Nevşehir Düğün Mekanları

6 düğün mekanları bulundu.

Nevşehir’deki Düğün Mekanları

Tarihi ve doğal güzelliklerle bezenmiş bir mekanda düğün hayalleri kuruyorsan Nevşehir tam da aradığın şehir! Eski mimarisi, tarih kokan mağara tarzı mekanları ve tertemiz havası ile Nevşehir düğün mekanları, çiftlerin beğenisini epey topluyor. Onlarca açık ve kapalı mekan seçeneği ile dilersen modern bir düğün gerçekleştirebileceğin davet alanları da mevcut elbette.

Nevşehir’deki düğün mekanlarının hemen hemen yarısı açık ve kapalı alanda hizmet veriyor. Şehrin iklim koşullarından ötürü sadece kapalı alanda hizmet veren birçok mekan da mevcut ayrıca. Özellikle yaz aylarında sadece kır bahçesinde düğün yapan birkaç mekana da rastlayabilirsin. Düğün organize etmek istediğin mevsime göre dilediğin mekanı seçebilirsin.

İlçe bazında incelediğimizde Nevşehir en iyi düğün mekanları Merkez, Ürgüp ve Avanos çevresinde yoğunlaşmış. Merkezde daha kapalı, Nevşehir’in kültürünü yansıtan eski tarzdaki binalarda veya otellerde düğün organize edebilirsin. Öte yandan Ürgüp’ü tercih edersen açık alanda bir düğün gerçekleştirebilir, balayın için Kapadokya’yı ziyaret edebilir ve meşhur balonlara binebilirsin.

Ürgüp düğün mekanları ortalama kapasitedeki düğünler için oldukça ideal. Daha butik bir düğün organizasyonu düşünüyorsan tercihini Gülşehir’den yana kullanmak isteyebilirsin. Ya da “Davetli listem oldukça kabarık!” diyorsan Avanos düğün mekanları senin için en ideali olacaktır. İl genelindeki mekanlar ortalama 200-300 kişiyi ağırlayabiliyorken en yüksek kapasiteli mekanlar yaklaşık 500 kişi ile Avanos’ta yer alıyor.

Nevşehir Düğün Mekanları Fiyatları Ne Kadar?

Nevşehir düğün fiyatları ortalama olsa da seçeceğin ilçeye veya mekana göre oldukça farklılaşabilir. Örneğin ortalama veya ortalamanın altında fiyatlarla düğün organize eden bir mekan arıyorsan Merkez ve Acıgöl ilgini çekebilir. Ama aynı zamanda Merkez ilçesinde oldukça lüks ve ortalama üstü fiyatlarla hizmet veren birçok mekan mevcut.

Fiyatları etkileyen faktörlerden bir diğeri ise düğününü açık havada mı yoksa kapalı havada mı yapmak istediğin oluyor. Nevşehir açık hava düğün mekanlarının ve otellerinin fiyatları, sadece kapalı alanda hizmet verenlere kıyasla nispeten daha yüksek. Açık alanlar çoğunlukla tarihi ambiyansı ile öne çıktığından bu özellik mekanlarda fiyatlara yansıyabiliyor.

Fiyatlandırmalar çoğunlukla kişi başı rakam üzerinden yapılıyor. Bu özellikle restoranlar için geçerli. Diğer mekanlarda ise mekanın türü ve dilediğin ek hizmetler toplam tutara ekstra yansıyabiliyor. Örneğin Kapadokya mağaralarına kurulmuş otellerin fiyatları diğer mekanlara kıyasla daha yüksek olabiliyor. Öte yandan düğün salonları ise nispeten daha uygun fiyatlarla hizmet veriyor.

Nevşehir uygun düğün mekanları arayışındaysan restoran veya kapalı alanda düğün yapmanı tercih ederiz. Kokteyl ve yemeksiz servis sunan mekanlar da mevcut ayrıca. Bu mekanların fiyatları, yemek servisi sunan mekanların fiyatlarıyla kıyaslandığında çok daha uygun olabiliyor. Erken anlaşmalara özel indirimler tanıyan veya taksitlendirme sunan mekanlar da ilgini çekebilir.

Nevşehir Düğün Yerlerinin Türleri

Nevşehir’de Yararlanabileceğin Düğün Hizmetleri

Nevşehir düğün mekanları açık veya kapalı alan fark etmeksizin her şeyden önce olumsuz hava koşullarına karşı önlemlere öncelik veriyor. Nevşehir’in sert ikliminden korunman ve kar kış dinlemeden dilediğin mevsimde düğün organize etmen için gerek iklimlendirme sistemleri gerekse tentelerle düğün alanın korunuyor. Düğün düzenlemek istediğin mevsime göre bu hizmeti sunan mekanları tercih et deriz.

Öne çıkan bir diğer hizmet ise müzik. Çoğu mekan kendi sanatçıları veya müzik arşivi ile müzik yayınını üstleniyor. Dışarıdan anlaştığın bir sanatçı ile çalışmana olanak tanıyan birçok mekan da mevcut öte yandan. Bu sayede müzik konusunda birçok seçeneğin bulunuyor. Hemen hemen her mekanda müzik, gece yarısına veya sonrasına kadar devam ediyor.

Nevşehir gibi göz alıcı bir şehirdeyken fotoğraf albümünü büyüleyici fotoğraflarla doldurmak kulağa nasıl geliyor? çoğu Nevşehir düğün mekanı kendi çekim ekibi ile hizmet vermeye hazır. Bazı mekanlarda özel çekim alanlarıyla da karşılaşabilirsin. Tabii, kendi yaratıcılığını konuşturup kendi alanlarını da oluşturabilirsin! çekim ekibi olmayan mekanlar da genelde kendi anlaştığın fotoğrafçı ile çalışmana olanak tanıyor.

Tüm Düğün Mekanları