Erzurum Düğün Mekanları

1 düğün mekanları bulundu.

Erzurum’daki Düğün Mekanları

Doğu Anadolu’nun en önemli şehri olan Erzurum, gerek turistik ve tarihi atmosferi gerekse gelişmişliği ile hepimiz tarafından bilinen bir şehir. Buranın kendine özgü lezzetleri düğün sofralarını zenginleştiriyor ve samimi insanları ile düğününün her aşaması kolay ve keyifli bir hal alıyor. Her köşesinden köklü kültürünü hissedebildiğimiz bu şehirde, düğünlerde de harika bir ambiyans yakalanıyor.

Erzurum ilinin birçok ilçesi bulunmakla beraber, bu semtlerde farklı farklı mekanlar da hizmet veriyor. Düğünlerde en çok tercih edilen ilçe olarak Yakutiye göze çarpıyor. Bunun en büyük sebebini ilçenin çoğu yere yakın olması ve fiyat anlamında uygun seyretmesi olarak belirtebiliriz. Sayı anlamında Yakutiye düğün mekanlarını, hemen ardından Palandöken ilçesi takip ediyor.

Palandöken Dağı’nın çevrelediği, yazı serin kışı soğuk Erzurum’da mekan sayısı ortalamanın üzerinde olduğu için hem bütçene hem de zevklerine en uygun düğünü tasarlayabilirsin. Mekanların tümünde bulunan organizasyon ekipleriyle çalışabilir ve düğününü baştan sona istediğin konseptte düzenleyebilirsin. Bu sayede hayallerindeki düğünde kar manzarasını seyrederek keyif dahi yapabilirsin!

Erzurum’daki Düğün Yapılacak Yerlerde Nasıl Hizmetler Var?

Bu şehirde yapacağın düğünde, mekana göre alacağın hizmetler değişebiliyor. Genele bakıldığında, Erzurum’daki düğün mekanlarının çoğunda dışarıdan fotoğrafçı getirmene izin veriliyor. Buna sıcak bakılmayan mekanlarda, kendi ekiplerindeki fotoğrafçılarla anlaşman gerekiyor. Ayrıca, tüm mekanlarda yemek servisi yapılıyor, fakat kokteyl sunumu olmayan mekanlar az olsa da var. Bu durumda dışarıdan catering firmasıyla çalışabiliyorsun.

Erzurum’da yapacağın düğünde sağlanan olanaklardan biri de müzik yayını ve dans pisti. Mekanların neredeyse tümünde, müzik için gereken ekipman temin edilmiş. Müzik, genellikle 00:00’a kadar devam ediyor. Sahne için ayrı bir alan bulunuyor ve bu sayede mekanın orkestrası ya da anlaştığın bir grupla çalışabiliyorsun. Mekanların bazıları, dışarıdan anlaşma yapılmasını kabul etmiyor.

Buradaki düğünler için ayarlanan mekanların çoğunda organizasyon sorumlusu veya ekibi sana eşlik ediyor, düğününün planlanması konusunda beraber çalışıyorsunuz. Mekandan mekana gelin yolu, nikah alanı, masa ve sandalye gibi seçenekler değişse de, süslemeler ve düğünün dekorasyonu her mekanda tamamen senin istediğin şekilde düzenleniyor. Bazı mekanlarda ise farklı ekiplerden yardım alabilmene müsaade ediliyor.

Erzurum Düğün Mekanlarının Fiyatları Nasıl?

Erzurum’daki uygun düğün mekanları, yüksek fiyatlı mekanlardan daha fazla sayıda bulunuyor. Fakat genellikle burada ortalama fiyatlı, yani makul seviyedeki mekanlar tercih ediliyor. Bunun en büyük sebebinin bu mekanların daha fazla yerde bulunması olduğunu belirtebiliriz. Yalnızca bu değil; elbette fiyat arttıkça mekanların sunduğu yemek menüleri, müzik gibi hizmetler de artış gösteriyor.

Burada düğün mekanı anlamında oldukça geniş bir yelpazede seçenekler sunuluyor. Bu sayede, kendi bütçene en çok uyan alternatifi bulana kadar tüm alternatifleri değerlendirebiliyorsun. Mesela Erzurum’daki ortalama ücretli ve fiyat performans mekanlar yerine daha şaşalı ve ihtişamlı bir düğün hayal ediyorsan, Erzurum lüks düğün mekanlarını seçebiliyorsun. Böylece kafandaki plana uyacak birçok mekan alternatifi oluşuyor.

Erzurum Düğün Yerlerinin Çeşitleri Neler?

Erzurum’da En İyi Düğün Mekanları Nasıl Seçilir?

Erzurum’da düğün mekanları arasından tercihini yaparken, ilk olarak bakılması gereken şey hava koşullarından düğününün etkilenmeyeceği bir yer seçmek. Kır düğünlerinde açılıp kapanabilen tavana sahip ve kapalı alanlarda ısıtma ve yalıtım sorunu olmayan bir mekan seçmek, düğününün konforu ve misafirlerin rahatlığı için çok önemli bir detay.

Burada düğünün için yapacağın seçimde başı çeken detaylardan bir diğeri de mekanın bütçene uygun olup olmadığı. Erzurum’daki mekanlar cüzi fiyatlardan değil, ortalama ücretlerden başlıyor. Tabii ki gün ve menü seçimiyle bu fiyatta azalmalar olabiliyor. Fakat senin için uygun seçimi yapmak bu şehirde bir zorluk yaratmıyor, çünkü seçenekler oldukça fazla.

Erzurum’daki düğün alanlarını değerlendirirken sunulacak yiyecek ve içeceklere de bakmalısın. Bunun sebebi ise Erzurum’daki mekanların bir kısmında kokteyl hizmeti sunulmaması. Benzer şekilde; vegan, vejetaryen, diyabet gibi hassas menüler de her mekanda sunulmuyor. Eğer özel menü ve kokteyl hizmeti isteklerin varsa bu şehirdeki düğün mekanlarını seçerken dikkatli olmalısın.

Tüm Düğün Mekanları