Eskişehir Düğün Mekanları

9 düğün mekanları bulundu.

Eskişehir’deki Düğün Mekanları

Eskişehir düğün mekanlarını araştırırken onlarca davet salonuyla karşılaşacaksın. Tepebaşı ve Odunpazarı gibi en çok mekan alternatifi sunan ilçeleri Alpu ve Merkez takip ediyor. Kalabalık veya daha samimi düğün yapmak isteyenler için birbirinden güzel mekanların yer aldığı Eskişehir’de mekanlara ulaşım sağlamak da oldukça kolay. Ferah davet alanları sayesinde dilediğin gibi eğlenebileceksin.

Tepebaşı, Eskişehir’de en fazla davet alanı seçeneği sunan ilçe. Tepebaşı düğün mekanlarının bazılarında kişi başı fiyatlandırma yapılırken, geri kalanında başlangıç paketleri bulunuyor. 2.000 kişiye kadar konuk ağırlanabilen mekanlar olduğu gibi 100-200 kişilik butik davetler için daha çok tercih edilen tesisler de mevcut. Özellikle nikah sonrası yemek organizasyonları için Tepebaşı’nda çok sayıda mekan bulabilmek mümkün.

Odunpazarı düğün mekanları ise Tepebaşı’nın ardından çeşitlilik açısından şehirde ikinci sırada. Otel, kır düğün salonu ve restoranlarıyla herkese hitap eden Odunpazarı’nda havuz başı düğünler de gerçekleşebiliyor. Açık ve kapalı davet alanlarına sahip mekanların sayısı oldukça fazla. Bu da mekanları dilediğin zaman tercih edebilmeni sağlıyor. Kolay ulaşım sağlanabilmesi de büyük rahatlık.

Eskişehir Düğün Mekanlarında Bulabileceğin Hizmetler

Eskişehir düğün yerlerinde çok sayıda hizmet ortak olsa da davet salonlarını birbirinden ayıran detaylar bulunuyor. Mekanlar yüksek oranda menü tadımı yapmanı sağlıyor. Bazılarında standart menü olsa da, çoğu mekanda ikramlarda değişiklik yapabilme imkanın oluyor. Çocuk misafirler için özel menülerin yer aldığı birçok mekan var. Vegan ve vejetaryenler için ikramlarsa bazı tesislerde bulunuyor.

Eskişehir organizasyon mekanlarının tamamında yemek servisi müesseselerin bünyesinde bulunan personeller tarafından gerçekleştiriliyor. Çoğu mekan ikramların hazırlanması için usta şeflerin bulunduğu mutfaklarından yardım alıyor. Başka bir catering firmasıyla çalışma imkanı neredeyse tüm mekanlarda sunuluyor ancak bu çok da ihtiyaç duyacağın bir olanak değil. Düğün pastası dahil tüm ikramlar mekanların sorumluluğunda oluyor.

Eskişehir düğün mekanları çoğunlukla müzik ve fotoğraf çekim hizmeti veriyor. Bazı mekanlarda kendi çekim ekibini getirebiliyorsun. Düğün salonlarının neredeyse tamamında ışık, ses ve sahne düzenlemelerini bulabiliyorsun. Müzik performansı için çoğu mekanın DJ veya orkestra seçeneği sunduğunu söylemek mümkün. Müzik grubu getirmene müsaade eden mekanların Eskişehir’de var olduğunu bilmelisin.

After party yapmak son zamanlarda oldukça popüler hale geldiği için Eskişehir düğün mekanlarının büyük bir kısmında bu hizmet veriliyor. Bazen after party organizasyonu düğün paketinde yer alabiliyor ancak genellikle ek hizmet olarak kabul ediliyor. Çiftlerin kullanımına sunulan hazırlık odası hizmetinden de çoğu tesiste yararlanabiliyorsun. Otopark ve vale hizmeti sunan mekanlar da çoğunlukta.

