Bursa Düğün Mekanları

74 düğün mekanları bulundu.

Bursa’daki Düğün Mekanları

En özel gününe yakışır, şık mı şık bir düğün mekanı arıyorsan Bursa düğün mekanları ilgini çekecek! Elegant süslemeleri, detaylı konseptleri ve geniş hizmetleri ile çiftlerin sıklıkla tercih ettiği Bursa, her türlü düğüne ev sahipliği yapabilecek imkanlara sahip bir şehir. Kır bahçelerinden salonlara, otellerden restoranlara aradığın her türlü mekanı burada bulabilirsin.

Bursa düğün yerleri yüzlerce mekanı bünyesinde barındırıyor. Her bütçeye ve zevke uygun farklı davet alanları sayesinde sana en çok hitap eden mekanı seçebilir ve kusursuz bir gün geçirebilirsin. Bursa en iyi düğün mekanları ise çoğunlukla Osmangazi, Nilüfer ve Mudanya ilçelerinde yer alıyor. Ayrıca İnegöl ve Gemlik de diğer popüler seçenekler arasında diyebiliriz.

Bursa’da birçok mekan türüne rastlayabilirsin. Örneğin Bursa havuz başı düğün mekanları çiftlerin oldukça odağında. Çoğu mekanın içinde bulunduğu ambiyans, şehir manzarası, doğa manzarası, bahçe manzarası ve deniz manzarası ile de oluşturulabiliyor. Çoğu mekan açık ve kapalı alanda hizmet verirken sadece açık veya sadece kapalı alanda hizmet veren kayda değer sayıda birçok mekan mevcut.

Burada düğün organize etmenin en büyük avantajlarından birinin Bursa’nın fırsatları bol, büyük bir şehir olması olduğunu söyleyebiliriz. “Düğünümde olmazsa olmaz!” dediğin birçok hizmete kolaylıkla ulaşabilirsin. Elbette, çoğu zaman dileklerin organizasyon sorumluları tarafından sen daha söylemeden tamamlanmış oluyor! İstediğin her türlü ek organizasyon için de sana yardımcı olmaya hazır olduklarını ayrıca belirtelim.

Bursa Düğün Mekanları Fiyatları Ne Seviyelerde?

Bursa yemekli düğün fiyatları ilçeden ilçeye, mekanın hizmetlerinin kalitesine bağlı olarak değişse de oldukça ortalama seviyelerde seyrediyor. Hatta bazı mekanlarda rakamlar, ortalamanın altında bile diyebiliriz. Lüks bir düğün arayan çiftler için de seçenekler epey zengin. Kokteyl servisi ve yemeksiz düğün paketleri de daha uygun düğünler için ideal seçenekler.

Fiyatlandırmalar çoğu zaman kişi başı rakam üzerinden yapılıyor. Ne tarz bir servis istediğine bağlı olarak da toplam tutarda farklar oluşabiliyor. Örneğin Bursa yemekli düğün mekanlarının fiyatlarını incelediğimizde kokteyl servisinin daha uygun olduğunu çok sık gözlemleyebiliyoruz. Kırmızı et, beyaz et ve balık menülerinden hangisini seçeceğin de fiyatta değişikliğe yol açabilen faktörlerden birisi.

Başka bir faktör de mekanın sunduğu diğer hizmetler. Canlı müzik ve çekim ekibi çoğu mekanın bünyesinde barındırdığı, paket dahilindeki hizmetlerden olsa da bunu sunmayan mekanlara ekstra bütçe ayırmak zorunda kalabilirsin. Öte yandan kendi istediğin değil de mekanın sunduğu bir konsepti tercih edersen daha düşük bir toplam tutar teklifi alabilirsin.

Yıldırım, İnegöl ve Orhangazi ilçeleri, Bursa uygun düğün mekanlarının başında yer alıyor. Orhangazi nispeten daha küçük veya ortalama kapasitedeki düğünlere ev sahipliği yaparken İnegöl çok daha fazla davetliye kapılarını açabiliyor. Bu sayede İnegöl gibi bir ilçede kalabalık bir düğün düşünen çiftler için kişi başı fiyatın uygun olması oldukça avantajlı oluyor.

Bursa’daki Mekanların Avantajları ve Dikkat Etmen Gereken Noktalar

Bursa’da düğün yapılacak mekanlar oldukça avantajlılar. Bunun sebebi Bursa’nın gelişmiş bir şehir olması. Örneğin düğün mekanlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsin. Bu hem senin için hem de konukların için oldukça avantajlı olacaktır. Gerek toplu taşıma fırsatları gerekse gelişmiş otoyollar, şehir içindeki veya dışındaki herhangi bir mekana ulaşımı epey kolaylaştırıyor diyebiliriz.

