İstanbull düğün mekanları ve fiyatları 2021
İstanbull düğün mekanları ve fiyatları 2021

Boğaz manzaralı yalılardan kır düğünü bahçelerine, balo salonlarından teknelere, restoranlardan otellere İstanbul düğün mekanları; lokasyon, fiyat, davetli sayısı gibi merak ettiğin tüm detayları ve önerilerimizle bu yazıda.

İstanbul düğün mekanları fiyatları; mekanın lokasyonuna, davetin yemekli-yemeksiz olmasına, kişi sayısına, düğün organizasyonunun kapsamına göre değişiyor. Biz İstanbul’da uygun fiyatlı düğün mekanlarından lüks seçeneklere, hepsini inceledik. Umarız hayalindeki düğünü yapar, çok ama çok mutlu olursun.

İstanbul düğün salonları ve fiyatları

Ucuz düğün paketleri sunan ekonomik mekanlardan örnekler verdiğimiz yazımızı yukarıda paylaştık, mutlaka göz at. Yemekli düğün fiyatları İstanbul için hafta sonu 7.500-10.000 TL fiyatlarında yoğunlaşıyor. Elbette daha uygun fiyatlı düğün yapabileceğin yerler yok değil.

Lüks düğün salonları ve mekanları için İstanbul’da ayrıca inceleme yaptık. Bu lüks düğün mekanları genellikle tarihi yalılar ve beş yıldızlı oteller oluyor. Yemekli düğün fiyatları ise kişi başı ortalama 300 TL’den başlıyor.

Rüya gibi, romantik İstanbul düğün salonu önerilerimizi okurken kendini masallardaki gibi hissedeceğine de eminiz. Özenle seçtik onları, aman ha okumadan kararını verme.

Düğün salonu fiyatları İstanbul Avrupa Yakası için nasıl?

Avrupa Yakası İstanbul düğün salonu fiyatları geniş bir skalaya sahip. Bahçelievler, Beylikdüzü, Avcılar düğün salonları bu bölgede yoğunluğunu arttırıyor. Düğün fiyatları ise ortalama 5.000-7.500 TL civarından başlıyor diyebiliriz.

Avrupa Yakası düğün salonları için önerilerimiz neler?

Sadece balo tipi tarzı düğün salonları değil; kır bahçeleri, restoran ve otel gibi farklı düğün mekanları da İstanbul Avrupa Yakası’nda epey var. Çok hoşuna gidecek bir liste yaptık, mutlaka göz at:

Kişi Başı 30-50 TL’den Başlayan Yemekli Avrupa Yakası Düğün Mekanları

Bunlar da var:

Düğün salonu fiyatları Anadolu Yakası için nasıl?

Anadolu Yakası düğün salonları; Üsküdar, Maltepe, Ümraniye, Kadıköy tarafında yoğunlaşıyor. Anadolu Yakası düğün salonu fiyatları da Avrupa Yakası’ndaki ortalama gibi. 10.000 TL’den başlayan lüks düğün salonları da var, çok daha mütevazı 3.000 TL’den başlayanlar da. Fiyatı etkileyen en büyük faktörün lokasyon olduğunu yeniden hatırlatmak isteriz.

Anadolu Yakası düğün salonları için önerilerimiz neler?

Salon konseptinin dışına çıkan Anadolu Yakası düğün mekanları da çok keyifli. Bunların başında kır düğün salonları geliyor. Özellikle Beykoz, kır düğünleri konusunda şahaneler yaratıyor. Anadolu Yakası için şöyle ortaya karışık bir liste paylaşalım ve hemen kır düğünü konseptini incelemeye geçelim.

Ortam Şık, Fiyatlar Ortalama: En Cazip Anadolu Yakası Düğün Mekanları

Bunlar da var:

İstanbul kır düğünü mekanları ve fiyatları

İstanbul kır düğünü mekanları; şehir hayatının gürültüsü ve karmaşasından uzak, doğayla iç içe, yemyeşil bir doğa içinde huzur dolu yerler olarak son yıllarda fazlasıyla popüler. Rustik dekorasyonun ön plana çıktığı düğün organizasyonları çim kaplı bahçelerde oldukça keyifli geçiyor. İstanbul düğün mekanları arasında yazın en popüler olanları hiç kuşkusuz kır bahçeleri. Anadolu Yakası kır düğünü mekanları için ayrıca bir listemiz de var, ona da bakabilirsin.

İstanbul kır düğünü salonu fiyatları ne durumda?

İstanbul kır düğünü fiyatları ortalama olarak yemekli kişi başı 80-100 TL civarında seyrediyor diyebiliriz. En popülerleriyle oluşturduğumuz İstanbul kır düğünü mekanları incelememizi okumanı öneririz.

İstanbul Kır Düğünü Mekanları, Fiyatları ve Mekan Önerileri

Öne çıkan İstanbul kır düğünü mekanlarını kısaca tanıtalım:

1. Cemile Sultan Korusu, Üsküdar

Cemile Sultan Korusu Düğün

Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 500-750

Havuz Başı, Kır Tepe, Şehzade gibi farklı alanları bulunan Cemile Sultan Korusu, Boğaz’da düğün hayali olan çiftlerin hayran kaldığı tarihi bir yer. İstanbul Ticaret Odası Vakfı’nın yönetimindeki mekan, havuz başı düğünden kır düğünü konseptine birçok alana sahip.

Cemile Sultan Korusu düğün fiyatları nasıl?

Cemile Sultan Korusu nerede?

