Ankara Nikah Sonrası Yemeği

6 nikah sonrası yemeği bulundu.

Ankara’daki Nikah Sonrası Yemeği Mekanları

Nikahtan sonra ailenle ve en sevdiğin insanlarla samimi bir yemek ile evliliğini kutlamanın tadı çok başka. Özellikle şatafatı sevmeyen gelin ve damat adaylarına hitap eden bu organizasyon için Ankara çok ideal bir şehir. Ankara’da nikahtan sonra gidilecek mekanlar oldukça nezih ve kaliteliler. Leziz yemeklere sahip bu mekanlar arasından sana uygun olanı muhakkak bulabilirsin.

Düğün yemeği Ankara’da çok fazla mekanda gerçekleştirilebiliyor. Bu mekanların çoğu merkezi bir konumda yer alıyor. En fazla mekan Çankaya ilçesinde yer alıyor. Gölbaşı ve Yenimahalle ilçelerinde de yeterli sayıda mekan bulunuyor. Bunların dışında ise Altındağ, Etimesgut, Akyurt, Çubuk, Haymana, Kazan, Keçiören, Mamak, Polatlı, Şereflikoçhisar ve Sincan ilçelerinde de mekanlar mevcut.

Nikah yemeği Ankara’da yapılacaksa davetli sayını dert etmene hiç gerek yok. Davetli listen kaç kişilik olursa olsun, bu şehirde her kapasitede mekan bulmak mümkün. Mekanların çoğu 100-200 kişi ve civarında kapasiteye sahip. Ancak 50’den az kişilik butik organizasyonlar için mekan bulunduğu gibi 1000-2000 kişilik büyük kapasiteli mekanlar da bulabilirsin.

Ankara nikah yemeğini düzenleyebileceğin mekanların çoğu, hem açık hem kapalı alana sahip. Mekanların geri kalanının çoğunluğu sadece kapalı alana sahip. Tamamen açık alanlı mekan sayısı ise çok az. Kolonsuz veya yüksek tavanlı çok sayıda mekan bulabiliyorsun. Balkonlu ve teraslı çok sayıda mekan var. Mekanların arasında çok sayıda açılır-kapanır veya cam tavanlı olanlar mevcut.

Açık alana sahip Ankara nikah sonrası yemek mekanlarında, bahçeli ve çim alanlı yerler de bir hayli fazla. Az sayıda da olsa göl kenarında veya havuz başında olanlar bulunuyor. Mekanların çoğu şehir manzaralı. Bahçe ve doğa manzaralı çok sayıda mekan bulabileceğin gibi; kır, orman, park, kale, göl veya tarihi manzaralı seçenekler de mevcut.

Ankara’da Nikah Sonrası Yemeklerde Sunulan Hizmetler

Nikah sonrası yemek Ankara’da çok ayrı bir deneyim. Çünkü seni Anadolu’nun müthiş lezzetleri karşılıyorlar! Kırmızı, beyaz etli yemek seçenekleri arasında; külbastıdan ızgara köfteye, kuzu şişten dana antrikota saymakla bitiremeyeceğimiz, mekandan mekana değişiklik gösteren birçok seçeneğin var. Ana yemeğin yanında ise ara sıcak olarak börek çeşitleri, karides, kalamar ve birçok meze seçeneği seni bekliyor.

Yemek bitti diye düşündüysen, tatlı seçeneklerin olduğunu da hatırlatalım. Türk ve Osmanlı mutfağından sütlü ve şerbetli leziz tatlıların yanı sıra, dünya mutfağından da çok fazla seçeneğin var. Bu yemekler her mekanın usta aşçıları tarafından hazır ediliyor ve deneyimli servis ekipleri tarafından hızlıca konuklarına sunuluyor. Menüde tadım ve değişiklik imkanını birçok mekan sağlıyor.

Her mekanda meşrubat seçeneği mevcut olduğu gibi alkol servisi yapan mekanlar da fazla sayıda. Farklı beslenme alışkanlıklarına sahip konukların varsa; Ankara nikah sonrası yemek mekanlarının çoğu, onlara özel menüler çıkarıyor. Eğer meyhane türü bir mekan seçersen fasıl hizmeti de verilebiliyor. Bunun yanı sıra canlı müzik yapacak müzisyenlere ve orkestraya sahip mekanlar da mevcut.

Neredeyse her Ankara nikah sonrası eğlence mekanı, isteklerin ve ihtiyaçların ile ilgilenecek bir organizasyon sorumlusuna sahip. Bu organizasyon sorumlusuna her konuda danışabiliyorsun. Ayrıca süslemeler ve planlama ile de ilgileniyorlar. Masalar senin isteklerine ve davetli sayına uygun bir şekilde düzenleniyor. İstediğin takdirde çoğu mekan dışarıdan organizasyon firması getirmene de izin veriyor.

Yemekten sonra eğlenceye devam etmek istersen after party imkanı sağlayan Ankara düğün yemeği mekanları da var. Fotoğrafçı hizmeti veren mekan sayısı az olsa da her mekan dışarıdan fotoğraf ve video çekim ekibi getirmene izin veriyor. Mekanların nereyse hepsinde otopark bulunuyor. Misafirlerin mekanlarda bulunan vale hizmetinden de yararlanabiliyor.

Ankara Nikah Sonrası Yemek Fiyatları

Ankara nikah sonrası yemek organizasyonu her bütçeye hitap ediyor. Fiyatlar çoğunlukla seçeceğin yemek menüsüne göre değişiklik gösteriyor. Mekanlarda standart menüler de bulunuyor. Eğer menüyü kendin oluşturursan fiyat da senin seçimlerine göre değişiklik gösterecektir. Menüde maliyetli yemekleri seçmen fiyatı yükseltebiliyor. Örneğin; kırmızı etli bir yemek beyaz etli yemeklerden daha maliyetli olacaktır.

Ankara nikah sonrası yemeğini oldukça uygun fiyatlarla gerçekleştirebilirsin. Mekanların çoğunda kişi başı fiyatlar ortalama rakamlardan başlıyor. Ortalamanın altında uygun fiyatlarla düğün sonrası yemek organizasyonu gerçekleştiren mekanlar da var. Fiyatlar bazı mekanlarda yükselebiliyor. Fiyatlar seçeceğin tarihe göre de değişebiliyor. Hafta içi organizasyonlarında ise fiyatlar çok daha uygun olabiliyor.

Fiyatları etkileyen bir diğer özellik ise mekanın bulunduğu konum. Çankaya ve Yenimahalle ilçelerinde genellikle her bütçeye uygun mekanlar mevcut. Akyurt, Altındağ, Çubuk, Etimesgut, Gölbaşı, Haymana, Kazan, Keçiören, Mamak, Polatlı ve Şereflikoçhisar ilçelerinde ise fiyatlar çok daha uygun. Havuz başı veya orman içindeki mekanlarda da fiyat biraz daha yüksek olabiliyor.

Ankara’da Nikah Yemeği Mekanları Nasıl Seçilir?

Tüm Nikah Sonrası Yemek Mekanları