Çanakkale Düğün Mekanları

3 düğün mekanları bulundu.

Çanakkale’deki Düğün Mekanları

Doğasıyla göz kamaştıran Çanakkale, düğün mekanı arayan çiftler için oldukça ideal bir şehir. Kır düğünü mekanlarının yanı sıra otelleri ve restoranları ile de düğün organizasyonu için sıklıkla tercih edilen şehirlerden bir tanesi. Çanakkale Boğazı’nın güzelliğinde veya doğasının atmosferinde büyülü bir düğün organize edebileceğin, imkanları bol bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Çanakkale’de düğün yapılacak yerler arasında en çok tercih edilen üç ilçe sırasıyla Merkez, Ayvacık ve Gökçeada. Tabii, Çanakkale’nin çoğu ilçesinde rağbet gören başka düğün mekanları da mevcut! Düğün mekanlarının çoğunlukla deniz ve boğaz çevresinde toplandığını söyleyebiliriz. Bu sayede Çanakkale deniz kenarı düğün mekanları, çiftlerin ilgisini çekiyor.

Çanakkale kapalı düğün mekanları çoğunlukla restoranlar ve otellerden oluşuyor. Kapalı düğün salonları da yok değil elbette. Ancak bu tarz, sadece kapalı alanda hizmet veren düğün mekanlarının sayısı azınlıkta kalıyor. Bunun sebebi birçok mekanın hem açık hem kapalı alanda hizmet vermesi. Bu sayede mevsim koşullarına aldanmadan dilediğin şekilde, dilediğin mekanda düğün organize edebiliyorsun.

Bu mekanların kapasitelerini merak ediyorsan hemen yardımcı olalım. Çoğu Çanakkale düğün mekanı nispeten küçük, 100 ila 200 kişiyi ağırlayacak büyüklükte. Daha kalabalık davetler için yaklaşık 500 kişilik kapasitede farklı mekanlar da bulunuyor. Çok daha kalabalık veya daha butik düğünler için 50’den tut da 3.000 kişilik mekanlara da rastlayabilirsin.

Çanakkale Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

Çanakkale'de düğün mekanları, oldukça bütçe dostu fiyatlarla düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Fiyatlar çoğunlukla kişi başı rakam üzerinden hesaplanırken almak istediğin hizmetlere göre toplam tutar değişebiliyor. Örneğin kokteyl servisli bir düğün organize etmek istersen Çanakkale uygun düğün mekanları arasında bütçenin altında fiyat teklifleri sunacak, özel avantajlar tanıyan birçok alternatif mevcut.

Fiyatları etkileyen diğer faktörlerden biri de hangi ilçede düğün organize etmek istediğin oluyor. Örneğin Çanakkale Merkez düğün mekanlarının fiyatları daha ortalama iken Bozcaada ve Ayvacık’ta fiyatlar ortalamanın üzerinde seyredebiliyor. Mekan türü tercihin de fiyat üzerinde etkisini gösterebiliyor aynı zamanda. Mesela restoranların fiyatlarını incelediğimizde düğün otellerine kıyasla daha uygun fiyatlarla hizmet verdiklerini söyleyebiliriz.

Çanakkale düğün yerleri bünyesinde hizmet veren restoranların fiyat teklifleri de seçeceğin menüye göre değişebiliyor. Beyaz etli menülerin fiyatları hemen hemen her zaman kırmızı et menülerine göre daha uygun oluyor. Yemek servisi yerine ikram veya meze talep edersen bazı mekanlar çok daha uygun fiyat teklifleri sunabiliyor. Alkol servisi de fiyatları etkileyen başka bir faktör.

Çanakkale Düğün Mekanlarının Sunduğu Hizmetler

Her detayının düşünüldüğü bir düğün arzuluyorsan Çanakkale’yi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin. Örnek vermek gerekirse bir düğünün olmazsa olmazlarından canlı müzik ve çekim hizmetleri, birçok mekan tarafından bizzat karşılanıyor. Düğününe eğlence katacak çeşitli şovlar da sıklıkla karşılaştığımız hizmetlerden bir tanesi. Düğününü dans ekibi ile şenlendirmek istersen çeşitli mekanlar bunu sağlayabiliyor.

Çanakkale açık hava düğün mekanları çoğunlukla bohem bir atmosfer yaratmayı tercih ediyor. Çanakkale’nin doğal güzelliğine oldukça yakışan bir tarz olduğunu söyleyebiliriz. Elbette aklında farklı konseptler varsa sana yardımcı olacak, dekorasyon ve süslemede anlaşmalı olduğu firmalarla isteklerini gerçekleştirecek birçok düğün mekanı da var. Dışarıdan kendin anlaştığın firmalarla çalışman mekanların sunduğu bir seçenek.

Çanakkale düğün mekanlarının sunduğu genel hizmetler arasında yemek servisi, menüde tadım ve değişiklik imkanı, organizasyon sorumlusu ve otopark örnek olarak gösterilebilir. Özellikle Merkez ilçesinde yer alan mekanlar hizmetler konusunda daha zengin durumda. Kepez gibi deniz kenarı semtleri incelediğimizde balık menüsü ve plaj konseptli düğün gibi çiftlerin ilgisini çekebilecek hizmetlerle de karşılaşıyoruz.

Çanakkale’de Düğün Organize Ederken Aklında Bulundurman Gereken Detaylar

Çanakkale’de düğün yapacaksan, her şeyden önce Çanakkale’nin hangi ilçesinde düğün organize etmek istediğine karar vermek isteyebilirsin. Çünkü her ilçenin kendine has özellikleri bulunuyor. Örneğin butik bir düğün organize etmek istiyorsan Bozcaada’yı tercih edebilirsin. Daha kalabalık davetler için Merkez ve Biga ilçeleri sana daha uygun olacaktır.

Çanakkale düğün mekanları çoğunlukla açık alanda organizasyon gerçekleştiriyor. Yaz aylarında risk az olsa da kış aylarına doğru yağmurlara yakalanma olasılığın yüksek. Çanakkale’nin mevsim koşulları yıl genelinde ılıman olsa da kır düğünü organize ediyorsan yine de önlem almak isteyebilirsin. Bu durumda olumsuz hava koşullarına karşı önlem sunan birçok mekandan birini tercih edebilirsin.

Bir diğer detay da düğün alanına ulaşımın kolaylığı olacaktır. Eğer düğününe toplu taşıma ile veya şehir dışından gelecek konukların varsa; boğazın diğer yakasındaki Eceabat ve Gelibolu ilçeleri, ya da Gökçeada ve Bozcaada gibi ada ilçeleri, konuklarının ulaşımını zorlaştırabilir. Bunun dışında aklında bulundurman gereken daha birçok detayı senin için aşağıya listeledik:

Tüm Düğün Mekanları