Mersin Düğün Mekanları

15 düğün mekanları bulundu.

Mersin’deki Düğün Mekanları

Mersin, Akdeniz’in sıcak ve samimi şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde mavi ve yeşil tonları bir arada bulunuyor. Mersin; tabiatının ve manzarasının güzelliği ile şehre gelen herkese görsel bir şölen yaşatıyor. Bu şehirde hem sakince yaşayabileceğini hem bolca gezebileceğini hem de hayal ettiğin düğün organizasyonunu gerçekleştirebileceğini düşünüyoruz!

Düğün organizasyonunu Mersin’de yapmayı düşünen çiftlerin sayısı gün geçtikçe daha da artıyor. Çiftlerin talepleri arttıkça Mersin’deki düğün mekanlarının sayısı ve çeşitliliği de fazlalaşıyor. Yalnızca düğün organizasyonu yapmak için komşu illerden Mersin’e gelen çiftler bulunuyor. Özellikle; Karaman, Konya ve Niğde’den gelen çiftlerin Mersin deniz kenarı düğün mekanlarını tercih ettiklerini de belirtelim.

Mersin’de düğün mekanlarının sayısı oldukça fazla. Organizasyonunu gerçekleştirebileceğin bir davet alanı arayışındaysan Yenişehir düğün mekanlarına göz atabilirsin. Düğün mekanlarının büyük bir kısmı burada konumlandırılıyor. Yenişehir’in yanı sıra Mezitli, Erdemli ve Akdeniz’de de onlarca düğün mekanı bulunuyor. Mersin’de hem yüksek kapasiteli hem de daha butik organizasyonlarını yapabileceğin birçok davet alanı mevcut.

Mersin’de kır düğünü organizasyonu yapabileceğin onlarca mekan bulunuyor. Kır bahçeleri, şahane manzaraları ile dikkat çekiyor. Mersin’de hem uygun hem de daha yüksek fiyatlar karşılığında hizmet alabileceğin kır bahçeleri mevcut. Yalnızca kır bahçeleri değil; otelde, havuz başında, sahilde, sosyal tesislerde ve teknede düğün organizasyonunu gerçekleştirebileceğin birçok mekan var.

Mersin’de Düğün Yapılacak Yerlerin Çeşitleri

Mersin Düğün Yerlerinde çiftlere Sunulan Hizmetler

Mersin en güzel düğün mekanlarının bulunduğu şehirler arasında yer alıyor. Mersin’deki düğün yerlerinde çiftlere sunulan pek çok hizmet bulunuyor. Mekanların çoğu çiftlerin destek alabilecekleri bir organizasyon sorumlusuyla çalışıyor. Çiftlerin dışarıdan bir organizasyon ve catering firmasıyla çalışmasına olumlu yaklaşan mekanların sayısı hayli fazla. Ön tadım yapma imkanı da Mersin yemekli düğün mekanlarının çoğunda bulunuyor.

Mersin’deki düğün mekanlarının büyük bir kısmında; after party alanı, engelli girişi, otopark ve hazırlık odası mevcut. Hem çiftlerin hem de konukların konforu için bütün bu hizmet alanlarının oldukça kıymetli olduğunu belirtelim. Konfordan bahsetmişken vale hizmetini atlamak olmaz. Düğün yerlerinde çoğunlukla ücretsiz otoparkın yanı sıra vale hizmeti de bulunuyor.

Davet alanlarının dekorasyon ve süslemeleri de mekanlar tarafından yapılıyor. Konsepte uygun bir şekilde dekore edilen alanlar hem çiftlerden hem de konuklardan tam puan alıyor. Örneğin Mersin havuz başı düğün mekanları genellikle sade ve şık bir şekilde dekore ediliyor. Deniz kenarındaki davet alanlarında abartıdan uzak süslemeler ve doğal objeler kullanılıyor.

Mersin açık hava düğün mekanlarında; açılır kapanır tavan ve tente gibi sistemler bulunuyor. Bu sistemler sayesinde mekan, olumsuz hava koşullarına karşı önlem almış oluyor. Özellikle Mersin sahil düğün mekanlarında bu tarz önlem hizmetlerine rastlanılıyor. Kapalı davet salonlarında ise klima ve havalandırma sistemleri bulunuyor. Bütün bu hizmetler, mekanların tercih edilebilirliğini arttırıyor.

Mersin Düğün Fiyatları Ne Durumda?

Mersin düğün mekanları fiyatları çoğunlukla bütçe dostu. Mekanların büyük bir kısmı yemekli düğünler için kişi başı çok uygun bir ücret talep ediyor. Mersin uygun düğün mekanlarının konumlandırılmış olduğu ilçeler arasında; Yenişehir, Erdemli, Akdeniz, Mezitli ve Tarsus bulunuyor. Bu ilçelerde yer alan açık veya kapalı davet alanlarında uygun fiyatlı bir organizasyon gerçekleştirebilirsin.

Mersin’de kişi başı ücretleri ortalama olan mekanlar bulunuyor. Yüksek kapasiteli düğününü veya daha butik organizasyonlarını bu fiyat aralığında gerçekleştirebilmen mümkün. Akdeniz ve Yenişehir’de konumlandırılan Mersin butik düğün mekanları, cep yakmayan fiyatlarıyla ön plana çıkıyor. Konuk kapasitesi 1.000 kişinin üstünde olan yüksek kapasiteli mekanlarda da çiftler uygun fiyatlara birçok hizmet alabiliyor.

Davetli başına talep ettiği ücretler ortalamada seyreden mekanlardan da bahsedelim. Mersin’de ortalama fiyatlar karşılığında hizmet alabileceğin davet alanları bulunuyor. Bu davet alanları; Akdeniz, Mezitli, Yenişehir ve Toroslar’da konumlandırılıyor. Bazı kır bahçeleri, oteller ve nikah sonrası yemeği mekanları ortalama ücretleriyle dikkat çekiyor. Deniz kenarında veya havuz başında ortalama fiyatlara güzel bir düğün organize edebilirsin.

Fiyatları ortalamanın üzerinde seyreden mekanlar Silifke ve Mezitli’de yer alıyor. Yüksek fiyatlı davet alanları maksimum 750 konuğuna ev sahipliği yapabiliyor. Doğayla iç içe ihtişamlı bir düğün organizasyonu için bu kategorideki davet alanlarını tercih edebilirsin. İndirim ve erken rezervasyon gibi imkanlardan yararlanarak düğün organizasyonunu çok daha uygun fiyatlara mal edebilirsin!

Tüm Düğün Mekanları