Ömürtepe Yokuşu Sok. Kandilli Mah. No: 6 Üsküdar

? 0216 706 6982 numaralı telefondan Berrin Ünlü veya Büşra Ay’dan düğün fiyatları, müsait günler ve organizasyonun detaylarına dair merak ettiklerini öğrenebilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Cemile Sultan Korusu’nda düğün nasıl oluyor, mekanı tüm yönleriyle inceledik:

Cemile Sultan Korusu: Yemekli Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 200-300 TL


2. Mihrabat Korusu, Beykoz

Mihrabat Korusu düğün

Min. Yemekli Fiyat 200-300 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 200-300 TL
Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 100-200

Deniz manzaralı düğün için Beykoz’daki en iyi mekanlardan biri Mihrabat Korusu. Boğaz’da düğünü kır düğünü konseptiyle birleştiren Mihrabat Korusu, nezih atmosferi ile İstanbul’un en popülerlerinden.

Şu videoyu izleyince anlayacaksın neden İstanbul düğün mekanları arasında özel bir yerde olduğunu:

Mihrabat Korusu düğün fiyatları nasıl?

Böylesi bir mekan için yemekli düğün fiyatları İstanbul ortalamasına uygun diyebiliriz. Sonuçta burası kalburüstü bir düğün mekanı.

Yemekli fiyatlar kişi başı 200-300 TL’den başlıyor.

Daha ekonomik bir seçenek olan kokteyl düğünü için ise rakamlar kişi başı min. 80-100 TL civarında.

Mihrabat Korusu nerede?

Kanlıca Mah. Mihrabat Cad. No: 50 Beykoz

Fiyat Teklifi Al

Mihrabat Korusu’nu incelediğimiz ayrıntılı yazımızı da oku:

Mihrabat Korusu: Yemekli Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 450-500 TL


3. Atapark, Avcılar

Atapark Düğün Salonu Avcılar

Yemekli Kapasite 2.000-3.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 1.000’den fazla

Konuk sayısına göre 5 farklı kır bahçesi bulunan Atapark Life, Avcılar kır düğünü mekanları arasında epey popüler. Deniz manzaralı düğün mekanları İstanbul’da genellikle ortalama üstü fiyat aralığına sahipken burası hem yeşilin hem mavinin kucağında, uygun bir yer olarak dikkat çekiyor.

Atapark Life kır düğünü fiyatları nasıl?

Atapark Life nerede?

Ambarlı Mah. Tesisler Yolu Cad. No: 7 Avcılar

? 0212 963 3728 numaralı telefondan Tuğçe Güven ve İbrahim Telli ile düğün paketleri ve fiyatları hakkında detayları konuşabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


4. Süslü Konak, Ataşehir

Ataşehir Süslü Konak düğün

Yemekli Kapasite 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 750-1.000

Adı gibi süslü ve bir o kadar şirin bir Ataşehir kır düğünü mekanı Süslü Konak. Yemyeşil bahçesindeki her bir alan kır düğünü konseptine göre özenle hazırlanıyor. Hem açık hava kokteyl hem de yemekli düğün konsepti için harika bir seçenek.

Süslü Konak düğün fiyatları nasıl?

Süslü Konak nerede?

Barbaros Mah. Lale Sok. No: 1 Batı Ataşehir

Fiyat Teklifi Al


5 . Village Park, Beykoz

Village Park Polonezköy KIr Düğünü Mekanı

Yemekli Kapasite 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 50-100
Otopark Kapasitesi 50’den az

Village Park Resort & Spa, 3 farklı alanı ile kır düğünü mekanı olarak da hizmet veriyor. Beykoz’da Polonezköy düğün mekanları için konaklama imkanı da bulunan hoş bir alternatif. Yemyeşil bahçelerindeki rustik süslemeleri kalite ve asalet taşıyor.

Village Park düğün fiyatları nasıl?

Village Park nerede?

Ayazma Mah. No: 19 İshaklı Yolu Polonezköy

Fiyat Teklifi Al


7. Bahar Country, Sarıyer

Bahçeköy Bahar Country Kır Düğünü

Yemekli Kapasite 3.000’den fazla
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 1.000’den fazla

Bahar Country, sadece Sarıyer düğün salonları arasında değil; İstanbul çapında epey popüler. Bahçeköy’de yemyeşil bahçesi ve profesyonel düğün organizasyonu düzenleyen ekibi ile ünlülerden birçoğunun da dünya evine girdiği özel bir yer. 12 ay bahar mevsimi yaşatan salonları ve alanları ile en iyi İstanbul düğün mekanları arasında.

Bahar Country düğün fiyatları nasıl?

Bahar Country nerede?

Ptt Evleri Mah. Bahçeköy Cad. No: 83 Sarıyer

? 0212 963 3983 numaralı telefonu aradığında hayallerindeki düğün için ellerinden geleni en iyi şekilde yapacak yetkililer sana alo diyecek.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Daha detaylı Bahar Country incelemesi için lütfen oku:

Bahar Country: Yemekli Düğün Fiyatları Kişi Başı 150-200 TL


İstanbul’da teknede düğün organizasyonu fiyatları

Boğaz manzaralı düğün hayalin varsa tekne kiralamak en iyi seçeneklerden biri. Tekne düğünü daha çok yaz aylarında tercih edilse de yatların kapalı alanlarının da bulunduğunu hatırlatalım.

