Edirne Düğün Mekanları

4 düğün mekanları bulundu.

Edirne’deki Düğün Mekanları

Edirne; bereketi, coşkusu ve misafirperverliğiyle bilinen bir şehir. Burada yapılan düğünlerin de başı çeken özelliği tabii ki zengin sofraları ve eğlencesi! Şehrin düğününe katacağı bu avantajların yanı sıra; kafandaki düğün her nasılsa, bunu burada hayata geçirebilirsin. Çünkü bu kentte farklı konseptlerde hizmet veren mekanlar düğününe tecrübesiyle beraber ev sahipliği yapıyor.

Edirne’de en çok düğün mekanı tahmin edeceğin üzere merkezde bulunuyor. Adı üstünde tam olarak şehrin merkezi olan bu semtte, düğününe gelecek misafirlerin için ulaşım çok daha kolay bir hale geliyor. Yine herkesçe bilinen Keşan ilçesinde de çeşitli konseptlerde organizasyonlar yapan farklı birçok mekan, düğününe kapılarını açmaya hazır.

Uzunköprü ve Enez ilçelerinde, diğer semtlere göre biraz daha az düğün mekanı bulunsa da, burada yer alan seçenekler oldukça zengin. Oteller, restoranlar, camping alanları, tarihi yerler ve sosyal tesisler Uzunköprü ve Enez’de organize edilen düğünler için seçenekler arasında. Bu ilçelerdeki mekanların sayısı az olmasına rağmen, düğün konsepti için çeşitlilik oldukça fazla.

Edirne Düğün Mekanı Denilince Akla Hangi Hizmetler Geliyor?

Edirne’de düğün denildiğinde herkes dans ve çalgı çengi dolu düğünleri anımsar. Tam olarak bilindiği gibi Edirne’deki düğün mekanlarında, son teknoloji ekipmanlara sahip bir ses ve sahne sistemi kuruluyor. Ayrıca, eğlence ve dansın uzun süre devam edebilmesi için after party olanağı ve hatta ayrı bir after party alanı olan mekanların sayısı da oldukça fazla.

Zengin ve bereketli Edirne mutfağının yansımalarını düğünlerde gördüğümüz Edirne mekanları, sana düğününden önce tadım ve menünde değişiklik yapma imkanı sunuyor. Düğününün öncesinde mekana giderek menüleri tadıyor ve isteklerini sorumlulara bildiriyorsun. Bu olanağı, Edirne’deki tüm düğün mekanları sunuyor. Ayrıca buradaki çoğu düğün mekanında dışarıdan catering firmalarıyla da çalışabiliyorsun.

Edirne’deki mekanların neredeyse hepsinde, düğününü yalnız planlamaman için bir organizasyon sorumlusu seninle ilgileniyor. Düğün öncesinde senin ağzından hayalindeki geceyi dinleyip, ekiple beraber düğün alanı süslenip dekore ediliyor. Düğün anında oluşabilecek sorunlarla ise organizatörler ilgileniyor. Buradaki mekanların yarısından fazlasında, kendi bulduğun bir organizasyon firmasıyla işbirliği yapmana da izin veriliyor.

Edirne Düğün Yerlerinde Fiyatlar Nasıl?

Edirne düğün mekanları fiyatları, her bütçeye dost olacak bir çizelgede ilerliyor. Bu; az ücretler vererek müzik, organizasyon, süsleme ve yemek gibi birçok hizmeti aldığın bir düğün planlayabilirsin anlamına geliyor. Bunun yanı sıra hazırlık odası, özel sunumlar, fotoğraf albümü gibi olanaklardan da faydalanmak istiyorsan, ücretler ortalamadan bir tık yüksek bir fiyata çıkıyor.

Edirne’deki uygun düğün mekanları haricinde daha yüksek bütçeler vererek düğününü organize edebileceğin mekanlar da mevcut. Örneğin, bu kentte ortalamanın üstünde rakamlar vererek alabileceğin düğün hizmetleri de var. Bu, her bütçe için elverişli bir unsur oluyor. Yüksek ücretli mekanlarda, dekorasyon anlamında daha lüks bir anlayış benimsenebiliyor veya kapasiteler oldukça yüksek oluyor.

Edirne’de düğün ücretleri semtten semte değişiklik gösterebiliyor. Somutlaştırmak gerekirse; Uzunköprü ilçesindeki düğün mekanları daha uygunken, Keşan’da nispeten pahalı mekanlar hizmet veriyor. Enez, ortalama ücretlere sahip. Merkez ise en çok seçeneğin olduğu yer olarak karşımıza çıkıyor. Bunun en büyük sebebi, burada her bütçeye uyumlu mekanın bulunması ve en çok mekan seçeneğinin burada olması.

Edirne’de Düğün Yapılacak Yerlerin Çeşitleri Neler?

Edirne’deki En İyi Düğün Mekanları Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Edirne’de sana en uygun düğün mekanları arasından iyi bir seçim yaparken dikkat etmen gereken ilk unsur mekanın kapasitesi. Eğer butik bir düğün planlıyorsan, bu bir sorun yaratmayacaktır. Fakat düğününe tüm sevdiklerini davet etmeyi tercih edenlerdensen 3.000 kişiye kadar konuk kapasitesine sahip mekanlar en güzel günün için kapılarını açabiliyor.

Buna ek olarak, Edirne’de düğün yerleri seçiminde önemli bir nokta da yemeklerin lezzeti ve çeşitliliği. Tüm konuklarının yüzlerinin gülmesi için başı çeken bir detay olan yemeklerde, tadım ve değişim hakkı sunulan ve özel menülere sahip mekanları incelemelisin. Ayrıca zengin Trakya mutfağının keyfini sürebileceğin, çeşitli menülere sahip yerleri mutlaka kontrol etmeni öneririz.

Tüm Düğün Mekanları