Malatya Nikah Sonrası Yemeği

0 nikah sonrası yemeği bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Malatya’daki Nikah Sonrası Yemeği Mekanları

Kültür şehri, hayranlık uyandıran şehir, kayısılar diyarı Malatya’da nikah sonrası yemek organizasyonu verebileceğin onlarca mekan bulunmakta. Malatya nikah sonrası yemek mekanları en çok Yeşilyurt’ta bulunuyor. Fazla seçenek istersen bu bölgeye bakabilirsin. Bunun yanı sıra Merkez, Battalgazi, Doğanşehir ve Kale ilçelerinde de evliliğini nezih, görkemli bir şekilde kutlayabilirsin.

Hayalindeki gibi bir davet sunmak için organizasyon yapabileceğin mekanların tarzları; restoran, kafe, konak ve öğretmenevi şeklinde. Mekanları konumları, kapasiteleri, fiyatları bakımından değerlendirebilirsin. Hava koşullarını tabii ki unutmamak gerek. Yaz aylarında açık alanlar tercih edebilirsin. Şehir, bahçe, tarihi yerler, göl ve şelale manzarasında yemeğinin tadını çıkabilirsin. Daha soğuk havalar için kapalı alanları tercih edebilirsin.

Malatya’nın manzara çeşitliliği ise bol. Gerek şehir içinde gerekse şehir dışında birbirinden güzel doğa harikası bulunmakta. Tarihi mekanları ise oldukça meşhur. Malatya’da nikahtan sonra yemek yiyebileceğiniz birçok mekanın; orman, kır, bahçe, doğa, tarihi yerler, göl, şehir ve bahçe manzarası var. Hangisini seçeceğin ise tamamen sana kalmış durumda.

Birbirinden leziz yemeklere sahip olan bu mekanlarda misafirlerin gerçek Malatya yemeklerini tatma şansı bulacak. Malatya’da nikah sonrası yemek davetinin artılarından biri de Malatya’nın tarihi hafızası! Tarih içinde birçok kültüre, topluma ev sahipliği yapan şehirde; birçok müze ve yapıt var. Aile dostların, arkadaşların bu mutlu günde ve sonrasında birçok kültürel aktivitede bulunabilir.

Malatya Nikah Sonrası Müzikli Yemek Hizmetleri

Malatya nikah yemeği mekanlarında, yemek kapasitesi ortalama olarak 100-200 civarlarında. Daha özel, sadece yakın dostlarının katılmasını istediğin bir kutlama düşünürsen 50 kişilik kapasiteli mekanlar da mevcut. “Hayır, ben kalabalık bir yemek organize etmek istiyorum” dersen ise 500 kişiye kadar kapasitesi olan mekanlar senin için hazır şekilde bekliyor.

Malatya nikah sonrası yemek daveti verebileceğin mekanlarda kokteyl seçeneği ise az sayıda bulunuyor. Seçimini yaparken bu detaya dikkat etmelisin. Malatya nikah yemeği mekanlarına ulaşım sana ve misafirlerine dert olmayacak. Belediye otobüsleri, taksi ve özel araç ile bu güzel gününüze ortak olmak için misafirleriniz davet mekanına kolayca ulaşabilir.

Yemekli davetler, sıcak ortamda hoş sohbetler eşliğinde misafirlerine, gelin ve damat taraflarına birbirini daha iyi tanıma fırsatı sunar. Bu sohbetlerin olmazsa olmazı ise arka planda eşlik eden, kimi zaman herkesi ayağa kaldıracak olan müziklerdir. Aklında bulunması gereken bilgilerden biri de bu müziklerin saat 23.30-00.00 civarı sona erdiği.

Eğer biz çift olarak müzik istemiyoruz diyorsanız, nikah sonrası yemeğinize sadece kahkahalarınız ve sohbetleriniz eşlik etsin istiyorsanız; müzik hizmeti olmayan mekanlar da var. Uzunca sohbetler edeceğiniz, geçmiş ve geleceğinizi konuşacağınız o saatlerde sesleriniz ahenkli bir şekilde size eşlik edecek. Dostlarınıza ve ailenize nasıl tanıştığınızı, evlilik teklifinin nasıl yapıldığını anlatmayı da unutmayın.

Mekanlar sabah saatlerinde açılıyor. Gece 00.00’da ise genellikle kapanıyor. Kahvaltıdan akşam yemeğinde kadar geniş bir yelpaze var. İstediğin saat aralığında nikah yemeğinizi organize ettirebilirsin. Hazırlıklar senin isteklerin çerçevesinde sunulacak olup, nikah yemeğin için her imkan en ince ayrıntılarıyla düşünülmüş oluyor. Geniş ve ferah alanları bulunan mekanların ister kapalı istersen de açık kısmını kullanabilirsin.

Malatya Nikah Sonrası Yemek Fiyatları

Malatya nikah sonrası yemek organizasyonu kişi başı minimum rakamlardan başlıyor, pakete göre yükselebiliyor. Her bütçeye hitap eden menülerdeki lezzetleri kutlama öncesinde tatmanı tavsiye ederiz. Geleneksel Anadolu, Ege ve Akdeniz mutfağı seçenekleri arasından dilediğini seçip; menüde değişiklik yapabilirsin. Her zevke uygun yemek seçenekleri ve özel menüler bulunuyor.

Özverili ve disiplinli bir şekilde profesyonel bir hizmet size yakışacak. Güler yüzlü ekibiyle, sorunsuz bir yemek geçireceğine emin olabilirsin. Menü tercihlerinde Malatya’nın yöresel lezzetleri, köfte çeşitleri, yöresel meşhur fırın yemekleri, et ve ızgara çeşitleri gibi doyurucu yemekler var. Bazı tesislerde ise şadırvan, taş fırın, kasap ve şarküteri kısmı da bulunuyor.

Keyifli bir nikah sonrası yemek ile evliliğini kutladıktan sonra güne devam da edebilirsin. Malatya nikah sonrası eğlence fikirleri arasında göl kenarında gezinti yapabilir, şelaleyi seyredebilir veya merkezde yakın dostların ile küçük bir after party de düzenleyebilirsin. Hangisini seçeceğin ise tamamen sana kalmış durumda. Yapman gereken tek şey mekanların profesyonel ekibine güvenmek olacak.

Malatya Nikah Kutlama Mekanları Özellikleri ve Avantajları

Tüm Nikah Sonrası Yemek Mekanları