İzmir Düğün Mekanları

322 düğün mekanları bulundu.

İzmir’deki Düğün Mekanları

Ege’nin incisi denilince hepimizin yüzünde bir tebessüm yer eder. Denizi, sahili, yemekleri ve birbirinden güzel ilçeleri ile İzmir, hem yaşamak hem de düğününü planlamak için harika bir seçenek. Sımsıcak havası, güler yüzlü insanları ve özel lezzetleriyle meşhur İzmir’in hem merkezinde hem de turistik ilçelerinin tümünde düğünler için hazırlanmış ve hatta tasarlanmış mekanlar bulunuyor.

Bu kentte düğün yapmak için elverişli o kadar çok seçenek var ki! Örneğin Bornova, Balçova, Karşıyaka ve İnciraltı düğün mekanları bu kategoride çok öne çıkıyor. Bu yaygın kullanılan düğün mekanlarının yanı sıra İzmir’in tatil ilçelerinden olan Seferihisar, Çeşme, Foça, Dikili gibi yerlerde de birçok mekan düğünün için hazır ve nazır.

İzmir’deki mekanların çoğuna ulaşım için toplu taşıma kullanılabiliyor. Burası büyük bir kent olduğu için uzak ilçelerde planlanan düğünler için dolmuş, otobüs gibi araçlar tercih edilebiliyor. Ulaşımın daha kolay olmasını ve konuklarının düğününe hızlıca varmasını istiyorsan, İzmir’in merkezinde ve merkeze çok yakın semtlerinde birçok düğün mekanı da mevcut.

İzmir’de yalnızca düğünler değil; nişan törenleri, kurumsal etkinlikler, kına geceleri, açılışlar, bekarlığa veda partileri, sünnet düğünleri veya daha butik davetler gibi farklı tarzlarda kutlamalar organize edebiliyorsun. Buranın büyük ve birçok imkana sahip bir şehir olmasının katkısıyla, hayalindeki konseptte ve istediğin özelliklere sahip bir mekanda dilediğin daveti verebiliyorsun.

Düğün Mekanları İzmir’de Ne Tarz Hizmetler Veriyor?

İzmir’deki düğün yerleri, sana düğünün için gerekecek tüm hizmetleri sunuyor. Fotoğrafçı, yemek servisi, tadım, müzik yayını ve orkestra, DJ gibi imkanlar mekanların çoğunda senin için temin ediliyor. Eğer bu hizmetler sunulmuyorsa, dışarıdan ekiplerle çalışabiliyorsun. Ayrıca İzmir’deki mekanların yarısından çoğunda gelin ve damat için hazırlık odası tahsis ediliyor.

Bir düğünün olmazsa olmazı olan lezzetler, tabii ki yemekler ve sonrasında düğün pastası! Yemekli düğünler için farklı menüler senin için sunuluyor ve tadım yaparak tercihini düzenleyebiliyorsun. Eğer tercih edersen İzmir’deki mekanların hepsinde, yemek sonrasında düğün pastası misafirlerine ikram ediliyor. Özel bir seremoniyle sunulan ikramlar, tüm konuklarını şenlendiriyor.

Bu güzeller güzeli kentteki mekanların yüzde doksanında, düğünlere özel gelin ve damat için hazırlık odası tahsis ediliyor. Bu hizmeti aldığın mekanlarda düğün öncesinde stresini atabildiğin, arkadaşların ve ailenle en özel gününe hazırlanabildiğin bir alana sahip oluyorsun. Eğer otelde bir düğün düzenliyorsan, genellikle sana balayı süiti olanağı da tanınıyor.

İzmir’deki düğün mekanlarının neredeyse hepsinde organizasyon sorumlusu düğünün planlamasından son saniyesine kadar seninle ilgileniyor. Bu sayede düğününün dekorasyonu, yemek sunumları, planlaması emin ellerde oluyor. Bazı mekanlarda düğün koçu ve düğün yardımcısı olanağı da tanınıyor. Düğünlerde bu hizmeti vermeyen mekanlarda ise dışarıdan kendi seçtiğin bir organizasyon ekibiyle çalışmana izin veriliyor.

