İzmir Nikah Sonrası Yemeği

7 nikah sonrası yemeği bulundu.

İzmir’deki Nikah Sonrası Yemeği Mekanları

Ege’nin en büyük şehri İzmir, dünyaevine girmek için muhteşem bir seçenek! Bu güzel gününü şatafatlı bir düğün yerine aile ve arkadaşlar arasında samimi bir yemekle kutlamak istersen birçok mekan bulabilirsin. Güzel koyları ve güzel insanlarıyla farkını ortaya koyan İzmir nikah sonrası yemek için birbirinden güzel ve nezih mekanlara sahip.

Nikah sonrası yemek İzmir’de restoranlarda, otellerde veya meyhanelerde gerçekleştirilebiliyor. Bu mekanların büyük bir çoğunluğu davetin için hem açık hem kapalı alanlara sahip. Eğer İzmir’de bir yaz akşamı serin hava eşliğinde organizasyon gerçekleştirmek istersen açık hava mekanlarını da tercih edebilirsin. Daha soğuk havalara denk gelen organizasyonlar için çok sayıda kapalı mekan da var.

Kapalı alanlar arasından yüksek tavanlı ve kolonsuz mekanlar da mevcut. Açık hava mekanlarında ise bahçeli çok fazla alternatif var. Balkonlu ve teraslı mekanlar arasından da tercih yapabiliyorsun. İzmir nikah yemeği mekanları arasından fazla sayıda açılır-kapanır veya cam tavan özellikli olanlar da bulunuyor. Havuz başı imkanı olan az sayıda mekan arasından da tercih yapabilirsin.

İzmir nikah sonrası yemeğini deniz, göl, dere kenarında veya orman içinde gerçekleştirebilirsin. Mekanların manzaraları da farklılık gösteriyor. İzmir’de deniz manzaralı çok fazla mekan bulunuyor. Bu mekanlar arasında ada, göl veya körfez manzaralı olanlar da var. Birçok mekan şehir manzarasına sahip. Doğayı seven çiftler için ise orman, kır ve bahçe manzaralı mekanlar da mevcut.

İzmir nikah yemeğini tarihi bir manzara eşliğinde de gerçekleştirebilirsin. Mekanların büyük bir çoğunluğu şehir merkezine yakın konumlarda yer alıyor. Şehrin gürültüsünden uzak az sayıda mekan da bulabiliyorsun. Nikah yemeği İzmir’de en çok Güzelbahçe, Karşıyaka, Konak ve Çeşme ilçelerinde düzenleniyor. Bayraklı, Bornova, Buca, Dikili, Narlıdere, Seferihisar ve Urla ilçelerinde de yeterli sayıda mekan bulunuyor.

Gaziemir, Karabağlar, Karaburun, Menderes, ödemiş, Selçuk ve Tire ilçelerinde de az sayıda da olsa mekan bulmak mümkün. Davetli sayına uygun bir mekan muhakkak bulabilirsin. Mekanların çoğu 50-100 kişi civarında kapasiteye sahip. Ancak 50 kişiden az kapasiteli mekanlar da bulunuyor. Daha kalabalık yemekler için 1000-2000 kişiye kadar kapasiteye sahip yerler bulabiliyorsun.

İzmir Nikah Kutlama Mekanları Nasıl Hizmetler Sunuyor?

İzmir nikahtan sonra gidilecek mekanlar şahane yemeklere sahipler. Yemekler her mekanda uzun yıllardır aşçılık yapan ekipler tarafından hazırlanıyor. Menülerde ise mekandan mekana değişse bile balık yemeklerinden et ve tavuk yemeklerine onlarca çeşit bulabiliyorsun. Alkolsüz meşrubat ise bütün İzmir nikahtan sonra yemek mekanlarında bulunurken bazı mekanlar alkollü içecek servisi de yapıyorlar.

Mekanların çoğu menü tadımı ve menüde değişiklik yapma imkanı da sunuyor. Bu sayede düğün günü verilecek yemeklerin lezzetinden emin olabiliyorsun. Farklı beslenme alışkanlıklarına sahip konukların varsa onlar için özel menüler de çıkarılabiliyor. İzmir nikah sonrası eğlencelerde müzik hizmeti de sunulabiliyor. Bazı mekanların canlı müzik ve fasıl hizmetlerinden yararlanabiliyorsun.

