Ankara Restoran Düğünleri

3 restoran düğünleri bulundu.

Ankara’daki Restoran Düğünleri

Sevdiklerinle beraber dünyaevine girmeni lezzetli yemekler eşliğinde kutlamak istiyorsan doğru yerdesin. Ankara yemekli düğün mekanlarının başını restoranlar çekiyor. İstersen aile arasında düzenleyebileceğin istersen de tüm sevdiklerinle birlikte olabileceğin bir restoran düğünü için Ankara’da oldukça fazla seçenek mevcut. Hem açık hem de kapalı alanları olan bu mekanlar sayesinde hayallerindeki düğünü gerçekleştirebilirsin.

Ankara düğün yapan restoranlar sayı olarak ilçelere göre değişiklik gösteriyor. Bu ilçelerin başını ise restoranların büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapan Çankaya çekiyor; yaklaşık 30 restoranı ile çeşitli hizmetler barındırıyor. Çankaya’nın yanı sıra Yenimahalle’de de birçok seçenek seni bekliyor. Ancak Etimesgut ve Gölbaşı ilçelerinde diğer ilçelere göre daha az seçenek bulunuyor.

Ankara’da deniz olmaması düğününde göz alıcı bir manzara olmayacağı anlamına gelmiyor. Başta bahçe manzarası olmak üzere düğününü kusursuz manzaralar eşliğinde gerçekleştirme imkanı Ankara düğün restoranlarında seni bekliyor. Göl manzarası ile doğa manzarasının birleştiği bir düğün organize edebilmenin yanı sıra tarihi bir kale manzarası ile de güzel anılar yaratabileceğin bir düğün düzenleyebilirsin.

Ankara restoran düğününde davetli listenin uzunluğunun önemi yok. Şehir genelinde ortalama kapasite 250-300 kişi aralığında olsa da Ankara 100 kişilik yemekli düğün mekanlarından 2.000 kişiye kadar kapasitesi olan mekanlar mevcut. Mekanların kapasitesi ilçelere göre çeşitlilik gösterebilirken Çankaya en düşük ortalamaya sahip olan ilçe. Uzun davetli listen varsa Yenimahalle ideal bir seçenek olacaktır.

Ankara restoranda düğün yapma seçeneği sunan oldukça fazla mekan barındırmasının yanında bu mekanlar çeşitli organizasyonlara da ev sahipliği yapabiliyor. Mesela Ankara nişan yemeği için restoranlar sıkça tercih ediliyor. Nişan törenlerinin yanı sıra; kına gecesi, bekarlığa veda partisi, mezuniyet töreni, sünnet düğünü gibi çeşitli organizasyonlarını da bu restoranlarda düzenleyebilirsin.

Ankara Restoran Düğünlerinde Fiyatlar Nasıl?

Ankara restoranda düğün fiyatları her bütçeye uygun. Ancak Ankara yemekli düğün kişi başı fiyatlarının yükseldiği mekanlar olduğunu da hatırlatalım. Toplam fiyatlarda ise davetli sayın etkili olacaktır. Fiyatlar kişi başı olarak belirlendiğinden, davetli sayın artıkça fiyatlarda da artış göreceksin.

Fiyatları etkileyecek olan bir diğer faktör ise seçeceğin yemek menüsü olacaktır. Yemek menülerinde kullanılan malzemelerin maliyetine göre fiyatlarda değişiklik görmen mümkün. Örneğin; kırmızı et içeren bir menü beyaz et menüsüne göre daha yüksek fiyatlı olacaktır. Bunun yanında vegan, kosher gibi özel menülerin içeriğine göre fiyatlarda değişiklik görebilirsin.

Ankara yemekli düğün fiyatları restoranın bulunduğu ilçeye göre de değişiklik gösterebilir. İlçelerin sahip olduğu manzara, ulaşım, sunduğu hizmetler gibi faktörler buna sebep olabilir. Eğer yüksek miktarda bir bütçe ayırıyorsan Yenimahalle’de bulunan restoranlarda ortalama fiyatlar gayet makul. Ancak daha bütçe dostu bir mekan arıyorsan Altındağ’da daha uygun mekanlar bulabilirsin.

