Adana Restoran Düğünleri

0 restoran düğünleri bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Adana’daki Restoran Düğünleri

Adana, özellikle yemekleri ile meşhur bir kent. Buradaki restoranların çoğu, eğlence mekanları olarak öne çıkıyor. Adana’nın yöresel mutfağı da seçenek ve lezzetler anlamında çok geniş bir skalaya sahip. Adana kebabı, yüksük çorbası, analı kızlı köfte, kabak çintme gibi özel tatları deneyebileceğin, misafirlerine de ikram edebileceğin bu kentte bir restoran düğünü tasarlamak harika bir fikir!

Adana’da yemekli ve içkili düğün konsepti çok yaygın. Bunun en büyük sebebi ise şehrin eğlenceyi seven dinamik yapısı ve insanının yanı sıra çok lezzetli ve çeşitli bir mutfağa sahip olması. Bütün bunların katkısıyla, Adana’da düzenleyeceğin düğününde restoranları tercih etmek eğer eğlenceli sofraları seven biriysen çok iyi bir seçenek olacak.

Bu şehir turistik bir yapıda ve ayrıca üniversiteye de sahip olduğundan, restoranların listesi çok çeşitli. Bu sebeple şehrin hem merkezi hem de diğer ilçelerinde düğün yapmaya elverişli restoranların sayısı oldukça fazla. Özellikle Seyhan ve Çukurova semtleri restoran sayısının en fazla olduğu ilçeler olarak öne çıkıyor. Buraları Yüreğir ve Saimbeyli ilçeleri takip ediyor.

Adana Restoran Düğünü Mekanları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Adana’da restoranda düğün denilince aklımıza sunulan hizmetler geliyor. Buradaki restoranlar aynı zamanda eğlence mekanı statüsünü de karşıladığı için bu yerlerde canlı müzik veya DJ performansı olanağı mevcut. Adana restoranlarının çoğunda geniş bir sahne ve ses ekipmanları düğünler için hazırlanıyor. Eğer mekan düğünün için bir müzik hizmeti sağlamıyorsa, dışarıdan ekiplerle çalışmana da izin veriliyor.

Adana’nın yemekli düğün yerlerinin olanaklarından biri de mekanın süsleme hizmetleri ve rengarenk ışıklandırma sistemleri. Mekanların neredeyse tümünde düğününe özel bir dekorasyon oluşturabiliyor, gerekli aksesuar ve süslemeleri organizasyon sorumlusu aracılığıyla temin edebiliyorsun. Bunun yanı sıra, restoranların çoğunda sahnede ve haricinde özel ışıklandırmalar ile düğünün ışıl ışıl parlıyor.

Adana’nın hem lezzetli hem de zengin bir mutfağı olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Bunun en büyük katkısı, Adana’daki restaurant düğünü için ayarlanan mekanların tüm yemeklerinin çok taze ve çeşitli olması. Restoranların bazıları et, bazıları balık konusunda uzmanlaşmış durumda. Fakat neredeyse bütün restoranlarda vegan, vejetaryen, çocuk gibi farklı menüler sunulabiliyor.

Adana’daki düğününde, her anını ölümsüzleştirmen ve anılarını hayatın boyunca somut olarak saklayabilmen için dışarıdan bir fotoğrafçıyla anlaşma sağlamana ve beraber çalışmana izin veriliyor. Eğer mekan buna olanak tanımıyorsa, mutlaka kendi düğün fotoğrafçısını senin için ayarlıyor. Sana ve müstakbel eşine ise yalnızca kameraya en içten şekilde gülümsemek kalıyor!

Adana Restoranda Düğün Fiyatları

Buradaki mekan sayısının çok olmasının dolayısıyla, Adana’da yemekli düğünlerde kişi başı fiyatları çok cüzi miktarlara denk gelecek bir yer bulmak çok kolay oluyor. Şehirdeki ortalama restoran düğünü fiyatları çok düşük ücretlere sahip bir şekilde işliyor. Düğünün planlandığı günün bu fiyatlandırmada etkisi çok büyük oluyor, hafta sonları ücretler bir tık daha yükselebiliyor.