Denizin üzerinde manzaranın değiştiği, İstanbul’un tarihi yapılarının düğün fotoğraflarına dekor olacağı romantik ve bir o kadar keyifli düğün için kiralık teknede kutlama yapmak harika bir fikir. Hem masmavi denizin üstünde teknede düğün yapmak istiyor hem de davetli sayının fazla olacağını düşünüyorsan yat kiralama seçeneğinin olduğunu da söyleyelim.

İstanbul tekne düğünü fiyatları nasıl?

İstanbul tekne düğünlerinin fiyatlarının birçok salona göre uygun olduğunu belirtelim.

Teknede yemekli düğünün ortalama fiyatı kişi başı 50-80 TL aralığında. Tabii bu rakam menünün çeşidine ve organizasyonun kapsamına göre değişiyor. Hafta içi düğünler ise ortalama ise kişi başı 30-50 TL’den başlıyor.

İstanbul tekİstanbul’da tekne düğünü yapmak istiyorsan önerdiğimiz firmaları iletişime geçebilirsin:

1. Beyaz Martı, Sarıyer

Beyaz Martı Sarıyer tekne düğünü

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 75-100

Geniş ve şık iç dizaynı, motor sesinden uzak donanımı, yıllardır tekne organizasyonu düzenleyen personelin deneyimi ile Sarıyer’deki en iyi düğün teknelerinden. Yemekli Boğaz turuna çıkaracağın misafirlerin eğlenmeye doyacak.

Tekneyi gezip görmek istersen Sarıyer Kireçburnu’nda demir atmış seni bekliyor olacak. Düğünün Beyaz Martı teknesinde yapmaya karar verirsen kaptan seni istediğin deniz kıyısından alacak.

Beyaz Martı’da düğün nasıl oluyor, izle:

Beyaz Martı tekne düğünü fiyatları nasıl?

Beyaz Martı teknesi nerede?

Sarıyer’deki Kireçburnu Petrol Ofisi’nin yanında.

? 0212 963 3246 no’lu telefonu aradığında düğün teknesi hakkında detaylı bilgiyi alacağın Mehmet Baba sana alo diyecek.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Daha fazlası için:

Beyaz Martı: Teknede Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 80-100 TL


2. Joy Tekne Organizasyon, Beşiktaş

Joy Tekne Organizasyon düğün

Yemekli Kapasite 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 100-150

Beşiktaş tekne turu firmalarından Joy Tekne Organizasyon, binlerce düğün gerçekleştirmiş profesyonel bir firma. Drone çekimlerinden süslemelere her detayın incelikle düşünüldüğüne dair birçok olumlu yorum okuduk.

Misafirlerini istedikleri iskelelerden alacaklarını da belirtmişler.

Joy Tekne Organizasyon’un düğün fiyatları nasıl?

Joy Tekne Organizasyon’un iletişim bilgileri neler?

Teknede eğlence organizasyonu için seni ofislerine davet edelim: Mecidiye Mah. Dereboyu Cad. Vatman Sok. No: 13 Kat 4 Ortaköy/Beşiktaş

Dilersen önce  ? 0212 963 3745 no’lu telefonu ara, Sinan Durmuş veya Berna Durmuş’tan detayları öğren.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


3. Okyanus Yatı, Beşiktaş

Okyanus Gezi Teknesi Düğün

Yemekli Kapasite 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 50’den az

Boğaz’da tekne kiralama firmalarından Okyanus Yatı, salon konforunu ve şıklığını denizin üzerinde yaşatıyor. Türk mutfağının leziz yemeklerinin sunulduğu menülere göre teknede düğün fiyatlarında da değişiklik oluyor.

DJ’in performansından yemeklerin lezzetine ve personelin ilgisine, burada düğün yapanlar ve davete katılanlar hallerinden pek bir memnun.

Okyanus Teknesi’nde düğün fiyatları nasıl?

Okyanus Yatı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Necati Alburz Sok. Hamidiye Apt. No: 8 Balmumcu Beşiktaş

Fiyat Teklifi Al


4. İncisu Yatı, Kadıköy

İncisu Tekne Düğünü

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 75-100

Özellikle yemeklerin lezzetine dair olumlu yorumların bir hayli fazla olduğu İncisu Yatı için ideal davetli sayısı 300. Teknenin iki katında misafirlerini ağırlamak istersen davetli sayını 500’e kadar çıkarabilirsin.

Canlı çiçekleri, masa-sandalye süslemelerindeki özeni ile Boğaz manzarasına ek dekor olacak güzellikteki mekanda düğün fotoğrafların da harika olacak.

Teknenin içini, masa-sandalye süslemelerini ve yemekleri görebilmen için seni kısa bir tura çıkaralım:

İncisu Teknesi’nin düğün fiyatları nasıl?

İncisu Yatı için kiminle görüşebilirsin?

Dumlupınar Mah. Yumurtacı Abdibey Cad. No: 7 İstanbul 216 Konutları C Blok D:41 Kadıköy/Fikirtepe

? 0216 706 6817 no’lu telefondan Hatice Doğaç’la güncel düğün kampanyaları hakkında konuşabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


5. Yat Latilla, Beşiktaş

Yat Latilla Düğün

Yemekli Kapasite 50-100
Kapalı Alan Kapasitesi 50-100
Otopark Kapasitesi Yok

Yakın çevrenin katılacağı, aile içinde bir düğün için lüks yat kiralamak kulağına nasıl geliyor? 36 metre uzunluğundaki Yat Latilla, nezih ve çık dekorasyonuyla lüks bir seçenek.

Enfes yemeklerin gösterişli sunumlarla ikram edildiği yatta düğün yapmak çok ayrıcalıklı olacak. Kendini prenses gibi hissetmen için illa balo salonuna ihtiyacın yok!

