel ile kervansaray, düğününü yapabileceğin mekanlar arasında yer alıyor. Ayrıca İzmir tarihi düğün mekanları açık havada da hizmet veriyor. Çiftler Çeşme’de konumlandırılan açık davet alanlarına bir hayli ilgi gösteriyor. Özellikle yaz organizasyonları için erken rezervasyon yaptırmak gerekebiliyor. Çiftler; istek, beklenti ve zevkleri doğrultusunda mekan seçimi yapıyor.

İzmir tarihi düğün mekanlarının büyük bir kısmı butik konseptli organizasyonlar için hizmet veriyor. Butik mekanlar; Çeşme, Konak ve Urla’da yer alıyor. Daha yüksek kapasiteli bir düğün organizasyonu yapabileceğin yerler de bulunuyor. Yüksek kapasiteli mekanların maksimum 750 kişilik konuk kapasitesi oluyor. Özellikle kalabalık ailelerin ilgisini çekebilecek olan yüksek kapasiteli mekanlar Bornova’da konumlandırılıyor.

İzmir Tarihi Düğün Mekanlarının Fiyatları Ne Durumda?

İzmir tarihi düğün mekanlarında ortalama ya da daha yüksek fiyatlı bir düğün organize edebilirsin. Fiyatları ortalamada seyreden davet alanları Çeşme ile Urla’da yer alıyor. Fiyatları ortalamanın bir tık üzerinde olan mekanlar Çeşme ile Konak’ta bulunuyor. Daha yüksek fiyatlı tarihi düğün mekanları ise Bornova’da konumlandırılıyor. Her mekanda birbirinden farklı hizmetler ve düğün paketleri sunuluyor.

Çeşme ve Urla’da konumlandırılmış olan ortalama fiyatlı mekanlar arasında kervansaray ve oteller bulunuyor. Burada bulunan mekanlar cep yakmayan fiyatlar karşılığında pek çok hizmet sunuyor. Fiyatları ortalamada seyreden davet alanlarının en fazla 300 kişilik konuk kapasitesi oluyor. Ortalama fiyatlı davet alanlarının tamamı hem açık hem de kapalı davet alanlarının her ikisinde de hizmet veriyor.

İzmir’de fiyatları ortalamanın üzerinde seyreden tarihi düğün mekanları da bulunuyor. Bu mekanlar; Bornova, Çeşme ve Konak’ta yer alıyor. Buradaki mekanların tamamı yalnızca açık davet alanında hizmet sunuyor. Havuz başında ya da kır bahçesinde düğününü organize etmek istersen bu ilçelerdeki mekanlara göz atabilirsin. Buradaki davet alanlarının 750 kişilik konuk kapasitesi bulunduğunu da belirtelim.

“İzmir yalı düğünü ne kadar?” sorusunun cevabını merak eden çiftlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Fiyatlar; alınan hizmetler, menü seçimi, davetli sayısı gibi unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Genel anlamda İzmir yalıda düğün fiyatlarının ortalama ile ortalamanın bir tık üzerinde seyrettiğini söyleyebiliriz. Erken rezervasyon indirimleriyle daha uygun fiyatlı tarihi bir düğün organizasyonu gerçekleştirebilmek mümkün.

İzmir Tarihi Düğün Yerlerinde Hangi Hizmetler Mevcut?

İzmir’deki tarihi mekanların çeşitliliği sayesinde hizmetlerin sayısı da artıyor. Şehirdeki tarihi düğün mekanlarının büyük bir kısmında; organizasyon sorumlusu hizmetleri, otopark, engelli girişi, yemek servisi ve ön tadım yapma imkanı bulunuyor. İzmir tarihi düğün mekanları çoğunlukla çiftlerin dışarıdan hizmet almasına olumlu yaklaşıyor. Böylece çiftler diledikleri firmayla veya ekiple özgürce çalışabiliyor.

Tarihi düğün mekanlarının bir kısmı; usta şef, fotoğrafçı, kameraman, müzisyen, DJ, vale gibi alanında yetkin profesyonellerle birlikte çalışıyor. İzmir düğün mekanları unutulmaz anılar biriktirmek ve bu anıları ölümsüzleştirmek için çiftlere birçok imkan sunuyor. Fotoğraf, müzik, yemek, eğlence ve dekorasyon gibi hizmetler genel olarak davet alanları tarafından karşılanıyor.

İzmir’deki tarihi düğün mekanları dekorasyon ve süsleme hizmetlerine oldukça önem veriyor. Şehrin tarih kokan mekanları genellikle organizasyon sorumlusu tarafından dekore ediliyor. Çiftler arzu ederlerse dışarıdan bir organizasyon firmasıyla da anlaşabiliyor. Mekanların büyük bir kısmı sade ve şık bir şekilde süsleniyor. Fakat ihtişamıyla ön plana çıkan tarihi düğün yerleri de bulunuyor.

İzmir’deki kapalı tarihi mekanlar kolonsuz ve yüksek tavanlı olmasıyla ön plana çıkıyor. Mekanların birçoğunda havalandırma ve klima sistemleri bulunuyor. Yalnızca açık alanda hizmet veren düğün mekanları olumsuz hava koşullarına karşı önlem alıyor. Açılır-kapanır tavan ve teras özellikleri bulunan tarihi mekanlar çiftlerin ilgisini çekiyor. Mekanların neredeyse hepsinde ışık, ses ve sahne hizmetleri yer alıyor.

İzmir Tarihi Düğün Mekanları Nasıl Dekore Ediliyor?

İzmir köşkte düğün organizasyonu yapabileceğin şehirler arasında yer alıyor. Şehirde bulunan tarihi köşkler oldukça şık bir şekilde dekore ediliyor. Özellikle köşkün bahçesinde hizmet veren mekanlar dekorasyon ve süslemeleriyle ön plana çıkıyor. Kır bahçeleri otantik bir tarzda, doğanın renklerinden ilham alınarak süsleniyor. Köşkün tarihi dokularına modern dokunuşlar yapılıyor.

İzmir yalı düğün mekanları oldukça sade ve şık bir şekilde dekore ediliyor. Mekanlarda beyaz, bej ve kahverengi tonları ağırlıklı olarak kullanılıyor. İzmir yalı düğünü mekanlarında bulunan antika mobilyalar tarihi dokunun sürdürülebilmesine de yardımcı oluyor. Konuk masaları; abartıdan uzak vazolar ve rengarenk çiçeklerle süsleniyor. Yalıya küçük dokunuşlar katmak isteyen çiftler organizasyon firmasıyla da anlaşabiliyor.

Düğününü yapabileceğin tarihi oteller de bulunuyor. Tarihi otellerde kahverengi tonları sıkça kullanılıyor. Otellerin hem açık hem de kapalı davet alanlarının birçok yerinde ahşap nesne ve objelere rastlanıyor. Duvarlarda özel malzemeden üretilmiş taşlardan yapılan mozaikler yer alıyor. Otel odalarında eski dönem malzemeleriyle yapılmış olan; yatak, dolap, sandalye ve sehpa bulunuyor.

Buram buram tarih kokan bir kervansaray da düğününü organize edebileceğin mekanlar arasında yer alıyor. İzmir’de Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırmış olduğu bir kervansaray bulunuyor. Osmanlı saray mimarisinin baz alınarak dekore edildiği bu tarihi yapı, ihtişamı ile göz dolduruyor. Dönemin zenginliğini yansıtmak için kullanılan altın rengi detaylarsa bir hayli dikkat çekiyor.

İzmir Tarihi Düğün Mekanları Çiftlere Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Tüm Tarihi Düğün Mekanları