Trabzon Düğün Mekanları

4 düğün mekanları bulundu.

Trabzon’daki Düğün Mekanları

Karadeniz’in havası eşliğinde bol bol dans edip balık sofralarının tadına doyabileceğin bir düğün deneyimi için Trabzon kulağa nasıl geliyor? Onlarca göz alıcı mekanı ile Trabzon, geniş olanaklara, kapsamlı ve ilgili mekanlara sahip illerimizden bir tanesi. Balık restoranlarından kır düğünü mekanlarına kadar düğününü özel kılacak birçok detayı kolaylıkla bulabilirsin burada.

Trabzon’da düğün mekanları ortalama veya yüksek kapasiteli düğünlere ev sahipliği yapıyor. Bu mekanların genellikle 200 ila 400 kişiyi ağırlayacak kapasitede olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan 750-1.000 kişilik çok daha kalabalık davetlere kapılarını açan birçok mekan da mevcut. Butik düğünler için imkanların kısıtlı olsa da ortalama 100 kişi kapasiteli sayısız mekandan birini tercih edebilirsin.

Merkez, Akçaabat ve Yomra ilçeleri Trabzon’un en iyi düğün mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Akçaabat düğün mekanları açık havada düğün yapmak isteyen çiftler için oldukça ideal bir seçenek. Öte yandan Trabzon Merkez düğün mekanlarına baktığımızda daha otel ve sosyal tesis düğünleri ile karşılaşıyoruz. Aynı zamanda merkezde birçok restoran seçeneğin de bulunuyor.

Trabzon düğün mekanı dediğimize aldanma! Burada düğün dışında gerçekleştirebileceğin sayısız organizasyon var. Sıklıkla tercih edilen organizasyon türlerinden bir tanesi sünnet düğünleri. Bunun dışında özellikle otellerde kurumsal toplantılar, partiler, mezuniyet törenleri, doğum günleri ve pek çok davet türüne rastlıyoruz. Açık alanlarda ve kapalı düğün salonlarında ise kına geceleri rağbet gören organizasyonlar arasında yer alıyor.

Trabzon Düğün Mekanları Fiyatları Uygun mu?

Bütçeni zorlamayacak bir mekan arayışındaysan Trabzon düğün yerleri ilgini çekecektir. Kişi başı üzerinden hesaplanan fiyatların oldukça ortalama olduğunu söyleyebiliriz. Hatta onlarca mekanda ortalama altı fiyat teklifleri de alabilirsin. Trabzon uygun düğün mekanları çoğunlukla Akçaabat ve Yomra ilçelerinde bulunsa da hemen hemen her ilçede makul fiyatlı yerlerle karşılaşmak mümkün.

En uygun fiyat tekliflerini veren mekanlar genellikle sosyal tesisler oluyor. Özellikle Akçaabat’ta birçok sosyal tesis ve öğretmenevi bulunuyor. Tercih edeceğin menüye göre birçok restorandan da uygun teklifler alabilirsin. Trabzon lüks düğün mekanları bünyesinde hizmet veren oteller ve zincir otel markaları ise bütçesini dert etmeyip elit bir deneyim yaşamak isteyen çiftler için uygun.

Düğününde bulunmasını istediğin hizmete bağlı olarak fiyatlarda oynamalar olabilir. Örneğin; restoran düğünü yapıyorsan ve kırmızı et menüsünü tercih edersen daha yüksek bir teklifle karşılaşabilirsin. Öte yandan müzik hizmetini dışarıdan anlaştığın bir isim yerine mekanın sunduğu orkestra ile karşılamaya karar verirsen de bütçenin altına düşebilirsin. Bu tarz detayları düşünerek bütçene uygun bir düğün planlayabilirsin.

Trabzon’daki Mekan Türleri

Trabzon’da Ne Tarz Hizmetlerden Yararlanabilirsin?

Trabzon’da en çok karşılaştığımız hizmetlerden birisi hem açık hem kapalı alanda hizmet verilmesi. Ayrıca Karadeniz’in yağmurlu iklimine karşı birçok mekan önlem alıyor. Gerekli durumlarda kapalı alana geçebilme imkanın da bulunuyor. Kapalı alanlarda da iklimlendirme sistemleri sıklıkla karşılaştığımız hizmetlerden. Yağışlı bir mevsimde düğün organize edeceksen bu hizmetler senin için şahane olacak!

Önümüze sık çıkan bir diğer hizmet ise alternatifli menüler! Buradaki düğün mekanları Trabzon’un ve daha birçok mutfağın lezzetlerini düğününe en layığıyla taşımak için özenle çalışıyorlar. Paket dahilinde birçok menü seçeneği sunmalarına ek olarak düğün öncesi tadım yapmana ve beğenmediğin detayları değiştirmene olanak da tanıyorlar. Yemekli bir düğün düşünüyorsan bu avantajı kaçırma deriz.

Son olarak da konaklama hizmetinden bahsedelim. Şehir dışından gelecek davetli sayın çoksa ve kalacak bir yere ihtiyaçları varsa veya hazırlıklar için bir oda gerekiyorsa; Trabzon’da birçok otel ve öğretmenevi bulunuyor. Balayını Trabzon’da gerçekleştirmeyi düşünüyorsan yine bu hizmet senin için çok avantajlı olacak. Yapman gereken tek şey rezervasyon!

Trabzon’da Düğün Organize Ederken Nelere Dikkat Etmelisin?

Düğün yerini belirlerken birçok detay önemli olsa da sana ilk tavsiyemiz Trabzon’da yağmura karşı hazırlıklı olman! Karadeniz seni yağmurlarıyla hazırlıksız yakalayabilir. Trabzon düğün mekanları listesini incelediğinde olumsuz hava koşullarına karşı önlem alan birçok seçenek görebilirsin. Eğer havaların düğün tarihinde bozacağını düşünüyorsan bu mekanlardan birini veya kapalı alanları tercih etmeni tavsiye ediyoruz.

Başka bir detay ise ulaşılabilirlik. Trabzon oldukça engebeli bir il. Bu sebepten ötürü düğün yerini seçerken konuklarının nerelerden geleceğini hesaba katmak isteyebilirsin. Toplu Merkez veya Akçaabat gibi ilçeleri tercih ederek toplu taşıma olanaklarından daha fazla yararlanabilirsin mesela. Aynı zamanda seçeceğin mekanın otopark hizmeti sunup sunmadığını kontrol ederek de konuklarının konforunu artırabilirsin.

Dikkat etmen gereken son detaylardan biri ise hangi ilçede düğün yapmak istediğin oluyor. Her ilçenin kendine has bir özelliği bulunuyor. Örneğin yüksek kapasite senin için önemli bir detaysa Yomra, Sürmene ve Merkez ilçelerini tercih etmek isteyebilirsin. Öte yanan bütçene göre hareket etmek istiyorsan Akçaabat ve Maçka ilçeleri senin için daha ideal olabilir.

Tüm Düğün Mekanları