Yat Latilla’nın düğün fiyatları nasıl?

Yat Latilla nerede, kiminle görüşebilirsin?

Cevdetpaşa Cad. Boğaziçi Üniversitesi Otobüs Durağı Arkası Bebek’te bağlı bulunan yatı görmeye gidebilirsin. Düğününde istersen İstanbul Boğazı’nın farklı iskelelerinden de misafirlerin için iniş-biniş mümkün olacak.

Fiyat Teklifi Al

Daha fazlası burada: İstanbul tekne düğünü organizasyonu için 15 firma önerisi


İstanbul düğün otelleri ve fiyatları

Masallardaki saray düğünlerinin modern yorumları daha çok otellerde gerçekleşiyor. Görkemli balo salonu tarzındaki alanlarda gösterişli şamdanlar, ilk önce gözleri doyuran muhteşem sunumlarıyla yemekler, şıklık, asalet ve romantizm, otelde düğün dendiğinde ilk akla gelenler.

Yaz aylarında havuz başı düğün konseptini de değerlendirebileceğin otellerde küçük çaplı kokteyl düğün organizasyonları da çok şık ortamlarda gayet keyifli geçiyor. İstanbul düğün mekanları içinde otellerin balo salonları en nezih seçenekler arasında.

İstanbul’da otel düğün fiyatları nasıl?

İstanbul düğün otelleri fiyatları hafta sonu yemekli olmak üzere kişi başı ortalama 150-200 TL’den başlıyor. Daha sonra başlangıç fiyatı 100-150 TL olan mekanlar dikkat çekiyor. Kişi başı 200 TL’den başlayan düğün otelleri ise en lüks seçeneklerden.

Anadolu Yakası düğün otelleri ile Avrupa Yakası düğün otelleri arasından popüler olanlarını tanıtalım:

1. Çırağan Palace Kempinski, Beşiktaş

Çırağan Palace Kempinski Düğün Oteli

Min. Yemekli Fiyat 400 TL’den fazla
Min. Kokteyl Fiyatı 400 TL’den fazla
Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 750-1.000
Otopark Kapasitesi 250-500

İstanbul Boğaz manzarasının tarihle, asaletle ve ihtişamla buluştuğu Çırağan Palace Kempisnki’de düğün yapmak tabii ki her gelinin hayali. Osmanlı saray cazibesini modern hizmet anlayışı ile birleştiren Çırağan Sarayı düğün yemeklerinde de dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı ikramlarla şahaneler yaratıyor.

Sadece deniz kenarındaki açık alanı değil; geniş terası ve Çırağan Balo Salonu da Boğaz manzaralı. Türkiye’nin tek saray oteli olan Çırağan Palace’ta konaklama imkanının da elbette var.

Çırağan Palace düğün fiyatları nasıl?

İster kokteyl ister yemekli düğün için başlangıç fiyatı kişi başı 400 TL’den fazla.

Çırağan Palace Kempisnki nerede, kiminle görüşebilirsin?

Yıldız Mah. Çırağan Cad. No: 32 Beşiktaş

Fiyat Teklifi Al


2. Swissôtel The Bosphorus İstanbul, Beşiktaş

Swissotel İstanbul Düğün

Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 750-1.000
Otopark Kapasitesi 250-500

Swissotel İstanbul düğün için en lüks otellerden. Nefes kesen dekorasyonu, enfes yemekleri, kusursuz hizmet anlayışıyla 5 yıldızlı otel kalitesini tüm detaylarda yaşayabileceğin üst düzey bir yer.

Dolmabahçe Sarayı’nın bahçesinde hem kolay hem keyifli bir lokasyonda yer alan Swissotel The Bosphorus, lüks konaklama imkanıyla da sadece düğünde değil; sonrasında da kendini prenses gibi hissetmeni sağlayacak.

Şu ihtişama bak:

Swissotel İstanbul düğün fiyatları nasıl?

Swissotel İstanbul Bosphorus nerede, kiminle görüşebilirsin?

Vişnezade Mah. Acısu S0k. No: 19 Maçka

Fiyat Teklifi Al


3. Lazzoni Hotel, Beyoğlu

Lazzoni Hotel İstanbul

Yemekli Kapasite 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 75-100

Avrupa Yakası düğün otelleri arasında dikkat çeken, terasındaki Haliç manzarası ile pek keyifli, otelde düğün yapan çiftlere balayı odasında konaklama hediye eden, şık dekorasyonu ile göz alıcı Lazzoni Hotel’e bayılmamak elde değil.

Lazzoni öyle izdivaç seven bir marka ki otelde düğün yaptığında Lazzoni Mobilya’dan indirim çeki de hediye ediyorlar. Gelin hamamı imkanı sağladıklarını da söylemiş miydik?

 Lazzoni Hotel düğün fiyatları nasıl?

Lazzoni Hotel nerede, kiminle görüşebilirsin?

Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 14 34445 Beyoğlu

? 0212 963 3413 numaralı telefondan Ahsen Aközden Dik veya Dilara Kahveci ile düğün paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Daha fazlası için oku:

Lazzoni Hotel İstanbul: Yemekli Düğün Fiyatları Min. 150-200 TL


4. Akgün İstanbul Hotel, Fatih

Akgün İstanbul Hotel düğün

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 75-100

İstanbul Avrupa Yakası düğün otelleri arasında asil bir otel olan Akgün İstanbul, düğün ve nişan gibi organizasyonlar için DJ’den süslemelere epey profesyonel hazırlık yapıyor. Eski İstanbul’un merkezinde, yani turistik bir yerde bulunduğu için ulaşımı da oldukça kolay.

