Balıkesir Nikah Sonrası Yemeği

1 nikah sonrası yemeği bulundu.

Balıkesir’deki Nikah Sonrası Yemeği Mekanları

Marmara Bölgesinde olsa de Ege’ye olan güzel koyları ve gelenekleri ile tam bir Ege şehri olan Balıkesir’in her köşesinde ayrı bir güzellik bulabilirsin. Bu muhteşem şehirde düğün yapacak çiftler için birçok seçenek bulunuyor. Nikah yemeğini; zeytinliklerin arasında bir kır bahçesinde, nezih bir otelde, şık bir salonda, teknede veya bir sosyal tesiste gerçekleştirebilirsin.

Eğer şatafatlı bir kutlama yerine aile ve sevdiklerinle rahat bir ortamda samimi ve sıcak bir yemek ile dünyaevine girmeni kutlamak ilgini daha çok çekiyorsa, Balıkesir’de çok sayıda nikah yemeği mekanı bulabilirsin. Bu mekanlarda nikah kutlama yemeği dışında birçok organizasyon da gerçekleştirilebiliyor. Örneğin; davetler, doğum günü kutlamaları ve parti gibi organizasyonlar da düzenlenebiliyor.

Balıkesir nikah sonrası eğlence mekanını birçok konumda bulabilirsin. Mekanlar genellikle şehir merkezinde yer alıyor. Ancak şehre uzak noktada yer alan mekanlar da mevcut. En çok mekan Altıeylül, Ayvalık ve Merkez ilçelerinde bulunuyor. Bu ilçeler dışında Bandırma, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Karesi ve Marmara ilçelerinde de mekanlar yer alıyor.

Mekanların çoğu hem açık hem kapalı alana sahipler. Bunlar dışında sadece açık veya sadece kapalı alanlı mekanlar da mevcut. Kapalı alanlı mekanların çoğu, kolonsuz ve yüksek tavanlı. Bunun dışında açılır-kapanır tavana sahip fazla sayıda mekan bulunuyor. Açık hava mekanları arasından çim alana ve bahçelere sahip mekanlar bulabilirsin. Az sayıda balkonlu işletme de mevcut.

Balıkesir nikah yemeğini deniz kenarında gerçekleştirebileceğin çok sayıda mekana sahip. Dere kenarında ve orman içinde mekanlar da bulunuyor. Birbirinden güzel manzaralar, bu şehirdeki mekanlara eşlik ediyor. Deniz, bahçe, doğa, panoramik ve şehir manzaralarına sahip fazla sayıda mekan mevcut. Bunların dışında orman ve kır manzaralı mekanlar da bulabilirsin.

Balıkesir Nikah Kutlama Mekanlarında Hangi Hizmetler Sunuluyor?

Balıkesir nikah sonrası yemeğini planlaması için her mekanda bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Bu organizasyon sorumlusu planlama dışında senin istediğin renk ve konseptleri dinleyerek buna uygun süslemeleri de planlıyor. Her mekanda oturma düzeni senin isteklerine ve davetli sayına uygun bir şekilde oluşturuluyor. Dışarıdan organizasyon firması ile çalışarak aklındaki farklı konseptleri de hayata geçirebilirsin.

Balıkesir nikahtan sonra yemek için birçok seçeneğin bulunuyor. Her mekan farklı farklı birçok yemeğe sahip. Sen ise bu alternatifler arasından tercih yapıp kendi menünü oluşturabilir veya seçimi konuklarına bırakabilirsin. Mekanların neredeyse hepsi menü tadımı ve menüde değişiklik imkanları sağlıyor. Bu sayede davette sunulacak yemeklerle ilgili endişelerin siliniyor.

Balıkesir nikah sonrası yemek organizasyonun için onlarca çeşit sıcak ve soğuk mezeler ve ara sıcaklar arasından tercih yapabiliyorsun. Geleneksel lezzetlerin yanı sıra; bazı mekanlarda konuklarına kekikli ahtapot bacağı, ayçiçek dolması veya karides mantısı gibi farklı lezzetler de sunabilirsin. Ana yemekte ise ızgaralardan kebaplara birçok et, tavuk ve balık yemeği seçenekleri seni bekliyor.

Menülerdeki yemekler, mekanlarda bulunan usta şefler tarafından en taze malzemeler kullanılarak özenle hazırlanıyor ve ardından sıcak bir şekilde konuklarına servis ediliyor. Farklı beslenme tercihlerine sahip konukların için özel menü hazırlayan mekanlar da mevcut. Mekanların birçoğunda alkollü ve alkolsüz içecek çeşitleri bulunuyor. Özellikle meyhanelerde ve bazı restoranlarda farklı tatlardaki yerli şarapları tadabiliyorsun.

Balıkesir nikah sonrası eğlence mekanlarında ise yemeklere enfes bir müzik şöleni eşlik edebiliyor. Müzik hizmeti, mekandan mekana farklılık gösteriyor. Mekanlarda DJ’ler, orkestra, gruplar veya sanatçılar sahne alabiliyor. Bazı mekanlar belirli günlerde canlı müzik veya fasıl hizmeti sağlıyorlar. Fotoğraf çekim hizmeti sağlayan mekanlar da mevcut. Ayrıca bütün mekanlara dışarıdan fotoğrafçı getirebiliyorsun.

Balıkesir Nikah Sonrası Yemek Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Balıkesir nikah yemeği mekanlarının fiyatları değişiklik gösterebiliyor ancak bu şehirdeki mekanların oldukça uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Mekanların fiyatları çoğunlukla her bütçeye uygun. Kalan mekanların fiyatları ise değişiklik gösteriyor. Nadiren de olsa yükselen fiyatlara sahip mekanlar da olabiliyor. Ancak bu şehirdeki mekanlarda daha yüksek fiyatlar görülmüyor.

Balıkesir nikah sonrası yemek mekanlarının fiyatlarını en çok yükselten etken, seçeceğin yemek menüsü oluyor. Eğer davetin için menülerde bulunan yüksek fiyatlı yemekleri tercih edersen fiyat da oldukça artabiliyor. Fazla sayıda meze ve ara sıcak seçimin de fiyatı yükseltebiliyor. Ayrıca alkollü bir menü tercih ettiğinde fiyatta da büyük bir artış yaşanacaktır.

Balıkesir nikah sonrası müzikli yemek hizmetini orkestra veya sanatçılar eşliğinde veren mekanlar biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Ayrıca fiyatlara dahil olmayan özel isteklerinde de ödeyeceğin ücret artabiliyor. Mekanın deniz kenarında olması da fiyatı biraz artıran bir etken olabiliyor ancak deniz kenarında çok uygun fiyatlı mekanlar da bulabiliyorsun.

Altıeylül, Dursunbey, Erdek, Karesi, Marmara ve Merkez ilçelerinde genellikle uygun fiyatlı mekanlar bulabilirsin. Burhaniye, Gömeç ve Bandırma ilçelerinde ise ortalama fiyatlı mekanlar yer alıyor. Ayvalık ve Edremit ilçelerinde ise fiyatlar her bütçeye hitap edecek şekilde değişiklik gösteriyor. Bu ilçelerde çok uygun mekanlar da daha pahalı mekanlar da bulabiliyorsun.

Balıkesir’de Nikahtan Sonra Gidilecek Mekanlar Neye Göre Seçilir?

Tüm Nikah Sonrası Yemek Mekanları