Buradaki restoranların düğünlerin ücretlendirmelerini en fazla etkileyen bir diğer faktör ise düğün menülerinde alkollü içeceklerin olup olmaması oluyor. Eğer düğününde alkollü içecek servisi yapılmasını tercih ediyorsan, düğün paketlerinin fiyatları biraz daha artış gösterebiliyor. Şehirdeki bazı mekanlarda ise alkollü içecek servisi bulunurken, kokteyl sunumu yapılmıyor. Restoranların bir kısmında ise alkollü içki yok.

Düğününü butik ya da kalabalık olarak planlaman düğün fiyatlarına tesir eden koşullardan biri. Eğer, Adana’daki 100 kişilik yemekli düğün mekanları arasından bir tercih yapacaksan ödeyeceğin muhtemel ücret ortalama fiyatlarda oluyor. Fakat tüm sevdiklerinle, kalabalık bir kutlama yapacaksan; mekan senden biraz daha fazla bir ücret talep edebiliyor.

Adana’da Düğün Yapan Restoranlar Nasıl Seçilir?

Adana’daki düğün restoranları arasından düğününe en uygun yeri seçerken hesaba katman gereken ilk unsur mekanın otopark hizmeti sunup sunmadığı. Düğününe özel araçları ile katılacak misafirlerin için restoranların bazılarında park alanı hizmeti var. Fakat restoranların bir kısmında otopark hizmeti sağlanamayabiliyor. Eğer bu detaya önem veriyorsan, mutlaka otoparkı olan bir yeri tercih etmelisin.

Adana’nın düğünler için yemek yerlerinden birini tercih ederken düğününü açık ya da kapalı alanların hangisinde yapacağın önemli bir etken oluyor. Adana’daki restoranların bir kısmı yalnızca açık alanda hizmet veriyor. Fakat, bu şehirde her mevsimde yağan hafif yağmurlar açık alan düğünlerini negatif etkileyebiliyor. Bu yüzden seçeceğin mekanın yedek bir kapalı alanı olup olmadığını değerlendirebilirsin.

Benzer şekilde, eğer düğününü adeta bir salon düğünü gibi, şık bir kapalı alan restoranında planlıyorsan; mekanın kapalı kısmının havadar, ferah, klimalı veya iyi ısıtmalı olduğundan emin olmalısın. Adana’nın yazları çok sıcak, kışlarıyla soğuk geçtiği için seçeceğin restoranın misafirlerine hava durumu anlamında konforsuzluk yaratmaması oldukça büyük bir önem taşıyor.

Adana’da yapacağın düğünün için en uygun restoranı bulmaya çalışırken incelemen gereken bir diğer ayrıntı ise düğününde seyretmek istediğin manzara. Adana restoranları arasında dere ve göl manzarasını seyredebileceğin restoranlar da var; deniz, bahçe, orman manzaraları sunanlar da. bu sebepten ötürü, misafirlerinin gözlerini hangi manzarayla şenlendirmeyi tercih ediyorsan bunu senin için sağlayan mekanı bulmalısın.

Düğününe gelecek misafirlerinin tümü, buraya özel araçlarıyla ulaşımını sağlamayacak olabilir. Adana’da toplu taşıma ağı çok gelişmiş ve ilçeler dahil her yere giden araçlar bulmak mümkün. Tüm konuklarının en kolay ve en konforlu bir biçimde düğününe ulaşmalarını sağlamak ise senin için önemli bir faktör. Kısacası, seçeceğin restoranın yakınlarında toplu taşıma duraklarının olup olmadığını mutlaka değerlendirmelisin.

Adana Yemekli Düğün Mekanlarının Artıları

Tüm Restoran Düğünleri