Altın varak ve beyaz ağırlıklı sandalye-şamdan ve süslemelerinde geleneksel bir hava hakim. Ferah, yüksek tavanı ile ihtişamlı. Düğün hazırlıklarından son ana kadar yetkililerin çiftlerle yakından ilgilendiğine dair birçok olumlu yorum okuduğumuzu da belirtelim.

İstanbul Akgün Hotel düğün fiyatları nasıl?

İstanbul Akgün Hotel nerede, kiminle görüşebilirsin?

Adnan Menderes Blv. (Vatan Cad) No: 43 Topkapı-Fatih

? 0212 963 2943 numaralı telefondan Gülay Yıldıztaç ile düğün planlamasından itibaren tüm detayları konuşabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


5. Crowne Plaza İstanbul Florya, Bakırköy

Crown Plaza Florya düğün

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 500-750

İstanbul’da düğün yapılacak oteller arasında birçok yerde mekanı bulunan Crown Plaza, Florya’daki oteliyle gönlümüzü çaldı. Hem balo salonu hem de açık hava düğün imkanı sunan Crown Plaza Florya, İstanbul nişan mekanları için de şık ve lüks bir seçenek olarak tercih ediliyor.

Biz Florya’dan bahsettik ama Crown Plaza Asia, Harbiye ve OryaPark otellerinden sana yakın olanını da tercih ederek aynı kalitedeki kusursuz hizmetten faydalanabilirsin. Burada evlenen birçok çift danışmadaki görevlilerden garsonlara, güler yüzlü çalışanlara bolca teşekkür yorumlarında bulunmuşlar.

Bak, kınasını da burada yapan var:

Crown Plaza Florya düğün fiyatları nasıl?

Crown Plaza Florya’ya nasıl gidilir, kiminle görüşebilirsin?

Şenlikköy Mah. Yeşilköy Halkalı Cad. No: 95 34153 Florya Bakırköy

Fiyat Teklifi Al


İstanbul düğün yalıları/tarihi mekanları ve fiyatları

Geçmişin izlerini taşıyan İstanbul’un tarihi mekanları en özel düğün yerlerinden. Özellikle İstanbul yalıları düğünler için çok tercih ediliyor. Genellikle deniz kenarında, Boğaz manzarasının en güzelini sunan bu tarihi düğün mekanları; nefes kesen manzaraları, usta şeflerin hazırladıkları düğün yemekleri, hizmet kalitesini doruklara çıkaran profesyonel çalışanları ile de lüks seçeneklerden.

Yaz düğünü yapacaksan yalıların avlusundaki deniz kenarı alanları rahatlıkla seçebilirsin. Kışın düğün yapacaksan hayran kaldığın tarihi düğün mekanlarının kapalı salonları hakkında detaylı bilgiyi almayı unutma. Kendini gerçek bir prenses gibi hissedeceğin tarihi yerler, şüphesiz her çiftin evlenmek istediği İstanbul düğün mekanlarının başında geliyor.

İstanbul düğün yalılarının, köşklerinin fiyatları nasıl?

İstanbul yalıları düğün için ortalama hafta sonu kişi başı 200-300 TL fiyat sunuyor. Bu ortalama rakam yemekli düğün fiyatları için. Hafta içi ve kokteyl düğün yaparsan davetli başına ortalama fiyat 80-100 TL civarında diyebiliriz.

Şimdi hem Avrupa Yakası yalı düğünü hem de Anadolu Yakası düğün yalıları ve tarihi mekanlar için önerilerimize geçelim. Bu arada Boğaz’da düğün mekanları listemizin çoğunu da bu güzeller güzeli yalılar oluşturuyor ama alternatifler de var.


1. Sait Halim Paşa Yalısı, Sarıyer

Sait Halim Paşa Yalısı ve düğün fiyatları

Yemekli Kapasite 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 500-750

19. yy’dan kalma muhteşem Osmanlı mimarisi örneği Sait Halim Paşa Yalısı’nın Boğaz manzaralı düğünler için boylu boyunca uzanan rıhtımında düğün yapmak herkese nasip olmaz. Kışın saray dekorasyonu pastel renklerle birleştiren ihtişamlı balo salonunda da unutulmaz bir düğün yapabilirsin.

Karşılama kokteyli, 4 course menüsü, düğün pastası, gelin odası, konaklama imkanları gibi ihtiyacın olacak her şey düğün paketlerinde mevcut. DJ ve dekorasyon gibi hizmetler için çözüm ortaklığı yaptıkları profesyonel organizasyon firmaları ile seni buluşturacaklar.

Sait Halim Paşa Yalısı düğün fiyatları nasıl?

Sait Halim Paşa Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Yeniköy Mah. Köybaşı Cad. No: 83 Sarıyer

? 0212 963 3985 no’lu telefondan Elif Civelek’le görüşerek düğün paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Sait Halim Paşa Yalısı’nı daha detaylı inceledik:

Sait Halim Paşa Yalısı: Düğün Fiyatı Kişi Başı Min. 300-400 TL


2. Fuat Paşa Yalısı, Sarıyer

Fuat Paşa Yalısı düğün

Yemekli Kapasite 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 100-150

Boğaz’ın en özel noktalarından Büyükdere’de bulunan Fuat Paşa Yalısı, 4 farklı düğün paketi ile alternatifi bol yerlerden. Avrupa Yakası yalı düğün mekanları arasında en popülerlerinden olduğunu da belirtelim.

