Yalova Nikah Sonrası Yemeği

0 nikah sonrası yemeği bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Yalova’daki Nikah Sonrası Yemeği Mekanları

Üç tarafı masmavi Marmara Denizi ile çevrili, içeride ise yemyeşil ormanlarla kaplı muhteşem bir şehir Yalova. Her ne kadar küçük bir şehir olsa da bu şehirde her türlü organizasyonun için sana uygun bir mekan bulabilirsin. Yalova’da yapabileceğin organizasyonlardan bazıları; baby showerlar, kına geceleri, nişanlar, sünnet düğünleri, davetler ve resepsiyonlar.

Bu organizasyonların dışında ise Yalova’da birbirinden güzel ve tam hayalindeki düğünü gerçekleştirebileceğin mekanlar mevcut. Düğününü bir otelde, havuz başında, kır bahçesinde, salonda, sosyal tesiste veya davet alanında gerçekleştirebilirsin. Eğer sade bir nikah sonrası aile ve dostlarla samimi bir yemek ile evliliğini kutlamak istersen, Yalova nikah sonrası yemek mekanları seni bekliyor.

Yalova’da nikahtan sonra gidilecek mekanlar birbirinden farklı özelliklere sahip. Çoğunda davetini gerçekleştirebileceğin hem açık hem kapalı alanlar mevcut. Sadece kapalı alana sahip mekanlar da bulunuyor. Açılır-kapanır tavanlı mekanlarda ise ister açık ister kapalı mekanda bir davet gerçekleştirebilirsin. Bahçeli ve çim alanlı alternatifler de mevcut. Kapalı mekanlarda ise balkonlu ve teraslı birçok seçeneğin var.

Yüksek tavanlı veya kolonsuz bir salon istersen seçebileceğin birkaç mekan da bulunuyor. Mekanların konumları da değişiklik gösteriyor. Orman içinde veya deniz, göl, dere kenarında mekanlar bulabilirsin. Çoğu mekan ise şehir merkezine yakın bir konumda yer alıyor. En çok mekan Merkez ilçesinde yer alırken; Çiftlikköy, Termal, Çınarcık ve Altınova ilçelerinde de mekanlar mevcut.

Mekanların kapasiteleri de değişebiliyor. Yalova’da nikahtan sonra yemek mekanlarının kalabalık organizasyonlara uygun olmadığını söylemeliyiz. Mekanların çoğu 100-200 kişilik. Bunun dışında ise 50-100 kişilik biraz daha küçük mekanlar veya 200-300 kişilik biraz daha büyük mekanlar bulabilirsin. Yalova nikah yemeği mekanlarında servis ve müzik ise genellikle 00:00 civarı sona eriyor.

Yalova Nikah Sonrası Yemeğinde Sunulan Hizmetler

Yalova nikah yemeği mekanlarından her biri birbirinden nefis yemeklerin olduğu menüler mevcut. Mekanlarda Ege ve Akdeniz lezzetlerinden Anadolu lezzetlerine birçok yemek arasından seçim yapabilirsin. Her mekanda farklı yemekler mevcut olsa da çoğunda organik ve taze malzemeler kullanılıyor. Yemekler usta aşçılar tarafından odun ateşi gibi birçok özel pişirme yöntemleri ile hazırlanıyor.

Mekanlardaki hazır menülerden tercih edebileceğin gibi farklı yemeklerle kendi menünü de oluşturabiliyorsun. Hazır menülerde değişiklik yapma imkanı sağlanıyor. Yemeklere enfes mezeler, ara sıcaklar, zeytinyağlılar ve salatalar eşlik ediyor. Alkolsüz meşrubat seçenekleri ise her mekanda mevcut. Bunun dışında ise alkollü içeceklere sahip mekanları da tercih edebilirsin. Mekanların birçoğu menü tadımı imkanı da sağlıyor.

Eğer davetine gelecek farklı beslenme alışkanlıklarına sahip misafirlerin veya çocuklar varsa onlara özel menüler de çıkartılabiliyor. Servis ise güler yüzlü ekipler tarafından hızlıca gerçekleştiriliyor. Yalova nikah sonrası müzikli yemek organizasyonu gerçekleştirebileceğin mekanlara da sahip. Mekanların birçoğu müzik hizmeti sağlıyor. Bunun dışında canlı müzik ve orkestra da ayarlanabiliyor.

Yalova nikah kutlama mekanlarında kaliteli ışık ve ses sistemleri kullanılıyor. Fotoğraf ve video çekim hizmeti sağlayan az sayıda mekan da mevcut. Ayrıca tüm mekanlara dışarıdan fotoğrafçı getirebiliyorsun. Minik misafirlerin sıkılmasınlar diye oyun alanına sahip mekanlar da bulunuyor. Çoğu Yalova nikah sonrası eğlence mekanı otopark hizmeti de veriyor. Bazı mekanlar vale hizmeti de sağlayabiliyorlar.

Hazırlıklarını tamamlaman için gelin ve damat odalarına sahip mekanlar da mevcut. Davetine gelecek konuk sayısına göre oturma ve masa düzeni hazırlanıyor. Mekanda bulunan organizasyon sorumlusu oturma düzeninin nasıl olacağı ve süslemeler ile ilgileniyor. Süslemeler senin isteklerine göre gerçekleştiriliyor. Mekanların hepsine dışarıdan anlaşacağı organizasyon firmalarını da getirebiliyorsun.

Yalova Nikah Sonrası Yemek Fiyatları Ne Kadar?

Yalova nikah sonrası eğlence ve yemek mekanları oldukça uygun fiyatlarla organizasyon gerçekleştiriyorlar. Çoğu mekanda hafta sonu gerçekleştirilecek bir davet, kişi başı makul fiyatlara sahip. Bazı mekanlarda ise kişi başı fiyat çok daha düşebiliyor. Yalova nikah sonrası yemek organizasyonları hafta içi yapıldığında ise fiyat daha da düşebiliyor.

Çınarcık ve Termal ilçelerinde genellikle fiyatlar daha uygun. Açılır-kapanır tavanlı, balkonlu, deniz kenarında veya kolonsuz mekanlar için biraz daha yüksek fiyatlar ödemen gerekebiliyor. Manzaraya göre de mekan fiyatlarında artış olabiliyor. Deniz, dere, nehir veya panoramik manzaralı bir mekan istersen biraz daha yüksek bir fiyat teklifiyle karşılaşabiliyorsun.

Mekandan pakete dahil olmayan ek hizmet istersen ödemen gereken miktar artabiliyor. Fiyatlar kişi başı hesaplandığı için davetli sayın arttıkça ödeyeceğin tutar da artıyor. Fiyatı arttıran en önemli faktör ise seçeceğin menü. Alkollü içeceklerin bulunduğu menüler daha yüksek fiyatlı. Daha maliyetli ve yapımı zor yemekler, meze veya ara sıcak sayısı da fiyatı arttırabiliyor.

Yalova'da Nikahtan Sonra Gidilecek Mekanlar Nasıl Seçilir?

Tüm Nikah Sonrası Yemek Mekanları