Ankara’da yemekli düğün fiyatlarını daha bütçe dostu bir hale getirmek de senin elinde. Bazı mekanların sunduğu erken rezervasyon indirimlerini takip ederek önceden rezervasyonunu yaptırdığın takdirde daha uygun fiyatlarla karşılaşma şansın oluyor. Ayrıca birçok mekanda hafta içi organizasyonları da hafta sonu fiyatlarına göre daha uygun rakamlarla seni bekliyor.

Fiyatları belirleyen en önemli etkenlerin bir diğeri ise mekan tarafından sağlanan hizmetler. Mekanlar düğün paketleri sunuyor ve bu paketlerin içerisinde çeşitli hizmetler bulunuyor. Ancak düğününde olmasını dilediğin her hizmet bu paketlerde yer almayabilir. Bu nedenle mekan sorumlusu ile görüşürken hangi hizmetlerin ekstra olarak sayıldığını öğrenerek buna göre bir bütçe çıkarabilirsin.

Ankara Restoran Düğününde Seni Ne Tür Hizmetler Bekliyor?

Ankara restoran düğününde karşılaşacağın en önemli hizmet yemek servisi. Restoranda yaptığın düğününün en büyük avantajı, konuklarına sunulacak olan yemeği düşünmene gerek kalmaması. Tüm restoranlar önceden menüleri tadıp değişiklik yapmana müsaade ediyor. Ayrıca çoğu restoran davetlilerin yemek hassasiyetine göre menü seçenekleri sunuyor. Bunun yanında çok az sayıda restoran catering firması getirmene izin veriyor.

Her düğün türünde olduğu gibi restoran düğününde de etkinliğin detayları ile ilgilenip seni bu telaştan kurtaracak bir organizasyon sorumlusu gerekiyor. Bu konuda mekana güvenebilir ve senin için görevlendirdikleri organizasyon sorumlusu ile çalışabilirsin. Ancak çoğu mekan hayallerindeki düğünü gerçekleştirebilmen için dışarıdan anlaştığın bir organizasyon firması ile çalışmana da sıcak bakıyor.

Düğününde dekorasyon ve süslemeler mekan tarafından sağlanabiliyor. Genellikle banket masalar kuruluyor ve konseptine uygun renkler ile süslemeler yapılıyor. Ancak mekanın halihazırda sunduğu dekorasyonun tarzına hitap etmediğini düşünüyorsan bir organizasyon firmasının dekorasyonu üstlenmesi çoğu mekanın onay verdiği bir durum. Böylelikle dilediğin dekorasyonla bu güzel gününü ölümsüzleştirmek için fotoğraf albümü oluşturabilirsin.

Düğününde en sevdiğin müzikler eşliğinde doyasıya dans edip eğlenmen, düğünün başlıca amaçlarından biri. Bu noktada birçok mekan ışık, ses ve sahne hizmetini sağlıyor ancak canlı müzik imkanı olan mekan sayısı azınlıkta. Bunun yanında kapalı alanlardaki restoranlar konsepti gereği masalarla çevrili olduğundan geniş bir dans pisti imkanı sunamıyor.

Ankara sıklıkla soğuk hava ile karşılaşabildiğimiz bir şehir olduğundan, açık havada düzenleyeceğin düğününde mekanlar önlem almayı ihmal etmiyor. Ayrıca tüm mekanlarda engelli girişi bulunuyor. Bunların dışında ise after party, düğün pastası ve seremoni gibi hizmetler; Ankara yemekli düğünlerde paketlerde olmayıp ekstra hizmet olarak sayılabiliyor. Bazı mekanlar ise bu hizmetleri dışarıdan almanı istiyor.

Ankara’da Restoran Düğünü Yapmanın Avantajları

Tüm Restoran Düğünleri