İstanbul Nikah Sonrası Yemeği

71 nikah sonrası yemeği bulundu.

İstanbul’daki Nikah Sonrası Yemek Mekanları

Nikah sonrası yemek mekanları İstanbul’da özellikle son senelerde çiftlerden gelen taleplerle daha da artmaya başladı! Düğün yapmayı düşünmeyen veya düğün haricinde nikah gününde sevdikleriyle yemek yemek isteyen çiftler bu mekanlara yoğun ilgi gösteriyor. Nikah sonrası yemeği olarak tanımlansa da bu mekanlarda müzikten süslemeye birçok hizmet sunulabiliyor.

İstanbul’da nikah yemeği yiyebileceğin mekanları neredeyse tüm ilçelerde bulabilmek mümkün. Ancak Kadıköy, Fatih, Sarıyer, Beyoğlu, Beşiktaş gibi merkezi ilçelerde sayıları diğer yerlere göre çok daha fazla. İstanbul restoran düğünlerine ilgi gösteren çiftler de bu bölgelerdeki nikah yemeği mekanlarıyla görüşebiliyor. Restoranların yanı sıra karşılarına otel, pub, sosyal tesis, kafe gibi farklı alternatifler de çıkıyor.

İstanbul nikah sonrası yemek mekanları ortalama 100-200 kişilik kapasiteye sahip oluyor. Bu kapasite de bir nikah sonrası etkinliği için gayet yeterli. Mekanlar, çiftlere açık ve kapalı alan alternatifleri sunuyorlar. Hatta çoğu mekanda teras, bahçe ve havuz başı alanları bulmak mümkün oluyor. İstanbul’un eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde kutlama yapmak istersen tekneleri de inceleyebilirsin.

İstanbul nikah yemeği mekanlarında çiftlere özel birbirinden güzel hizmetler sunuluyor. O güne özel hazırlanan menülerin haricinde mekanlardan canlı müzik, DJ, mekan süslemesi, ses ve ışık sistemleri, zenne-oryantal şov, otopark, vale gibi hizmetler de alabiliyorsun. Bunların hepsi davet alanlarının organizasyon sorumluları tarafından taleplerin doğrultusunda planlanıyor. Sen nasıl istersen öyle organize ediliyor.

İstanbul Nikah Yemeği Mekanları Menüleri

Nikah sonrası yemek İstanbul’daki davet alanları tarafından büyük titizlikle hazırlanıyor! Mekanlarda en çok tercih edilen seçeneklerin başında set menü geliyor. Bu menüler genelde başlangıç, ara sıcak, ana yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor. Mekanlar tarafından farklı birçok standart menü hazırlanıyor ve çiftler dilediklerini seçebiliyorlar. Ayrıca dilersen standart menülerde değişiklik yapmalarını da isteyebiliyorsun.

Set menülerde ana yemek olarak kırmızı et, beyaz et ve balık seçenekleri sunuluyor. Bütçene ve damak zevkine en uygun olanını seçebiliyorsun. Özel beslenme alışkanlıklarına sahip davetlilerin varsa onlar için de diyabet, kosher, vegan, vejetaryen menüler hazırlayabiliyorlar. Elbette çocukları da unutmuyorlar! Köfte-patates veya hamburger gibi yiyeceklerden oluşan çocuklara özel menüler sunuyorlar.

İstanbul nikah sonrası yemek mekanlarında kokteyl menü de tercih edebileceğini biliyor muydun? Mekanların birçoğu yemekli menülerin yanı sıra kokteyl menü seçeneği de sunuyor. Kokteyl menüler atıştırmalıklardan oluşurken; kokteyl prolange adı verilen menüler küçük hamburger gibi daha doyurmaya yönelik lezzetlerden oluşuyor. Yemek yerine daha eğlence odaklı bir organizasyon düşünüyorsan, kokteyl seçeneğini değerlendirebilirsin.

Açık büfe de İstanbul nikah sonrası yemek mekanlarının bir kısmının sunduğu seçenekler arasında. Özellikle kalabalık davetler için açık büfe çok ilgi görüyor. Bu belirttiğimiz menülerin hepsinin yanında içecek ikramı da oluyor. Alkollü ve alkolsüz içeceklerden dilediğini seçip menüye ekletebiliyorsun. Mekanlar, limitli veya limitsiz içecek ikramı yapabiliyorlar.

İstanbul Nikah Sonrası Yemek Fiyatları Nasıl?

İstanbul nikah sonrası yemek mekanlarında kişi başı fiyatlar çok uygun seviyelerden başlıyor. Bu fiyatları etkileyen çok sayıda faktör bulunuyor. Faktörlerden biri mekanın bulunduğu konum ve sunduğu manzara! Deniz kenarında yer alan davet alanlarının fiyatları, ortalamanın biraz üzerine çıkabiliyor. Aynı şekilde ulaşımı kolay olan, merkezi konuma sahip mekanlarda da fiyatlar farklılaşıyor.

Nikah yemeği fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri kesinlikle menü seçimi! Set menülerde ana yemek seçimine göre fiyatlar belirleniyor. Kırmızı etli menüler, beyaz etli olanlara göre daha yüksek fiyatlara sunuluyor. Aynı zamanda menünün içeriğindeki lezzetlerin çeşitliliği ve kullanılması gereken malzemeler dahi organizasyon fiyatını belirlemede etken oluyor.

Etkinliği düzenlemek istediğin tarihe göre de ödemen gereken rakam değişiklik gösterebiliyor. Yaz organizasyonları, kışın yapılanlara göre daha farklı fiyatlandırılıyor. Ayrıca hafta sonu ve hafta içi nikah yemeği organizasyonlarında da fiyatlar farklı oluyor. Bütçen düşükse hafta içi etkinliklerine yönelebilirsin. Tabii erken rezervasyon yaptırmak da indirimli fiyatlardan yararlanmak için etkili bir yöntem.

İstanbul nikah sonrası yemek mekanlarından alacağınız hizmetlerin çeşitliliği ve içeriği de bütçe belirlerken dikkat etmen gereken bir diğer konu. Yemek hizmeti dışında canlı müzik, dans gösterisi, mekan süslemesi gibi taleplerin olursa bunların fiyatlandırması ayrıca yapılabiliyor. Ankara nikah sonrası yemek mekanları ve İzmir nikah sonrası yemek mekanlarında da olduğu gibi tüm fiyatlar kişi başı rakam üzerinden veriliyor.

İstanbul’da Nikah Yemeği Mekanı Seçerken Dikkat Edilecekler

Nikah yemeği İstanbul mekanlarında, birbirinden güzel manzaralar eşliğinde keyfini çıkararak düzenlenebilecek bir organizasyon! Ama bu etkinliği en güzel şekilde geçirmek için dikkat etmen gereken bazı konular var. Bu maddeleri önemseyerek mekan araştırması yaparsan, nikah sonrası yemek etkinliğini kusursuz geçireceğine emin olabilirsin. İlk tavsiye olarak da mekanlarla şimdiden iletişime geçmeni öneriyoruz.

Tüm Nikah Sonrası Yemek Mekanları