Tarihi mekanın dekorasyonunun ihtişamını anlatmaya kelimeler yetmez. Geleneksel atmosferini movinghead sahne ışıkları, led aydınlatmalar, teknolojik DJ altyapısı gibi donanımlarla bütünleştirmesi ile en iyi düğün salonlarından eksiği yok.

Fuat Paşa Yalı’sında düğün süreci nasıl işliyor, mekanın içi nasıl, videoda:

Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatları nasıl?

Fuat Paşa Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No: 148 Sarıyer

? 0212 963 3986 no’lu telefonu aradığında düğün paketlerinin ayrıntılarını Mahmut Özyardımcı, Melih Özyardımcı ya da Derya Barkın’dan öğrenebilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Özel içerik:

Fuat Paşa Yalısı: Düğün Fiyatları Min. 150-200 TL


3. Adile Sultan Sarayı, Üsküdar

Adile Sultan Sarayı düğün

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 75-100

Boğaz manzarasını gören mis bahçeleri, altın varaklı, yüksek tavanlı, tarihi havasını her ayrıntıda hissettiren düğün salonları ile Adile Sultan Sarayı, Anadolu Yakası’ndaki en iyi mekanlardan.

Bu kalitedeki bir mekanda yemekli düğün de standartların üzerinde olmalı tabii ki. Bosta Restaurant’ın nefis ve zengin menüleri ile yemekli davetleri organize ediyorlar.

Adile Sultan Sarayı düğün fiyatları nasıl?

Adile Sultan Sarayı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Kandilli Mah. Vaniköy Caddesi Sıraevler Sok. No: 12 Üsküdar

Fiyat Teklifi Al


4. Feriye Palace, Beşiktaş

Fer,iye Palace Beşiktaş Düğün

Min. Yemekli Fiyat 300-400 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 200-300 TL
Yemekli Kapasite 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 750-1.000

Boğaz’da düğün mekanları arasında yine tarihi dokusunu koruyan bir başka güzel de Feriye Palace. Ödüllü şef Aydın Demir’in hazırladığı yemeklerin tadı dillere destan.

Hem deniz kenarı boyunca uzanan rıhtımda hem de camekanlı kapalı alanında misafirlerine unutulmaz bir gün yaşatabilirsin.

Feriye Palace düğün fiyatları nasıl?

Yemekli düğün organizasyonu için hafta içi kişi başı 300-400 TL, hafta sonu 400 TL’nin üzerinde bir rakam istiyorlar.

Kokteyl düğününün kişi başı min. fiyatı hafta içi 200-300, hafta sonu 300-400 TL.


5. Sepetçiler Kasrı, Fatih

Sepetçiler Kasrı düğün

Yemekli Kapasite 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 50’den az

1591’de III. Murat’ın yaptırdığı, padişahın limandaki gemileri izlediği, bir zaman saltanat kayıklarının bağlı durduğu Sepetçiler Kasrı, tarihi dokusunu Boğaz manzarası ile buluşturan nadide yapılardan biri.

İstanbul yalıları düğün fiyatlarına göre bir tık daha uygun olduğunu da söyleyelim.

Sepetçiler Kasrı düğün fiyatları nasıl?

Sepetçiler Kasrı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Hoca Paşa Mah. Kennedy Cad. No: 25 Fatih

Fiyat Teklifi Al


İstanbul’da restoran düğünleri ve nikah sonrası yemeği fiyatları

İstanbul’da yemekli düğün mekanları şık restoranlarla farklı bir boyuta geçmiş durumda. Genellikle aile ve yakın çevre arasında yapılan yemekli düğünler için nikah sonrası yemek organizasyonu da deniyor. Bazen de sadece kokteyl menüsü ile ufak çaplı bir kutlama yapılıyor. Nikah sonrası yemeği için restoranlar kadar tekne de tercih ediliyor.

İstanbul’da yemekli düğün fiyatları nasıl?

Epey geniş yelpazede; çünkü manzarasına, dekorasyonuna, büyüklüğüne ve personeline güvenen birçok restoran yemekli düğün organizasyonu için kapılarını açabiliyor.

Ortalama bir fiyattan bahsedecek olursak restoran düğünleri hafta sonu kişi başı 50-80 TL’den başlıyor. Kişi başı 80-150 TL bandındaki restoranlar ise düğün organizasyonuyla ilgili daha kapsamlı hizmet veriyorlar.

Restoran düğünleri arasında popüler olanlardan birkaçına göz atmak istersin diye düşündük:

1. Nossa Costa, Bakırköy

Ataköy Marina Nossa Costa düğün

Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 750-1.000

Deniz manzaralı düğün mekanları İstanbul’un tadını çıkarmada birebir. Uçsuz bucaksız deniz manzaralı, şehrin kalabalığından uzak, nezih, şık bir restoran olan Nossa Costa, İstanbul’da nişan mekanı olarak da düğünler için de çok hoş bir seçenek.

Ataköy Marina’nın favori mekanlarından biri olan Nossa Costa’da düğün yapmak çok keyifli olacak. Menülere ve organizasyonun kapsamına göre değişen düğün paketleri de mevcut.

Seni Nossa Costa’da düğün yapan bir çiftin mutluluğu ile baş başa bırakalım:

Nossa Costa düğün fiyatları nasıl?

Nossa Costa nerede, kiminle görüşebilirsin?