İzmir Düğün Mekanlarının Fiyatları Ne Kadar?

Düğün mekanları İzmir’de farklı fiyatlandırmalara sahip. 100 ile 1.000 TL arasında farklı ücretlere sahip olan, farklı konumlarda, tüm olanakları değerlendirebileceğin mekanlar burada hizmet veriyor. Fotoğrafçı, DJ, organizasyon ekibi, hazırlık odası temini gibi düğününde tercih edeceğin imkanları bu fiyatlandırmaya sahip mekanlarda temin edebiliyorsun. Bu mekanların çoğunda dışarıdan firmalarla çalışmana da izin veriliyor.

Aynı şekilde İzmir’de ortalama, ortalama altı ve üstü bütçelere elverişli mekanlar da mevcut. Bu mekanlarda da yine yemek menülerinde tercihler yapabiliyor, bunları deneyebiliyor, mekanın fotoğrafçısıyla ve kameramanıyla çalışabiliyor; ışık şovları, ve müzik gibi eğlence hizmetlerinden de faydalanabiliyorsun. Mekanların neredeyse hepsinde otopark ve vale hizmeti de ücretsiz şekilde veriliyor.

“İzmir lüks düğün mekanları arasından bir seçim yapacağım, para önemli değil.” diyenlerdensen, 1.500 TL’ye kadar fiyatları olan mekanlar da bulunuyor. Fiyatları ortalamanın üzerinde olan bu mekanlarda balayı süiti, karşılama triosu, özel yemek menüleri senin için sunuluyor. Ayrıca 00:00’dan sonra after party düzenlenebiliyor. Bu sayede sabahın ilk ışıklarına kadar düğününe devam ediyorsun.

İzmir’de Düğün Nerede Yapılır?

İzmir’deki En İyi Düğün Mekanları Nasıl Seçilir?

Bu şehirde mekan tercihi yapmak çok zor! İzmir’deki en güzel düğün mekanlarını seçerken, dekorasyonun yanında yemekler de en hassas konulardan biri. Seçeceğin mekanın aşçıları, servis personelinin sayısı gibi bilgileri göz önünde bulundurman düğünün için son derece önemli. Ayrıca menüler tadım için hazırlandıktan sonra prova ve değişim hakkının olup olmaması ise düğünündeki yemek kalitesini de etkileyecek bir unsur.

İzmir açık hava düğün mekanları arasından tercih yapmak yerine şık bir salonda evlenmeyi tercih ediyorsan, bu mekanın havadarlığı belki de en önemli detay. Kolonu olmayan salonlar ve davet alanlarını tercih ettiğinde, özellikle kış aylarında ferah bir ortama sahip olabilirsin. Yaz aylarında ise klima ve boydan boya cama sahip salonları inceleyebilirsin.

Konuk kapasitesini diğer bir seçim unsuru olarak değerlendirebiliriz. Çünkü İzmir gibi büyük ve çok mekana sahip bir şehirde, düğününe kaç konuğunu çağırabileceğin detayını hassas bir şekilde tartmalısın. Burada 3.000 kişilik büyük mekanların yanı sıra, 50‘den az kişiyi çağırabileceğin butik yerler de hizmet veriyor. Düğün alanlarının içinden seçimini yaparken, kapasiteleri göz önünde bulundurmalısın.

Ege’nin incisinde müstakbel eşine “Evet!” demek için en güzel ve en uygun yeri seçerken, düğün mekanının toplu taşıma araçlarına ve duraklarına yakınlığını da hesaba katmalısın. İzban, otobüs, vapur, metro, arabalı vapur gibi farklı farklı birçok ulaşım seçeneği olan İzmir’deki düğün alanlarının neredeyse hepsine yakın bir durak ve hat bulunuyor.

Tüm Düğün Mekanları