Bu şehri seçmenin bir diğer avantajı da Bursa kapalı düğün mekanlarının ferahlığı. Açık havada düğün yapmak istiyorsan ancak mevsim koşullarına buna izin vermiyorsa hiç meraklanma! Birçok kapalı düğün mekanları Bursa’nın doğal alanlarının ferahlığını kolonsuz salonların ve yüksek tavanların kullanımı ile iç mekana taşımayı başarmış. İklimlendirme sistemleri de cabası elbette.

Sana bahsetmek istediğimiz son avantaj ise Bursa’nın doğal alanları! Açık alanda düğün organize etmek istiyorsan Bursa’da birçok birbirinden farklı doğal manzara bulunuyor. Örneğin dilersen düğününde Marmara Denizi’nin manzarasının tadını çıkarabilirsin. Göl manzaralı mekanlar da sıklıkla tercih ediliyor. Bursa havuzlu düğün mekanları ise hem modern hem doğal bir düğün isteyenler için ideal.

Dikkat etmen gereken konulardan bir tanesi olumsuz hava koşullarına karşı önlem almak. Eğer Bursa açık hava düğün mekanlarından birinde kış aylarına doğru veya baharda düğün organize etmek istiyorsan, yağmurlara karşı önlem alıp almadıklarından emin olmanı tavsiye ediyoruz. Bursa karasal iklime sahip bir şehir olduğundan ve Marmara Denizi’nin yanında bulunduğundan havalar dengesiz olabilir!

Bir diğer konu ise otopark hizmeti. Büyükşehir olmanın olumsuz yanlarından biri, hepimizin bildiği gibi araç yoğunluğu. Mekan seçerken, eğer davetli sayın çoksa ve özel araçlarıyla gelmeyi tercih ediyorlarsa, otopark hizmeti olup olmadığına ve otoparkın kapasitesine dikkat et deriz. Seçtiğin ilçeye bağlı olarak konukların, şehrin merkezi noktalarında park yeri bulmakta zorlanabilirler.

Bursa Düğün Mekanlarının Sunduğu Hizmetler

Bursa’nın hizmetler açısından oldukça zengin olduğunu söyleyebiliriz. Bu hizmetlerden biri, çoğu işletmenin birden fazla davet alanında organizasyon düzenleyebilmesi! Bursa’da hem açık hem kapalı alanda hizmet veren birçok mekan mevcut. Aynı zamanda sadece kapalı alana hizmet verip birden çok salonu bünyesinde barındıran işletmeler de var. Bu sayede seçeneklerin çok fazla oluyor.

Bursa düğün mekanlarında düğün dışındaki organizasyonların için de hizmet alabilirsin elbette. Kına geceleri, sünnet düğünleri ve nikah törenleri; Bursa mekanları içinde popüler olan organizasyonlara örnek gösterilebilecek 3 davet tipi. Bursa’da birçok lokanta bulunduğundan nişan sonrası yemeği veya her türlü kutlaman için profesyonel ve ağız sulandıran yemekli davetler de organize edebilirsin.

Sıklıkla rastladığımız başka bir hizmet ise müzik. Çoğu mekan DJ ve orkestra gibi kendi ekibi ile müzik hizmetini üstleniyor. Müzisyeni olmayan mekanlarda ise ses ve sahne ekipmanları temin ediliyor ve kendi dilediğin sanatçı ile çalışmana olanak tanınıyor. After party alanı da hemen hemen her mekanın çiftlerin eğlencesi için sunduğu bir hizmet.

Bir başka olanağın ise düğün eğlenceni renklendirmek. Havai fişek, sis ve volkan şovu gibi birçok eğlenceli detay sunan düğün mekanları mevcut Bursa’da. Ayrıca dans ekibi, zeybek ekibi, bando ekibi gibi renkli gösteriler sunan mekanlar da yok değil. Dışarıdan şov gruplarını getirebilmen de sana sunulan bir seçenek. Davul-zurnalı karşılama hizmetine bile rastlayabilirsin!

Sana bahsetmek istediğimiz son hizmet ise düğününün dekorasyon konseptini seçebilme imkanı. Bursa düğün mekanları halihazırda göz kamaştıran, özenle dekore edilmiş alanlara sahip. Ancak dilersen kendi konseptini yaratabilir veya mekanın sunduğu konseptlerden birini seçip düğününe uygulayabilirsin. Açık alanda bohem, kapalı alanda elit esintilerin yakalandığı Bursa düğün mekanlarına kendi imzanı atabilirsin.

Tüm Düğün Mekanları