ağa kapısı restaurant
Adres Süleymaniye Mah. Fetva Yokuşu Nazir İzzet Efendi Sk. No:11 Tahtakale, Fatih / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Ağa Kapısı Restaurant hakkında

Nikah sonrası sevdiklerinle şöyle harika bir manzara eşliğinde yemek yemek, evliliğini kutlamak istemez misin? Ağa Kapısı Restaurant’ta bunların hepsini bir arada bulabilirsin. Fatih’te çok tatlı bir sokakta yer alan Ağa Kapısı, butik organizasyonlar için tercih edilen bir mekan. Burayı gördüğün an buram buram tarih kokusu gelecek burnuna!

Ağa Kapısı, özellikle son senelerde yeni evlenecek çiftlerin uğrak noktası olmuş durumda. Minimalizmin ön planda olduğu ve sadece en yakınların davet edildiği organizasyonlara talebin artmasının da bunda payı büyük.

Restoranla ilgili merak edeceğini düşündüğümüz detayları senin için yazdık. Buyursunlar:

Ağa Kapısı Restaurant fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)Kokteyl Servisi Yoktur
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)Kokteyl Servisi Yoktur
  • Ağa Kapısı Restaurant’ta fiyatlar, seçeceğin menüye göre belirleniyor. Menü özelinde kişi başı fiyat veriliyor ve bu rakam davetli sayısıyla çarpılarak ödemen gereken toplam bedel ortaya çıkıyor.
  • Mekanda sadece yemek servisi yapılıyor. Yani “Ben kokteyl menü istiyorum. Aperatifler gelse olmaz mı?” dersen, maalesef böyle bir hizmetleri yok.
  • Ağa Kapısı menülerinde kırmızı ve beyaz etli seçenekler sunuluyor. Dilersen mekanın standart menülerinde değişiklik talep edebiliyorsun.
  • Organizasyon gününden önce Ağa Kapısı’na giderek, seçtiğin menüdeki lezzetleri tadabiliyorsun. Menü tadımı, özellikle nikah sonrası yemek organizasyonları için çok önemli.

Tablodaki fiyatlar tabii ki başlangıç menüleri için geçerli. Sen istediğin tarih ve menü için net bir rakam almak istiyorsan, hemen alttaki ‘Fiyat Teklifi Al’ butonunu kullanabilirsin. Çok ısa bir form doldurarak mekanla hemen iletişime geçebilirsin, mis gibi hizmet.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 50-100 kişi
Kokteylli kapasite Kokteyl hizmeti yok
Açık alan kapasitesi Açık alan yok
Kapalı alan kapasitesi 50-100 kişi

Ağa Kapısı Restaurant, kapalı davet alanıyla çiftlere hizmet veriyor. Buraya kapalı alan dediğimize bakma; bir tarafı komple cam olan salondan Galata Kulesi’ni de kapsayam çok güzel bir İstanbul manzarası seyredilebiliyor. Sankı tarihi yarımada ayaklarının altında gibi!

Mekanda Osmanlı mimarisi ön planda. Butik, tarihi atmosferi olan bir salonları var ve duvarlarındaki taş detaylar da bu atmosferle bir bütün oluşturmuş.

Fatih’teki diğer düğün salonlarına da bakmak istersin belki: 10 Fatih Düğün Salonu Önerisi

Ağa Kapısı nikah yemeği organizasyonu

Ağa Kapısı Restaurant düğün yerine nikah yemeği düzenlemek isteyenler için çok güzel bir mekan seçeneği. Çiftlerin talepleri doğrultusunda hareket ediyorlar. Yani sunulacak yemeklerden çalınacak şarkılara kadar tüm detaylar çiftin fikri alınarak planlanıyor.

Mekanın sade süslemeleri var. Butik organizasyona yakışacak şekilde her yeri sade tutmuşlar. Ama sen ihtişamlı veya daha farklı bir görünüm istiyorsan dışarıdan organizasyon firması getirmene müsaade ediyorlar.

Müzik

E nikahtan sonra şöyle keyifli bir yemek yerken, arkadan da güzel müzikler çalsın istemez misin? Biz olsak isteriz! Ağa Kapısı, isteyen çiftlere canlı müzik ve DJ temin edebiliyor. Bunun için mekanla detayları görüşebilirsin.

Bu arada gece 00:00’a kadar da müziğin sürdüğünü belirtmeden geçmeyelim.

Fotoğrafçı

Eminönü Ağa Kapısı, fotoğraf çekimleri açısından çok avantajlı olacağın bir mekan. Öncelikle buranın zaten harika bir manzarası var. İstanbul silueti eşliğinde çok güzel kareler ortaya çıkacak. Ama onun dışında mekanın bulunduğu sokaklarda da çekim yaptırabilirsin. Fatih’in o tarihi dokusu, nikah gününü anımsatacak fotoğraflara fon oluşturabilir.

İhtişamlı bir mekan isteyen çiftleri de şu yazıya alalım: İstanbul Düğün Otelleri İncelemesi ve Fiyatları

Alkışlarımız

  • Ah o Ağa Kapısı’nın güzel manzarası! Emin ol fotoğraflarda göründüğünden çok çok daha güzel. Zaten mekana girdiğin an bunu fark ediyorsun.
  • Ağa Kapısı’nın yapısına baktığımızda Osmanlı dönemi mimarisinin yansımalarını görüyoruz. Bu tarihi mimari, Sultanahmet’in o güzel havasını çok güzel tamamlıyor.
  • Tarihi dokusu sadece binasında değil, ikramlarında da aktif rol oynuyor. Osmanlı şerbetleri, bakır çaydanlıklar ve daha birçok detay var!
  • Mekanda çok lezzetli yemekler yapılıyor. Burası özellikle etli yemekleriyle meşhur! Çocuklu misafirlerin olacaksa onlara özel menü de hazırlayabiliyorlar. Minik konukları da düşünmelerini sevdik.
  • Ağa Kapısı’nda nikah yemeği organizasyonu düzenleyecek çiftlere yetkililer tarafından danışmanlık hizmeti veriliyor. O günle ilgili aklına takılan her konuyu kendilerine sorabiliyorsun.

Diğer organizasyonlar

Ağa Kapısı’nda nikah sonrası yemek organizasyonlarının dışında birçok farklı davet de düzenlenebiliyor. Burayı doğum günü, kurumsal etkinlik ve parti organizasyonları için de değerlendirebilirsin, aklında olsun.

Biraz daha uygun fiyatlı mekanlara da bakmak istersen: Kişi Başı 30-50 TL’den Başlayan Yemekli Avrupa Yakası Düğün Mekanları

Ağa Kapısı Restaurant nerede?

Adres: Süleymaniye Mah. Fetva Yokuşu Nazir İzzet Efendi Sk. No:11 Tahtakale, Fatih / İstanbul

Ağa Kapısı, merkezi bir noktada yer alıyor ve bu bölgenin bilinen mekanlarından biri. O nedenle özel araçlarla da toplu taşımayla da buraya ulaşım çok kolay.

Mekan; Marmaray, metro, otobüs duraklarına yürüme mesafesinde yer alıyor. Dileyen davetlilerin buraya metrobüs-otobüs aktarmasıyla da rahatlıkla gelebilirler.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları