İstanbul Düğün Mekanları

758 düğün mekanları bulundu.

İstanbul Düğün Mekanları

Eşsiz boğaz manzarasının yanı sıra doğal ve tarihi güzellikleriyle de herkesi kendine hayran bırakan İstanbul’da düğün organizasyonunu en güzel şekilde gerçekleştirebilirsin! Planladığın konsepte ve ayarladığın bütçeye uygun birçok mekanı İstanbul’da bulabilirsin. İstanbul Avrupa Yakası düğün mekanlarının sayısı oldukça fazla. Avrupa Yakası’nda yaklaşık olarak 900; Anadolu Yakası’nda ise yaklaşık olarak 700 mekan bulunuyor.

İlçelere göre mekan sayıları da değişiklik gösteriyor. Sarıyer, Fatih ve Beyoğlu’nda düğününü gerçekleştirebileceğin çok sayıda mekan bulabilirsin. Maltepe düğün salonlarını tercih ederek uygun fiyatlı butik organizasyonlar da yapabilirsin. Yüksek kapasiteli mekanlarda ihtişamlı bir düğün yapmak istiyorsan Beykoz’da birçok seçenek var. Mekanların çoğunda hem açık hem de kapalı davet alanlarının mevcut olduğunu da belirtelim.

İstanbul en iyi düğün mekanlarını rahatlıkla bulabileceğin büyük bir şehir. Burada; boğaz, ada, doğa, panoramik şehir ve daha nice manzaralı birçok düğün mekanı bulunuyor. İstanbul boğaz manzaralı düğün mekanları çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Şehrin kalabalık olması trafikte bazı aksamalara sebep olsa da mekanlara ulaşım sağlayabileceğin birçok toplu taşıma seçeneği mevcut.

İstanbul Düğün Mekanları Fiyatları Nasıl?

İstanbul düğün fiyatları, bölgelere ve mekanlara göre değişiklik gösteriyor. İstanbul’da bütçene uygun olarak düğün organizasyonunu rahatlıkla gerçekleştirebileceğin birçok mekan bulunuyor. Şehrin her ilçesinde ortalama fiyatlar karşılığında hizmet alabileceğin açık ve kapalı davet alanları mevcut. Seçtiğin mekan, almak istediğin hizmetler, ekstra taleplerin ve davetli sayın gibi unsurlar fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor.

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanlarının fiyatları genel olarak ortalamada seyrediyor. Otel düğünü organizasyonlarının ücretlendirmeleri ortalamanın bir tık üzerinde oluyor. Erken rezervasyon yaptırarak, mekan indirimlerini takip ederek ve avantajlı paketlerden yararlanarak; cep yakmayan fiyatlar karşılığında dilediğin daveti gerçekleştirebilirsin. İstanbul’da belirlediğin bütçeye uygun davet alanını kolay ve rahat bir şekilde bulabilirsin.

Avrupa Yakası’nda düğün yapmayı planlayan çiftler için de ücretlerden bahsedelim. Burada hem uygun fiyatlı hem de yüksek fiyatlı düğün mekanları var. Avrupa Yakası’nda uygun fiyatlara kır düğünü yapabileceğin açık davet alanları ve nikah sonrası yemeği yiyebileceğin mekanlar mevcut. Düşük fiyatlara otel düğünü gerçekleştirmek için Avrupa Yakası iyi bir seçenek olmayabilir.

İstanbul’da düğün mekanlarının geniş bir fiyat skalası bulunuyor. İstanbul lüks düğün mekanlarında gerçekleştirilen boğaz manzaralı organizasyonlar diğer seçeneklere göre daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Mekanların çoğunda yemekli ve kokteylli düğün seçeneklerinin hafta içi ya da hafta sonu ücretleri birbirinden farklı oluyor. İstanbul uygun düğün mekanlarını tercih ederek cep dostu organizasyonlar yapmak tamamen senin elinde!