Eskişehir Düğün Mekanlarında Fiyatlar Nasıl Belirleniyor?

Eskişehir düğün yapılacak yerler araştırması yaparken, fiyat skalası oldukça önem sahibi. Uygun rakam aralığında bir ortalama fiyat olduğu söylenebilir. Her bütçeye hitap eden mekanların çoğunlukta olması da Eskişehir’in sahip olduğu iyi bir avantaj. Ortalamayı aşan bir fiyatlandırma uygulayan işletmeler az sayıda var. Dolayısıyla Eskişehir’de düğün yapabileceğin mekanların cep yakmadığını söylemek mümkün.

Eskişehir düğün mekanları fiyatlarını etkileyen, ayırman gereken bütçeyi belirleyen birçok etken var. Yemekli ve kokteylli düğünlerin kişi başı veya standart ücretlendirmesi genellikle değişiklik gösteriyor. Düğününde misafirlerine sunulacak ikramlar oldukça büyük pay sahibi. Davetli sayısı arttıkça fiyat teklifi de yükselebiliyor. Paketteki imkanlar haricinde talep edeceğin ek hizmetler yüksek bir bütçe ayırmanı gerektiriyor.

Eskişehir uygun düğün mekanları genellikle Tepebaşı ilçesinde yer alıyor. Odunpazarı’nda da uygun fiyatlı mekanlara rastlanabiliyor. Düğününü yapacağın tarih büyük ölçüde fiyatları etkiliyor. Hafta sonu organizasyonları çoğunlukla hafta içi fiyatlarına göre bir tık daha yüksek oluyor. Bazı mekanlarda fiyatlar sadece ikramların türüne göre farklılık gösteriyor. Genellikle kokteylli düğünler yemekli organizasyonlara kıyasla daha bütçe dostu.

Eskişehir’deki Düğün Mekanları Çeşitleri

Eskişehir’de Düğün Mekanı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Eskişehir düğün mekanı tercihi yaparken göz önünde bulundurman gereken birçok önemli özellik var. Örneğin, süslemeler bir düğünün akılda kalmasını sağladığı için dilediğin konsepte uygun bir dekorasyon yapabilecek mekanları listenin en başına alman iyi olacaktır. Burada da mekanların profesyonelliği devreye giriyor. İsteklerinin temin edilmesi hayalindeki düğünü yapmanda yardımcı olacak.

Eskişehir açık hava düğün mekanlarının açılır kapanır tavanlarının olmasına dikkat etmek iyi bir fikir olabilir. Eğer bu özelliğe sahip değillerse olumsuz havalar için nasıl önlem aldıklarını sormalısın. Dans pistinin zemini de oldukça önemli. Topuklu ayakkabılarla çim zeminde dans etmek zor olabiliyor. Açık alanlarda genellikle kalabalık düğünler gerçekleştiğinden her misafirin sahneyi görebilmesi gerekiyor.

Eskişehir kapalı düğün mekanlarının ne sıklıkla havalandırıldığı da tercihlerini etkileyebilir. Neticede hiçbir çift havasız bir ortamda düğün yapmak istemez. Kolonsuz ve yüksek tavanlı davet salonları da mekanları öne geçirebilecek özelliklerden biri. Kolonlu salonları olan mekanlarda ise oturma düzeninin çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. Misafirlerinin düğünden keyif almalarını hepimiz isteriz.

Eskişehir’de hazırlık odası imkanı sunan mekanlarla anlaşma sağlamadan önce bu odayı gezmek isteyebilirsin. Sana özel tahsis edilen bu alanın geniş olması gerekiyor. After party olanağının yer aldığı tesislerde müzik performansının sürdüğü saat de önem taşıyor. Mekan seçimi yaparken engelli girişi bulunmasına dikkat ederek her misafirinin konforlu ve keyifli bir düğün geçirmesini sağlayabilirsin.

Tüm Düğün Mekanları