Hatay Düğün Mekanları

5 düğün mekanları bulundu.

Hatay’daki Düğün Mekanları

Hatay düğün yapılacak yerler açısından çok sayıda mekan seçeneğiyle oldukça zengin bir şehir. Her misafir listesine uygun mekanlarının varlığıyla da dikkat çeken Hatay’da ister 100 istersen de 2.000 kişiye kadar konuk ağırlama imkanın var. En fazla mekan alternatifi Antakya ilçesinde mevcut. Merkezi konumu sayesinde kolay ulaşım sağlanabilmesi bu mekanların sıklıkla tercih edilmesinde rol oynuyor.

İskenderun düğün mekanları, şehirdeki yoğunluğuyla Antakya düğün mekanlarının hemen ardından ikinci sırada yer alıyor. Arsuz ve Samandağ düğün mekanlarının sayısı da azımsanamayacak seviyede. Havuz başı davet alanları gibi kolonsuz salonlarının da çok sayıda olduğunu söyleyebiliriz. Deniz kenarında bir düğün hayali kuruyorsan Hatay’da seni bekleyen birçok mekan bulunuyor.

Hatay düğün mekanlarının büyük çoğunluğunda aynı anda açık ve kapalı davet alanları bulunuyor. Yalnızca açık hava organizasyonlarına ev sahipliği yapabilen mekanlar da var. Tesislerin iki davet salonuna sahip olmaları olumsuz havalardan korunmak için iyi bir avantaj olabilir. Kapalı salonların yüksek tavanlı ve ferah olması da öne çıkan bir özellik.

Hatay Düğün Mekanlarında Sunulan İmkanlar

Hatay düğün mekanlarının her çifte sunduğu standart hizmetleri oluyor. Bu paketleri after party ve dekorasyon seçenekleri gibi ek hizmetler özelleştiriyor. Her mekanda menü tadımı yaparak ikramları değiştirme imkanı sunuluyor. Belirlediğin menüler mekanların servis personelleri sayesinde masalardaki yerlerini alıyor. Yemek servisinin devam ettiği saat, düğün paketini özelleştiren detaylardan biri denebilir.

Mekanların hazırlık odası tahsis etmesi son zamanlarda sıklıkla rastladığımız bir hizmet. Nadiren de olsa tesislerde kuaför hizmeti de bulunabiliyor. Mekanlarda müzik ve fotoğraf çekim hizmeti yüksek oranda düğün paketinde yer alıyor. Başka bir çekim ekibiyle çalışabileceğin davet salonları da mevcut. Hatay açık hava düğün mekanlarının büyük oranda olumsuz havalar için önlem aldığını söyleyebiliriz.

Her mekanın düğününü planlarken beraber çalışabileceğin davet sorumlusu hizmeti bulunuyor. Çoğu tesis başka bir etkinlik firmasından destek almanı da kabul ediyor. Işık, ses ve sahne düzenlemeleriyse mekanların sunduğu standart hizmetlerden biri. Düğün salonlarının çok büyük kısmında otopark imkanı bulunuyor. Bazı mekanlar vale hizmeti de sunarak işini kolaylaştırıyor.

Hatay Düğün Mekanlarının Fiyatlandırması Neye Göre Belirleniyor?

Hatay düğün mekanları fiyatları genellikle uygun rakamlardan oluşuyor. Bu ücretleri ise bir tık daha yüksek olan ortalama fiyat aralığı izliyor. Hatay’da ortalamanın üstünde fiyatlarla hizmet veren mekan sayısı oldukça az. Dolayısıyla her bütçeye uygun mekanların çok sayıda olduğunu söylemek mümkün. Fiyatların farklı olmasının sunulan hizmetler ve kapasite gibi sebepleri var.

Hatay uygun düğün mekanları şehrin her bölümünde bulunsa da genellikle Antakya ve Arsuz’da yer alıyor. Yemekli veya kokteylli düğün yapabileceğin mekanlar çoğunlukta denebilir. Bazı mekanlarda kokteyl paketi sunulmuyor. Yemekli davetler için ayrılması gereken bütçe kokteylli organizasyonlara göre daha yüksek olabiliyor. Çoğu mekanda sunulan çocuk misafirler için özel menüleri dahil edersen fiyatlar artabiliyor.

Hatay düğün mekanlarının kişi başı fiyatlandırmasının yanı sıra başlangıç ücretleri de olabiliyor. Davetli sayısı, bütçe planlaması yaparken her zaman büyük pay sahibi oluyor. Hatay’daki tüm tesislerde menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı yapabiliyorsun. İkramlara yapacağın eklemeler fiyatları etkiliyor. Kırmızı et içerikli menüler beyaz et tabaklarına kıyasla daha yüksek fiyatlı.

Hatay düğün yerlerinde standart bir paket sahibi oluyorsun. Her mekanı birbirinden ayıran bu hizmetler çeşitlilik göstererek fiyatların farklılaşmasını sağlıyor. Sunulan olanaklar haricinde ek hizmet talep edersen fiyat teklifi yükselebiliyor. Düğünün yapılacağı tarih de ücretleri etkileyen faktörlerden biri. Genellikle hafta içi organizasyonlarının hafta sonuna kıyasla daha bütçe dostu olduğunu söylemek mümkün.

Hatay’da Yer Alan Düğün Mekanlarının Türleri

Hatay Düğün Mekanlarını Öne Çıkaran Özellikler

Hatay en iyi düğün mekanlarının birbirinden cezbedici hizmetleri ve teklifleri bulunuyor. Sana birçok konuda özgürlük tanıyan, aynı zamanda her detayı düşünen bir mekanı tercih etmek kusursuz bir düğün yapmanı sağlayacaktır. Düğünden önce planlama ekibiyle istediğin konsepti görüşerek aksesuar temini imkanlarının varlığını öğrenmek iyi olabilir. After party hizmeti sunan mekanlar da eğlencenin devamını sağlıyor.

Hatay kapalı düğün mekanları genellikle 400-500 kişilik davetler için daha uygun. Dolayısıyla mekan tercihi yapmadan önce davetli listeni hazırlamak iyi olacaktır. Havadar, yüksek tavanlı ve kolonsuz bir salon daha konforlu bir düğün yapmana yardımcı olabilir. Açık hava düğünlerinde de en önemlisi mevsime göre önlemlerin alınması. Mekanlara sorarak bilgi sahibi olabilirsin.

Hatay düğün mekanının merkezi ve kolay ulaşılabilir bir konumda olması herkes için rahatlık sağlar. Şehrin birazcık dışında yer alan mekanların otopark ve vale hizmeti olması dikkat çeken özelliklerinden biri oluyor. Senin için hazırlık odası tahsis eden işletmeler artı puan alabilir. Odanın ne kadar büyük olduğu da seçimini etkileyebilir.

Tüm Düğün Mekanları