İstanbul’daki Düğün Mekanlarının Sunmuş Olduğu Hizmetler

İstanbul, çiftlere çok sayıda düğün mekanı seçeneği sunan bir şehir. Düğün mekanları İstanbul’un her semtine yayılmış durumda. Peki bu düğün mekanları çiftlere hangi hizmetleri sunuyor? Mekanlarda yemekli ve kokteylli düğün organizasyonunu gerçekleştirebilmen mümkün. Müzik, çekim ekibi ve süslemeler; davet alanlarını ön plana çıkaran hizmetler arasında yer alıyor.

İstanbul'da bulunan mekanların birçoğu, çiftlere düğün öncesinde menü tadımı yapma imkanı sunuyor. Organizasyon sürecinde yer alan ekibin ilgili ve güler yüzlü olması çiftler açısından çok önemli. Bu yüzden birçok mekan alanında yetkin, profesyoneller ile çalışmayı tercih ediyor. Mekanlar; fotoğrafçı, kameraman, müzisyen, organizasyon sorumlusu, vale ve karşılama hostesleri ile birlikte çalışıyor.

Mekanların çoğu çiftlerin dışarıdan farklı bir firma ile çalışmasına müsaade ediyor. Nikah seremonileri, hazırlık odası, engelli girişi, otopark, kaliteli ışık, güçlü ses ve sahne hizmetleri bulunan bir mekan diğer yerlere göre daha çok dikkat çekiyor. Park probleminin yaşandığı İstanbul’da otopark ve vale imkanı sunan mekanlar da çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor.

İstanbul kapalı düğün mekanlarında klima ve havalandırma hizmetleri bulunuyor. Bu hizmetler havadar bir organizasyon gerçekleştirebilmek için oldukça önemli. Kapalı davet alanlarının kolonsuz ve yüksek tavanlı olması da çiftlerin dikkat ettiği özellikler arasında yer alıyor. İstanbul havuz başı düğün mekanlarının çoğunda bulunan açılır-kapanır tavan sayesinde çiftler ve konuklar olumsuz hava koşullarından etkilenmiyor.

Düğün Yerleri İstanbul’da Neye Göre Seçilir?

“İstanbul'un en güzel düğün mekanlarını nasıl bulurum?” diye merak ettiğini ve kusursuz bir organizasyon gerçekleştirmek istediğini tahmin edebiliyoruz. Çiftlerin istek, zevk ve beklentilerine uygun olan her türlü mekan İstanbul’da yer alıyor. Birçok mekan ve hizmet seçeneği bulunan İstanbul’da butik veya yüksek kapasiteli organizasyonlarını yapabileceğin davet alanları mevcut.

Küçük düğün mekanları İstanbul’un neredeyse tüm bölgelerinde yer alıyor. Uygun fiyatlı düğün organizasyonu için kapalı salonları değerlendirebilirsin. Butik organizasyonların için tercih edebileceğin mekanların sayısı kadar İstanbul açık hava düğün mekanlarının sayısı da hayli fazla. Boğaz manzaralı organizasyonların kır düğünlerine göre daha yüksek fiyatlı olduğunu da göz önünde bulundurarak mekan seçimini yapabilirsin.

Bütçe dostu bir düğün için kokteyl seçenekli salon düğünü tercih edebilirsin. Ortalama fiyatlara kaliteli hizmetler almak istiyorsan Bayrampaşa düğün salonları gibi alternatifleri inceleyebilirsin. İstanbul’da uygun fiyatlı kır veya otel düğünü seçeneklerin de bulunuyor. İstanbul deniz kenarı düğün mekanlarında manzaraya karşı unutulmaz bir gün geçirmek diğer seçeneklere göre tabii ki daha yüksek fiyatlı olacaktır.

Düğün organizasyonunu yapmayı planladığın mekanın konforlu, geniş ve ferah olması oldukça önemli. Yemekli bir organizasyon gerçekleştirmeyi düşünüyorsan mekanın menülerini önceden inceleyip ön tadım yapman senin için büyük bir artı olacak. Işık, ses, müzik, fotoğraf, video ve süsleme hizmetlerine özen gösteren bir mekan ile anlaşarak hayal ettiğin organizasyonu gerçekleştirebileceğini düşünüyoruz!

İstanbul Düğün Yerleri Türleri

Tüm Düğün Mekanları