Kennedy Cad. Sahil Yolu, Ataköy Marina, Bakırköy

? 0212 963 3882 numaralı telefonu aradığında Sinan Yıldız’dan veya Esra Hanım’dan menülerden müziğe, tüm detayları öğrenebilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


2. Hacegan Restaurant, Üsküdar

Hacegan Restaurant düğün

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 30-50 TL
Yemekli Kapasite 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi 750-1.000
Otopark Kapasitesi 75-100

Anadolu Yakası’ndaki düğün mekanları arasında en güzel yerlerden birinde, Çamlıca Tepesi’nde bulunan Hacegan, çamlarla çevrili, kuş cikcikleri ile neşeli bir yer. Havegan düğün salonu bir tane değil aslında. Restoranın ikisi açık, ikisi kapalı 4 düğün salonu bulunuyor.

Hem lokasyonu hem de restoran konseptini düşündüğümüzde İstanbul’daki uygun fiyatlı düğün yerlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Hacegan düğün fiyatları nasıl?

Yemeksiz düğün fiyatları kişi başı hafta içi 30.50 TL’den başlıyor.

Yemekli düğün için belirledikleri minimum fiyat ise 50-80 TL bandından başlıyor.

Hacegan Restaurant nerede?

Küçükçamlıca Cad. Şehit Emre Sok. No: 15 Üsküdar


3. Kalamış Paysage, Kadıköy

Kalamış Paysage düğün

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 1.000’den fazla

Kalamış düğün mekanları manzaraları, şehrin gürültüsünden uzak olmaları nedeniyle Anadolu Yakası için bizim en sevdiklerimizden. Kalamış Marina’da deniz manzarası ve yat limanının nostaljik havası ile dikkat çeken Kalamış Paysage düğün için hoş bir alternatif.

Kalamış Paysage farklı kapasitelerdeki açık-kapalı alanları ile düğün fiyatlarını geniş aralıkta tutuyor.

Kalamış Paysage düğün fiyatları nasıl?

Kalamış Paysage nerede, kiminle görüşebilirsin?

Fenerbahçe Mah. Münir Nurettin Selçuk Cad. Kalamış Yat Limanı 2.

? 0216 706 6436 no’lu telefondan Sinan Yıldız ve Sinem Tokcan’a düğün paketleri ve organizasyonun detayları hakkında merak ettiklerini sorabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


4. Nanna Restaurant, Maltepe

Nanna Restaurant düğün

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 250-500

Düğününü ziyafete dönüştürmek istiyorsan Nanna Restaurant’ın Çin yemeklerinden Osmanlı mutfağına uzanan zengin menülerine bayılacaksın. Kişi sayısına göre 3 farklı alanını İstanbul kına gecelerinden düğünlerine kadar her türlü kutlama için organize eden Nanna Restaurant, Anadolu Yakası’nın en sevilenlerinden. Sıradan İstanbul düğün mekanları seni sıkıyorsa Nanna’yı çok seveceksin.

Görsel olarak da tatmin edici. Canlı müzik de var. Daha ne olsun?

Şöyle bak fotoğraflara, mekana ısın:

Nanna Restaurant düğün fiyatları nasıl?

Nanna Restaurant’a nasıl gidilir, kiminle görüşebilirsin?

Maltepe Sahil Yolu Cumhuriyet Cad. No: 92 Küçükyalı

? 0216 706 6942 numaralı telefondan organizasyon yetkilileri ile uygun tarihleri, fiyatların kapsamını sorup mekanı görmeye gidebilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


5. Keyifli Sahne, Ataşehir

Keyifli Sahne düğün

Yemekli Kapasite 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 250-500

Keyifli Sahne Ataşehir düğün mekanları içinde epey şık sandalye-masa süslemeleri, teknolojik ışık ve ses sistemleri ile farklı bir yerde duruyor. Konserlerin yapılıp etkinliklerin düzenlendiği mekan, düğün organizasyonu konusunda da gayet başarılı. Sadece küçük çaplı bir düğün düşünüyorsan uygun, maksimum 300 kişilik salonu ise gayet ferah.

Keyifli Sahne düğün fiyatları nasıl?

Keyifli Sahne Bostancı’da nerede, kiminle görüşebilirsin?

İçerenköy Mah. Manolya Sanayi Sok. No: 36 Bostancı

Fiyat Teklifi Al


İstanbul kulüp/davet alanlarının düğün fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem sevdiklerinle birlikte sohbetin, günün mutluluğunu paylaşmanın ön planda olduğu bir kutlama yapmak istiyorsan nikah sonrası kokteyl senin için daha uygun. Bunun içinde kulüplerin davet salonlarını tercih edebilirsin. Şunu da söyleyelim: Düğün salonu ya da otel gibi net bir ayrımdan bahsettiğimiz mekanlar değil buralar. Çoğu restoran olarak da hizmet veriyor ve hiçbir düğün mekanından aşağı kalır yanları yok. İstanbul düğün mekanları arasında son yılların trendlerinden diyebiliriz.

İstanbul’da nişan mekanları için de tercih edilen kulüplerde kokteyl düğünü fiyatları ortalama 80-100 TL civarında. Birçoğunda yemekli düğün de yapabileceğini de hatırlatalım.

Şimdi de gelsin birkaç öneri:

1. Portaxe, Sarıyer

Portaxe düğün fiyatları

Yemekli Kapasite 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi 750-1.000
Otopark Kapasitesi 75-100

Avrupa Yakası’nda Boğaz’daki düğün mekanları arasında her mevsim bu eşsiz manzarayı yaşatan Portaxe; kınadan nişana, bekarlığa vedadan düğüne ,organizasyonların piri olmuş bir yer. Yazın terasında kışın camekanla kaplı deniz manzaralı salonunda ister kokteyl ister yemekli düğün yapabilirsin.