DJ’ler ile de nikah sonrası müzikli yemek İzmir’de çok sayıda mekanda gerçekleştiriliyor. Mekanlarda ses ve ışık için kaliteli cihazlar mevcut. Bu sayede müzik konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor. Fotoğraf ve video çekim imkanı sağlayan az sayıda mekan da bulabilirsin. Ancak bütün mekanlar dışarıdan anlaşacağın fotoğrafçıları getirmene izin veriyor.

Masa düzeni senin isteklerine ve davetli sayına göre ayarlanıyor. Süsleme ve dekorasyon ise tüm İzmir nikah sonrası yemek mekanlarında sağlanıyor. Mekanlarda organizasyon sorumluları bulunuyor ve bu organizasyon sorumluları senin isteklerini dinleyerek yemeği planlıyorlar. Mekanlarda değişik konsept seçenekleri sunulabiliyor. Sen farklı bir konsept istersen bütün mekanlar dışarıdan anlaşacağın organizasyon firmaları ile uyumlu çalışıyorlar.

Bazı İzmir nikah sonrası eğlence mekanları davetten önce hazırlıklarını yapabilmen için gelin ve damat odalarına da sahip olabiliyorlar. Ayrıca eğer davetini otelde gerçekleştirirsen yemekten sonra dinlenmek için konaklama hizmetinden de faydalanabiliyorsun. Her mekanda otopark bulunuyor. Bazı mekanlar konuklarının faydalanabileceği vale hizmeti de sunuyorlar. After party imkanı sağlayan birçok mekan da bulunuyor.

İzmir Nikah Sonrası Yemek Fiyatları Ne Kadar?

Nikah sonrası eğlence İzmir’de her bütçeye uygun fiyatlarla gerçekleştirilebiliyor. Mekanların fiyatları ise genellikle çok uygun. Çoğu mekanda kişi başı makul fiyatlarla yemek daveti verebiliyorsun. Fiyatlar mekandan mekana değişiyor. En lüks mekanlar ise ortalamanın üstünde fiyatlara sahip. Hafta sonu organizasyonlarında ise bu fiyatlar biraz daha yükselebiliyor.

İzmir nikah sonrası yemek organizasyonu fiyatlarını en çok etkileyen faktör seçeceğin yemek menüsü. Eğer menüde daha maliyetli yemekler olmasını istersen fiyatta da artış olacaktır. Yapması uğraş gerektiren yemeklerde de fiyat yükselebiliyor. Menü yanına ara sıcak ve meze sayısını arttırmak istediğinde de fiyatta artış olacaktır. Alkolsüz içecekler daha uygun fiyatlıyken alkollü davetlerde fiyat artıyor.

Mekanın özelliklerine göre de fiyatı yüksek olabiliyor. Örneğin cam tavanlı ve havuz başı mekanlar biraz daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Göl kenarındaki mekanlar için de yine daha yüksek fiyatlar ödemen gerekiyor. Teraslı mekanlar da yine çok az daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Dekorasyonu ve süslemeleri daha trend ve kaliteli olan mekanlarda da fiyat artış gösteriyor.

Mekanın manzarası da fiyatını etkileyebiliyor. Göl, körfez, ada, kır, tarihi yer veya panoramik manzaralı bir mekan diğer mekanlardan daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Konum da fiyatları etkileyebiliyor. Aliağa, Balçova, Buca, Dikili, Gaziemir, Karabağlar, Karaburun, Menderes, Narlıdere, ödemiş, Selçuk ve Tire ilçeleri uygun fiyatlı mekan arayan çiftlere daha çok hitap ediyor.

Foça, Narlıdere, Urla, Bayraklı ve Seferihisar ilçelerinde fiyatlar ortalama civarda seyrediyor. Bornova, Çeşme, Güzelbahçe, Karşıyaka ve Konak ilçelerinde ise uygun fiyatlı mekanlardan daha lüks mekanlara kadar her bütçeye hitap edecek İzmir nikah sonrası eğlence mekanı bulunuyor. Mekanlar ayrıca zaman zaman güzel indirimler yapabiliyor. Elini çabuk tutmanda fayda var çünkü erken rezervasyon avantajlarıyla karşılaşabiliyorsun.

İzmir Nikah Sonrası Yemek Mekanları Nasıl Seçilir?

Tüm Nikah Sonrası Yemek Mekanları