Ankara Düğün Mekanları

179 düğün mekanları bulundu.

Ankara Düğün Mekanları

Eğlenceli veya ferah bir düğün mekanı arayışındaysan Ankara senin için oldukça ideal bir şehir. Ankara düğün mekanları göl manzaralı bahçeler, kır düğünü alanları ve şık mı şık düğün salonları ile birçok organizasyona ev sahipliği yapabiliyor. Çoğunlukla kır düğünlerinin popüler olduğu başkentte hayallerini süsleyen o düğünü gerçekleştirebilmen için birçok olanak bulunuyor.

Ankara’nın en iyi düğün mekanları çoğunlukla çankaya, Gölbaşı ve Yenimahalle ilçelerinde bulunuyor. Düğününde manzaranın nasıl olmasını istediğine bağlı olarak Altındağ, Etimesgut ve Keçiören de rağbet gören mekanlardan. Ankara düğün mekanları açık havada kır düğünü arzulayanlar içi oldukça ideal. Bu noktada İncek düğün mekanlarının özellikle ilgini çekebileceğini düşünüyoruz!

“Peki, bu mekanların kapasitesi nedir?” niye merak ediyorsan hemen yardımcı olalım. Ankara'daki düğün mekanları ortalama 200 davetliye ev sahipliği yapabiliyor. Ancak şehir, kapasite bakımından zengin olanaklara sahip. Ankara küçük düğün mekanları 50 kişilik butik düğünler için oldukça ideal mesela. Binden fazla konuğunu ağırlayabilecek salonları da bünyesinde barındırdığını söylememizde fayda var.

Ankara’da dilediğin birçok organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Davet alanları açısından oldukça zengin bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Sıklıkla tercih edilen organizasyonlar arasında nikah sonrası yemeği ve kına geceleri bulunuyor. Damak çatlatan restoranları ile bir hayli öne çıkan Ankara, sünnet, nişan, parti ve toplantı gibi yemek servisi gerektirebilen birçok organizasyon için ideal bir şehir.

Ankara’da Yararlanabileceğin Düğün Paketleri ve Hizmetler

Ankara, eğlenceli düğünlerin adresi! çoğu Ankara düğün mekanı canlı müzik hizmetini bizzat üstleniyor. Dilediğin repertuvarı oluşturup organizasyon sorumluları ve orkestra ile düğün eğlenceni zirvelere taşıyabilirsin! Lazer, davul ve havai fişek şovları sunan mekanlar da mevcut. Enstrümanla karşılanmak istiyorsan ilgini çekebilecek alanlar yok değil aynı zamanda.

Ankara düğün yerlerinin en önemli ortak özelliğinin şehrin soğuk iklimine karşı alınan önlemler olduğunu söyleyebiliriz. Birçok mekan, açık ve kapalı alan alternatifi sunuyor. Ankara açık hava düğün mekanlarında da her türlü iklim şartlarına karşı gerekli hazırlıklar yapılıyor elbette! üzeri açılıp kapanabilen mekanlardan tut da iklimlendirme sistemlerine kadar birçok olanak mevcut.

“Düğünümde olmazsa olmaz!” dediğin hizmetler varsa hiç meraklanma! çoğu Ankara düğün mekanı, dışarıdan anlaşacağın firmalarla birlikte çalışmaya hazır. Bazı işletmelerin anlaşmalı oldukları firmalar da var ayrıca. Gelinlikten eğlenceli şovlara, cateringden çekim ekibine kadar birçok hizmet dilediğin gibi önüne serilebiliyor. Organizasyon sorumluları aracığıyla düğününü dilediğin şekilde güzelleştirebilirsin Ankara’da!

Burada alabileceğin jenerik hizmetlerden bahsedelim biraz. Hemen hemen her mekan yemek servisi sunuyor. Menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı da sıklıkla rastladığımız ve çiftlerin ilgisini oldukça çeken hizmetlerden. Ses ve sahne ekipmanları da halihazırda birçok mekanda mevcut. Son bir kez aynaya bakabilmen ve hazırlıklarını tamamlayabilmen için hazırlık odası sunan mekanlar da var.

Ankara Düğün Mekanları Fiyatları Nasıl?

Biraz da bütçe hesaplamaları yapalım senin için! Ankara düğün fiyatlarının oldukça bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz. Burada çoğunlukla uygun fiyat aralığında hizmet veren mekanlar mevcut. Daha lüks ve ortalama fiyatların üzerinde hizmet veren mekanlar da yok değil. Ankara uygun düğün mekanları arasında her bütçeye fiyatlarla hizmet veren işletmelere rastlamak mümkün.

Düğün fiyatları çoğunlukla kişi başı üzerinden belirleniyor. Düğününde bulunmasını istediğin çeşitli hizmetlere göre fiyatlarda değişiklikler olabiliyor. Örnek vermek gerekirse, dışarıdan bir organizasyon firması ile anlaşarak düğününe renk katmak istersen bütçenin üzerine çıkman gerekebilir. Öte yandan da yemekli düğün yerine kokteyl servisli düğün tercih edersen daha uygun fiyat teklifleri alabilirsin.

Fiyatları belirleyen başka bir özellik ise davet alanlarının çeşitleri. Mesela Ankara göl manzaralı düğün mekanları fiyat konusunda ortalamanın birazcık üzerinde kalıyor. Gölbaşı, bu tarz düğünler için en popüler ilçe. Ankara Gölbaşı düğün mekanları fiyatlarına bir göz atmanı tavsiye ederiz! öte yandan Ankara kapalı düğün mekanlarının fiyatlarını incelediğimizde oldukça uygun rakamlarla karşılaşıyoruz.

Ankara’da Düğün Mekanlarının Türleri

Neden Ankara’da Düğün Yapmalısın?

Ankara bir büyükşehir olduğundan çeşitli fırsatları ile öne çıkıyor. Ulaşılabilirlik açısından kolay olmasının yanı sıra birçok mekan; müzik, çekim ekibi ve yemek servisi gibi zengin hizmetler sunuyor. Bu sayede stressiz bir düğün geçireceğini söyleyebiliriz. Kapasite ve fiyatlar açısından da oldukça avantajlı bir şehir. Açık havasının ferahlığı da cabası!

Ankara, düğün organize etmek isteyen çiftlerin odak noktasında olan şehirlerden bir tanesi. Mekanların çoğunun şehir merkezinde olması ve şehrin gelişmişliği sayesinde birçok avantajdan faydalanabilirsin. Mesela davetlilerinin düğün alanına nasıl ulaşacağını dert etmene pek gerek yok. Ankara, toplu taşıma açısından oldukça gelişmiş bir şehir. Özel araçlar için de birçok mekanda otopark hizmeti mevcut.

Fırsatlar ulaşımla kısıtlı değil elbette. Ferah bir düğün düşleyen çiftler için doğa veya göl manzaralı açık alanların yanı sıra çoğu kapalı salonda kolon bulunmuyor. Bu sayede gerek dansa gerekse masalara birçok alan kalıyor. Yüksek tavan da kapalı alanlarda sıklıkla rastladığımız bir özellik. Aşağıdaki listemizi inceleyerek daha fazla avantajdan haberdar olabilirsin!

Tüm Düğün Mekanları