Diyarbakır Düğün Mekanları

2 düğün mekanları bulundu.

Diyarbakır’daki Düğün Mekanları

Diyarbakır; Türkiye’de kültürüyle, yemekleriyle, sıcakkanlı insanlarıyla öne çıkan bir kent. Düğün mekanlarındaki tarihi esintilerin yanı sıra, Diyarbakır’ın yemekleri de düğünlerin en önemli unsuru olan menüleri zenginleştiriyor. Tüm bunlar ve Diyarbakır’ın düğünler için geniş bir çeşit yelpazesinde farklı farklı mekanlara sahip olması, düğün kutlamaları için burayı gözde bir şehir haline getiriyor.

Diyarbakır’daki düğün mekanları, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde diğerlerine göre daha fazla yoğunlukta hizmet veriyor. Bismil, Sur ve Kayapınar ilçeleri ise yine düğün kutlamaları için elverişli mekanlara sahip. Bunun yanı sıra Diyarbakır yöresel yemekleri, eğlence tarzı ve kültürüyle de düğünler için tercih edilen, unutulmaz özel günlere imza atan bir yer.

Sur ve Yenişehir’de daha çok orman ve kır düğünü konseptine uygun düğün mekanları mevcutken, Bağlar semtinde düğün için daha çok oteller tercih ediliyor. Otellerdeki düğün kutlamaları genellikle ortalama fiyatlarda seyrediyor, fakat otelin kalitesi ve hizmetlerine göre artıp değişebilen fiyatlandırmalar da olabiliyor. Kır düğünü mekanları ise ortalamanın biraz üzeri ücrette ilerliyor.

Diyarbakır Düğün Mekanları Fiyatları Nasıl Seyrediyor?

Diyarbakır’daki uygun düğün mekanları, genellikle çok az fiyatlandırmalarla başlangıç yapıyor. Hafta sonu ve yemekli olmasına rağmen, düğün paketlerinde fiyatlandırmalar oldukça bütçe dostu şekilde. Bu sayede, gönül rahatlığıyla dilediğin günde ve paketle düğününü planlayabiliyorsun. Biraz daha lüks ve yüksek standartlı bir mekanda düğün yapmak istersen, bu fiyat çok fazla olmamak koşuluyla artabiliyor.

Şehirdeki en lüks otellerde vereceğin düğün davetleri için ise fiyatlandırmalar ortalamadan başlayarak alınan hizmetlere göre elbette bir miktar artış gösteriyor. Örneğin düğün sonrasında mekanda konaklama hizmeti istersen, düğün paketinin içerisinde balayı süiti hizmeti yer alan bir mekanı tercih edip ortalamanın bir tık üstü bir ücret ödeyerek bu olanakları elde edebiliyorsun.

Bu kentte, düğününü gerçekleştireceğin alanı cüzi bir ücretten ortalamanın bir tık üstü fiyatlara kadar farklı farklı ücret imkanlarıyla rahatça seçebiliyorsun. Bütçene uygun olan ve daha cüzi bir mekan seçerken; düğün yerlerinin sağladığı orkestra, fotoğraf ve süslemeler gibi hizmetleri düğün paketlerinde bulunan bir mekan ile çalışabilirsin.

Diyarbakır Düğün Yerleri Çiftlere Ne Çeşit Hizmetler Sunuyor?

Diyarbakır düğün mekanı denilince, akla sana sunduğu imkanlar geliyor. Buradaki düğün alanlarının neredeyse tümünde, mekanın kendi organizasyon sorumlusu mevcut. Düğününü planlarken ve gerçekleştirirken yardım alabileceğin ve isteklerini anlatabileceğin organizasyon ekipleri, bu şehirdeki mekanlarda hizmet veriyor. Bunun yanı sıra, Diyarbakır’daki düğün alanlarının önde gelen hizmetlerinden biri de mekanların tümünde sunulan otopark imkanı.

Bu şehirde bulunan düğün mekanlarının çoğunda dışarıdan ekiplerle çalışmana olanak tanınıyor. Mesela, düğününü planlamak istediğin otelde veya restoranda bulunan organizasyon sorumlusu, mekanın aşçıları gibi halihazırda faydalanabileceğin olanaklar yerine dışarıdan bir catering firması ve organizasyon şirketleriyle anlaşma sağlayabiliyorsun. Bu sayede Diyarbakır’daki düğün mekanlarının neredeyse tümünde dilediğin ekiple çalışıp düğününü gönlünce planlayabiliyorsun.

Bir düğündeki en büyük şanssızlık, yemeklerin beklenilen gibi çıkmamasıdır herhalde. Buna sebebiyet vermemek için Diyarbakır’daki mekanların çoğunda düğün öncesinde menüde prova alabiliyorsun. Tadımın ardından, yemek ve kokteyl menülerinde ekleme ve çıkartmalar gibi dilediğin değişikliği yapabiliyorsun. Böylece düğününde misafirlerine yapılacak servisinin tüm detayları istediğin şekilde olup için rahatlıyor, endişeye ise hiç mahal verilmiyor.

Diyarbakır’da Düğün Yapılacak Yerlerin Çeşitleri Neler?

Diyarbakır’da Düğün Mekanı Seçimi Nasıl Yapılır?

Diyarbakır’daki en iyi düğün mekanları arasından bir seçim yaparken, bu şehrin iklimi başı çeken unsurlardan oluyor. Diyarbakır şehrinin karasal iklimi dolayısıyla, soğuk hava ve yağmur düğünleri negatif etkilemesin diye genellikle açılıp kapanabilen tavana sahip kır bahçeleri tercih ediliyor. Bunun yanı sıra, yine aynı sebepten otellerin davet alanları da sıkça düğünlere ev sahipliği yapıyor.

Bu soğuk havaya sahip kentte düğününü yaparken, önemli bir tercih unsuru olan iklimin etkisiyle düğünler özellikle de kış mevsiminde kapalı alanlarda planlanıyor. Tam olarak bu sebepten dolayı, eğer kapalı bir alanda düğününü gerçekleştiriyorsan buranın kolonsuz, klimalı ve havadar olmasına dikkat etmelisin. Diyarbakır’daki neredeyse her kapalı salon ferah bir yemek ve dans alanına sahip.

Diyarbakır’daki kutlama alanlarının ayrışan bir özelliği de düğünün katılımcı sayısı. Hem ortalama-kalabalık hem butik düğünler için uygun mekanlara sahip olan Diyarbakır’da, mütevazı bir düğün istiyorsan 100-200 kişilik seçenekler var. Ayrıca, 750-1.000 kişilik çok sayıda konuk ağırlayabileceğin davet alanlarının sayısı da ortalamanın üzerinde. 1.000’den fazla kişilik bir düğün tasarlıyorsan, buna elverişli mekanlar hizmet veriyor.

Tüm Düğün Mekanları