Kayseri Düğün Mekanları

9 düğün mekanları bulundu.

Kayseri’deki Düğün Mekanları

Kayseri’de düğününü düzenleyebileceğin çok sayıda mekan mevcut. Düğün mekanını seçerken dikkat etmen gereken konulardan biri düğün tarihin. Kayseri’de kışlar oldukça sert geçtiğinden her mevsimde açık hava düğünü düzenleyemiyorsun. Mekanların yaklaşık olarak yarısında hem açık hem kapalı alan bulunuyor ancak Kayseri açık hava düğün mekanlarının kapalı alanlara oranla azınlıkta olduğunu söyleyebiliriz.

Oldukça fazla sayıda düğün mekanı bulunan şehirde mekanların sayısı ilçelere göre değişiklik gösteriyor. Bu konuda Kayseri Melikgazi düğün mekanları neredeyse toplam mekan sayısının yarısını içererek başı çekiyor. Talas ve Kocasinan ilçeleri ise Melikgazi’yi takip ederken İncesu ve Yahyalı ilçelerinde düğün mekanı sayısının çok yüksek olmadığını belirtelim.

İstersen sadece aile arasında istersen de tüm sevdiklerini içeren büyük bir düğün organize etmen mümkün. Kayseri düğün yerleri kapasite konusunda geniş bir skala sunuyor. Şehirdeki düğün mekanlarının ortalama kapasitesi 300-400 kişi aralığında. Butik bir düğün istediğin takdirde 50 kişiden az kapasitesi olan mekanlar bulman mümkünken 3.000 kişiye varan kapasitesi olan mekanlar da mevcut.

Kayseri, büyük olmasına rağmen ulaşımın oldukça kolay olduğu bir şehir. Ayrıca buradaki çoğu mekanın ortak özelliklerinden biri şehir merkezinde bulunmaları. Şehir merkezinde bu kadar fazla mekan olması manzara açısından gözünü korkutmasın. Çünkü şehir merkezinde hatırı sayılır sayıda doğa ve nehir manzarası olan mekan mevcut. Ayrıca birçok mekanda panoramik manzara da bulunuyor.

Kayseri’de Hizmetine Sunulan Düğün Mekanı Türleri

Hayallerindeki düğünü gerçekleştirebilmenin en önemli adımlarından biri düğününü ne tür bir mekanda yapmak istediğine karar vermek. Kayseri düğün yapılacak yerler konusunda birçok seçenek sunuyor. Konumundan ötürü deniz kenarında veya bir teknede düğün yapma seçeneğin bulunmuyor ancak bunların dışında arayabileceğin her çeşit mekan bulunuyor diyebiliriz. Bu mekan türlerinin bazılarını senin için aşağıda listeledik:

Kayseri Nikah Sonrası Yemek Mekanları: Mekan türü sayılarına göre en başta nikah sonrası yemek mekanları geliyor diyebiliriz. Oldukça fazla seçenek sunulurken mütevazı bir düğün düzenlemek istiyorsan bu mekan türü senin için ideal bir seçenek olabilir. Bu tarz mekanların kapasitesi genellikle ortalamanın altında olduğundan uzun bir davetli listen varsa iyi bir seçenek olmayabilir.

Kayseri Kır Düğünü Mekanları: Düğününü açık havada düzenlemek istiyorsan kır düğünü mekanlarının es geçmemen gereken bir seçenek olduğunu hatırlatalım. Mekan sayısının fazla olmasının yanında düğünü yapacağın mevsim de oldukça önemli. Ama mekanlarının büyük çoğunluğunun kapalı alanı da olduğu için herhangi bir olumsuz hava koşuluyla karşılaştığında organizasyonun kapalı alana taşınabiliyor.

Kayseri Oteller: Kayseri, otelde düzenlemek isteyebileceğin düğünün için de çeşitli mekan imkanı tanıyor. Düğününü bir otelde düzenlemenin iki önemli artısı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. İlk olarak şehir dışından gelecek konukların için konaklama imkanı sunarken aynı zamanda ulaşım kolaylığı da sağlıyor.

