Sivas Düğün Mekanları

0 düğün mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Sivas’taki Düğün Mekanları

Uygun fiyatlarla eğlenceli mi eğlenceli, şık bir düğün organize etmek istiyorsan Sivas tam da aradığın şehir. Çoğunlukla hem açık hem kapalı alanda veya sadece kapalı alanda hizmet veren mekanları ile öne çıkıyor. Ayrıca Sivas düğün yerleri bütçe zorlamayan fiyatları ve davetli listesi kabarık olan çiftleri ağırlayabilecek mekanları ile bir nefes aldırıyor.

Sivas düğün mekanlarının kapasiteleri çoğunlukla 200 ila 400 kişiye ev sahipliği yapabilecek kadar büyükken çok daha fazla kişiyi ağırlayabilecek mekanlar da mevcut. Örneğin bazı Sivas açık hava düğün mekanları 1.000 ila 2.000 kişiye kadar kapılarını açabiliyor. Daha butik düğünler için hizmet veren, 50-100 kişilik kapasitedeki mekanlara da rastlayabilirsin.

Sivas’ın en iyi düğün mekanları, hatta genel olarak mekanların büyük bir kısmı Merkez ilçesinde bulunuyor. Diğer ilçelerde de düğün mekanları olsa da en çok seçenek merkezde bulunuyor diyebiliriz. Aynı zamanda burası, ulaşım ve diğer imkanlar açısından da oldukça avantajlı bir ilçe. Bütçe olarak da en geniş yelpaze burada bulunuyor.

Sivas Düğün Mekanları Fiyatları Nasıl?

Sivas uygun düğün mekanları oldukça fazla. Ülke geneli ile kıyasladığımızda fiyatların ortalamanın altında ve bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz. Yemekli fiyatlar ortalama skalada seyrederken, yemeksiz veya kokteyl servisli düğünler çok daha uygun olabiliyor. Ayrıca Sivas’ta fiyatlandırmaların kişi başı rakam üzerinden yapıldığını da belirtelim. Davetli sayını buna göre ayarlamak isteyebilirsin.

Sivas düğün mekanlarının fiyatlarını etkileyen önemli faktörlerden bir tanesi mekanın türü oluyor. Otel düğünleri daha yüksek fiyatlarla hizmet verirken düğün salonları ve sosyal tesisler gibi Sivas kapalı düğün mekanları daha uygun teklifler veriyor. Tarihi mekanlarda ise fiyatlar otellerle benzer seviyelerde seyrediyor. Alacağın hizmetlere göre fiyatlarda değişiklikler de olabiliyor.

Sivas Düğün Mekanı Türleri Neler?

Sivas Düğün Mekanları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Sivas düğün mekanlarında en çok rastladığımız hizmetlerden biri yemek servisi oluyor. Anadolu’nun mutfağını düğününe taşımak istersen bu hizmet senin için mükemmel bir fırsat. Çoğu mekanda menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı da bulunduğundan damak zevkine uymayan tabakları değiştirebilirsin. Kokteyl, ikram ve meze gibi servisler de sıklıkla sunulan hizmetler arasında örnek gösterilebilir.

Sivas düğün mekanlarının yarısı açık ve kapalı alan alternatifi sunuyor. Bu sayede mevsim koşulları yeri geldiğinde sert olabilen Sivas’ta önlemin hazır oluyor. Tente veya iklimlendirme sistemi gibi olanaklara sahip mekanlar da var elbette. Sonbahar veya bahar aylarında açık alanda düğün yapmaya karar verdiysen bu tarz hizmetler sunan mekanlara bir göz at deriz.

Sıklıkla rastladığımız bir diğer hizmet ise otopark oluyor. Düğün mekanları Sivas’ın geniş arazilerinde geniş kapasitelerle hizmet verdiğinden ötürü, düğün alanında araç konusunda yoğunluk oluşabiliyor. Kalabalık davetlere özel aracıyla gelen birçok konuk olabiliyor. Bu sebepten işletmeler kendi otoparkları ile konukların konforu için hizmet veriyor. Dilersen vale hizmeti sunan mekanlara da göz atabilirsin.

Sivas’ta Düğün Yaparken Aklında Bulundurman Gerekenler

Şehir dışından gelecek davetli sayın fazlaysa onların konforlu bir şekilde düğününe katılmasını sağlayabilmen için birkaç önerimiz var. Örneğin bir otel düğünü organize etmek isteyebilirsin. Bu sayede konukların otelde konaklayabilir ve düğününe rahatça katılabilirler. Bir diğer önerimiz ise otopark hizmeti sunan bir mekan tercih etmen. Konukların günübirlik gelse bile bu hizmet onları rahatlatacaktır.

Dikkat etmen gereken bir diğer nokta ise davetli sayısı. Merkezde hemen hemen her kapasiteye uygun mekan bulunuyor. Hafik’i tercih ederek binden fazla kişiyi ağırlayabilirsin. Şarkışla ilçesi ise daha butik düğünler için ideal diyebiliriz. Aynı zamanda fiyatlandırmalar kişi başı yapıldığından yüksek kapasiteli bir mekan seçeceksen kişi başı fiyatını göz önünde bulundurmanı tavsiye ederiz.

Sana bahsetmek istediğimiz son detay ise düğün konsepti olacak. Her mekanın elbette kendine has bir konsepti var. Ancak düğününe kendi imzanı atmak istersen sana dekorasyon ve süslemede alternatif sunan birçok mekan mevcut. Aynı zamanda dışarıdan anlaştığın bir dekorasyon firması ile çalışıp tamamen kendi konseptini uygulamana izin veren mekanlar da var.

Tüm Düğün Mekanları