Denizden gelmek isteyen konukların olursa kendisine ait iskelesi bile var. Diyelim yaz günü olmasına rağmen yağmur yağdı, hooop sizi kapalı alana almaları sadece 5 dakika sürüyor. İstanbul düğün mekanları arasında “ciks” bir seçenek.

Portaxe düğün fiyatları nasıl?

Portaxe nerede, kiminle görüşebilirsin?

Baltalimanı Mah. Balta Limanı Hisar Cad. No: 60 Sarıyer

? 0212 963 3994 no’lu telefondan Sergen Baltacıoğlu’ndan düğün paketleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Mekan ilgini çektiyse daha ayrıntılı incelememizi de oku:

Portaxe: Yemekli Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 200-300 TL


2. Yıldız Hisar, Sarıyer

Yıldız Hisar Düğün

Yemekli Kapasite 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 250-500

Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri içinde, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün bitişiğinde yer alan Yıldız Hisar, Boğaz manzarası ile göz kamaştırıyor. Açık ve kapalı alanlarının yanında havuz başı düğün için de epey nezih bir bölümü bulunuyor. İstanbul düğün mekanları arasında epey popüler.

Ana salonu 300 kişilik kapalı, 100 kişilik açık alana sahip. Yamaç Restoran isimli bölümü havuz başı alanıyla birlikte 600 kişilik kapasiteye sahip. Kış ayları için küçük davetlere uygun 130 kişilik kapalı alanı da bulunuyor. Mekan çeşidinin fazla olması hem her mevsim düğün için uygun bir yer yapıyor burayı hem de fiyat yelpazesinin geniş olduğunu gösteriyor.

Yıldız Hisar düğün fiyatları nasıl?

Yıldız Hisar nerede, kiminle görüşebilirsin?

Rumeli Hisarı Mah. Salih Bey Sok. No: 6 Hisarüstü/Sarıyer

Fiyat Teklifi Al

Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri daha detaylı inceleme ile aşağıda:

Yıldız Hisar: Yemekli Düğün Fiyatları Min. 150-200 TL


3. Tuzla Yat Kulübü, Tuzla

Tuzla Yat Kulübü düğün

Yemekli Kapasite 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 75-100

Deniz manzaralı düğün hayalini yakın çevrenle birlikte gerçekleştirebileceğin bir yer Tuzla Yat Kulübü. Canlı çiçekler, şıklığı doğallıkta bulan masa-sandalye süslemeleri, beyazın  hakim olduğu zarif dekorasyonuyla biz çok beğendik.

Hem yemekli hem de kokteyl düğünleri, hatta nişan ve kına organizasyonları için de kapıları açık. Düğün fiyatları konusunda esnek olduklarını belirten yetkililer organizasyonun tüm ayrıntılarını kişiye özel olarak hazırladıklarını söylüyorlar. Maksimum 300 kişilik alana sahip bu kulüp, sıcak ve samimi bir kutlama için çok ideal. Tuzla, İstanbul için biraz uzak bir yer ama ulaşım sorununu çözersen mutlaka değerlendirmeni öneririz.

Tuzla Yat Kulübü düğün fiyatları nasıl?

Tuzla Yat Kulübü nerede, kiminle görüşebilirsin?

Postane Mah. Cafer Bey Sok. No: 14/1 Mercan-Tuzla

? 0216 706 6591 no’lu telefonu aradığında düğün organizasyonu hakkında Bülent Karahanoğlu sana yardımcı olacak.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


4. Dragos Port, Kartal

Dragos Port düğün

Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 250-500

Dragos Port Kartal için hem düğün mekanı hem de eğlence tesisi. Kartal Dragos sahili üzerinde Adalar manzarası, huzurlu ve gürültüden uzak ortamı, geniş otoparkı ile düşünelesi bir yer. Kapalı balo salonunda düğün ve nişan gibi kutlamalar yapıldığı gibi havuz başı ve restoran bölümü de bu tür etkinlikler için değerlendirilebiliyor.

Sahil yolunda olduğu için trafik de pek olmuyor. Ulaşım ve otopark açısından misafirlerinin konforunu arttıracak bir seçenek.

Dragos Port nerede, kiminle görüşebilirsin?

Trabzon Spor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Kordonboyu Mah. Turgut Özal Blv. No: 33 Kartal

Fiyat Teklifi Al


5. Nakkaş Suare, Üsküdar

Nakkaş Suare düğün mekanı

Yemekli Kapasite 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 250-500

Nakkaş Suare, en renkli ve süslü İstanbul düğün mekanları arasında desek? 2 farklı salonunda altın varaklardan oymalara geleneksel ögeler bolca bulunuyor. Bununla beraber şamdanlardaki canlı çiçeklerle renk seçimi o kadar iddialı ve canlı ki mekanın bütününde modern ve gelenekselden kaynaklanan eklektik bir hava hakim.

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanları içinde popüler bir yer burası. Ama en az düğün kadar kına gecesi, sünnet, nişan gibi organizasyonlar için de epey tercih ediliyor.

Nakkaş Suare düğün fiyatları nasıl?

Nakkaş Suare nerede, kiminle görüşebilirsin?

Kuzguncuk Mah. Gümüşyolu Cad. No: 7 Üsküdar

? 0216 706 2037 numaralı telefondan Gamze Kuşlu’ya düğün kampanyalarını, organizasyonun detaylarını sorabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.