Kayseri Restoranlar: Yemekli bir düğün düzenlemek istiyorsan birçok restoran seçeneği var. Bu restoranların hepsinde yemek tadımı yapıp isteğine göre menüde değişiklik yapabiliyorsun. Bazı restoranlar dışarıdan bir catering firması getirmene de müsaade ediliyor. Ayrıca restoran düğünlerinde mekanların kapasitesi çeşitlilik gösterdiğinden davetli sayısı konusunda da endişelenmene gerek kalmıyor.

Kayseri Tarihi Mekanlar: Kayseri düğün mekanı konusunda birçok şehirde bulamayacağın bir imkan sunuyor. Önemli geçmişiyle tarihi dokularını korunarak bazı tarihi yapıları restore edilmiş. Bu mekanlar da tarihe ilgili çiftler için bu özel günlerini eşsiz kılabilecekleri bir alana dönüştürülmüş. Mekanların yüksek kapasitesi ve özgünlüğü ile unutulmaz bir düğün organize etmek için güzel bir seçenek olduğunu belirtmeliyiz.

Kayseri Düğün Mekanları Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösteriyor?

Kayseri’de uygun düğün mekanları bulmak mümkün. Bunun yanında Kayseri lüks düğün mekanları sayısı da oldukça fazla. Bu nedenle her bütçeye hitap ediyor diyebiliriz. Bu konuda dikkat etmen gereken birçok etken var. Bunların başında davetli sayısı geliyor. Kişi başı fiyatları ortalamada seyretse de daha düşük maliyetli mekanlar bulmak da mümkün.

Fiyatları belirleyen bir diğer etken ise düğününü yemekli veya kokteylli olarak düzenlemen. Yemekli düğünler, kokteylli düğünlere göre daha yüksek fiyatlarda oluyor. Ayrıca yemekli olarak düzenleyeceğin düğününde de yemek menülerinin içeriğine dikkat etmen gerekiyor. Çünkü malzemelerin ücretine göre menülerin fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Bunun yanında sadece pasta ve ikramlardan oluşan düğünler daha bütçe dostu diyebiliriz.

Kayseri Düğün Mekanlarında Hizmetler

Böyle özel bir gününü organize ederken ihtiyaç duyacağın birçok hizmet sunuluyor. Bu hizmetlerin çoğu mekanların sunduğu düğün paketleri içerisinde mevcut oluyor. Sunulan bu hizmetler arasında en önemlilerinden biri organizasyon sorumlusu. Genellikle mekanlarda organizasyon sorumlusu bulunsa da dilersen dışarıdan anlaştığın bir organizasyon firması ile çalışmana da sıcak bakılıyor.

Düğününü yemekli olarak düzenlemeyi düşünüyorsan Kayseri en iyi düğün mekanlarında alanında uzman aşçıları ve servis ekibiyle seni bekliyor. Önce tadım yapıp sonra menüde değişiklik yapabiliyorsun. Bazı firmalar dışarıdan bir catering firması getirmeni sorun etmiyor. Düğününün olmazsa olmazı düğün pastası ve kesimi de birçok mekan tarafından sağlanıyor ve düğün paketleri içerisinde yer alıyor.

Anılarını ölümsüzleştirmen için birçok mekan fotoğrafçı getirmeni öneriyor ama bazı firmaların anlaşmalı olduğu fotoğrafçılar var. Fotoğraflarının kusursuz olması için mekan dekorasyonu önemli bir yere sahip. Dekorasyon seninle görüşülerek mekan tarafından sağlanıyor. Dekorasyona nikah masası dahil olsa da nikah, after party imkanı olan mekanlar bu hizmetleri ekstra olarak sayıyor ve düğün paketine dahil etmeyebiliyor.

Doyasıya eğleneceğin bir düğün için müzik şart. Bu konuda mekanlar ışık, ses ve sahne hizmeti sunuyor. Hepsinde olmasa da çoğu mekan canlı müzik hizmeti de sunuyor. Canlı müzik olmayan mekanlarda ise genellikle bir müzik listesi hazırlayıp mekan sorumlularına vermen bekleniyor. Ayrıca bu müzikler eşliğinde tüm sevdiklerinle dans edebilmen için mekanların geniş pistleri mevcut.

Tüm Düğün Mekanları