Isparta Düğün Mekanları

0 düğün mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Isparta’daki Düğün Mekanları

Isparta, Akdeniz’in yüzölçümü geniş illerinden biri olup evlenecek çiftler için oldukça fazla düğün mekanı seçeneği sunan bir şehri. İlçelere kıyasla merkezde çok daha fazla sayıda mekan seçeneği bulduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Merkezde 30 civarında mekan bulunurken Şarkikaraağaç ve Yalvaç ilçeleri düğünün için daha az mekan çeşidi barındırıyor.

Isparta düğün yapılacak yerler konusunda hem açık hem de kapalı alan seçenekleri sunuyor. Çoğu mekanın aynı zamanda açık ve kapalı alanı bulunurken az sayıda olsa da sadece açık veya sadece kapalı alanı olan mekanlar da mevcut. Böylelikle açık havada düzenleyeceğin düğününde olumsuz hava durumuyla karşılaşman durumunda organizasyonun kolaylıkla kapalı alana taşınabiliyor.

Isparta’da düzenleyeceğin düğününde davetli listenin uzunluğu bir sorun yaratmıyor. Mekanlar ortalama 300-400 kişi kapasiteli ancak 3.000 kişiye kadar kapasitesi olan seçenekler de mevcut. Ayrıca butik bir düğün organize etmek istiyorsan 100 kişi altında mekan seçenekleri de seni bekliyor. Ulaşım kolaylığının önceliklerinden olabileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle mekanların çoğu merkezde bulunduğundan konukların mekana ulaşmakta zorluk çekmiyor.

Böylesine özel bir gününü kutlayacağın mekanın manzarası oldukça önemli. Isparta açık hava düğün mekanları bu durumda yardıma koşuyor. Doğayla iç içe olan şehir, deniz kenarında olmasa da sahip olduğu göller ve ormanlık alanlar sayesinde kusursuz bir manzara sunuyor. Bunların yanı sıra havuz başı ve bahçeli mekanlar başta olmak üzere birçok seçenek de mevcut.

Isparta’da Seni Bekleyen Düğün Mekanı Türleri

Sevdiklerinle kutlayacağın bu özel günde seçeceğin mekan türü oldukça önemli. Isparta düğün mekanları bu konuda birçok seçenek sunuyor. Böylece hayalindeki düğünü gerçekleştirebiliyorsun. Ancak şunu belirtmemizde fayda var ki, Isparta’nın Akdeniz bölgesinde olmasına rağmen denize kıyısı olmadığından deniz kenarı, sahil veya tekne düğünü mekanları bulunmuyor. Ancak bulabileceğin çeşitli düğün mekanlarını senin için listeledik:

Isparta Düğün Mekanlarında Fiyatlar Nasıl?

Düğün maliyetleri genellikle yüksek rakamlarda olabilse de Isparta düğün mekanları fiyatlarının, diğer şehirler ile kıyaslandığında oldukça bütçe dostu olduğunu söylemek mümkün. Ortalama fiyatlar düşük rakamlarla karşımıza çıkmakla birlikte ortalamanın çok üzerinde mekan bulunmuyor. Bu nedenle her bütçeye uygun mekan bulmanın kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatların belirlenmesindeki en önemli faktör davetli sayısı. Ücretler kişi başı olarak hesaplandığından konuk sayısı arttıkça fiyatlar da artış gösteriyor. Kokteyl ve yemek menüleri arasında fiyat farkı bulunabiliyor. Düğününü yemekli olarak düzenlersen fiyatlarda artış görebilirsin. Ayrıca yemek menülerinde kullanılan et çeşitleri fiyatları etkiliyor. Kırmızı et içeren menülerin beyaz ete göre daha yüksek maliyetli olduğunu hatırlatalım.

Mekanlar genellikle bir düğün paketi sunuyor. Bu düğün paketleri içerisinde birçok hizmet olsa da ekstra isteklerin de olabilir. Böyle durumlarda talep ettiğin diğer hizmetler de fiyata yansıyor. Ancak bazı mekanlarda bulunan indirimleri ve erken rezervasyon avantajlarını da takip etmeni öneririz. Sayısı çok yüksek olmasa da bazı mekanlarda esnek sözleşme imkanı da mevcut.

Isparta Düğün Mekanlarında Faydalanabileceğin Hizmetler

Isparta uygun düğün mekanları ile bu mekanların sunduğu birçok hizmeti de beraberinde getiriyor. Planladığın düğün konseptine ve taleplerine göre düğün paketlerinin içeriği değişiklik gösterebiliyor. Bu paketlerin başında düğününle ilgilenecek bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Çoğu mekan düğününde eksiksiz olması için bir organizasyon sorumlusu görevlendiriyor. Ancak dilersen anlaştığın bir organizasyon firması ile de çalışabilirsin.

Paketlerdeki en önemli hizmetlerden biri de yemek servisi diyebiliriz. Birçok mekan senin ve konuklarının yemek zevki ve hassasiyetine göre çeşitli menü seçenekleri sunuyor. Yemekleri tattıktan sonra da menülerde değişiklik yapmana da genellikle imkan tanınıyor. Bunun yanında bazı mekanlar dışarıdan bir catering firması ile anlaşmana da sıcak bakıyor.

Düğününde dilediğince eğlenmen oldukça önemli. Isparta düğün mekanları da bunun için düğün paketleri içerisinde ışık, ses ve sahne hizmeti sunmayı ihmal etmiyor. Bazı mekanlar sevdiğin şarkıları içeren bir müzik listesi hazırlamanı isterken bazıları canlı müzik seçeneği sunuyor. Canlı müzik seçeneği sunan mekanlarda bu hizmet düğün paketleri içerisinde olmayıp ekstra olarak da sayılabiliyor.

Özel bir konsept belirlemediğin takdirde dekorasyon mekan tarafından hazırlanıyor. Çoğu mekanın belirli bir dekorasyon ve süsleme konsepti oluyor ancak renklerde ortak bir karara varabilmeniz mümkün. Aynı zamanda zevklerine göre dekore edilmiş bu alandaki anılarını ölümsüzleştirebilmen için fotoğrafçı getirmene de olumlu yaklaşılıyor. Bunun yanında bazı mekanların anlaşmalı olduğu fotoğrafçılar da olduğunu belirtelim.

Tüm Düğün Mekanları