Kocaeli Restoran Düğünleri

2 restoran düğünleri bulundu.

Kocaeli’nde Restoran Düğünleri

Körfezi ve hem Marmara hem Karadeniz‘e kıyısıyla sakin bir şehir Kocaeli. Bu şehir sakin gözükmesine rağmen oldukça gelişmiş. Bu yüzden her yerde aradığın gibi bir mekan bulabilirsin. Otellerden salonlara birçok mekan bulabileceğin gibi; hala doğallığını kaybetmemiş bir şehir olduğu için kır bahçeleri, denize nazır tesisler veya doğanın içinden mekanlar da bulabilirsin bu şehirde.

Bu mekanlarda düğünlerden nişanlara, sözlerden kına gecelerine istediğin neredeyse her organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Eğer düğününü daha samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleştirmek istiyorsan, Kocaeli düğün yapan restoranlar senin için ideal mekanlar olacaktır. Kocaeli yemekli düğün mekanlarının çoğunda, organizasyonunu gerçekleştirebilmen için hem kapalı hem açık alanlar da bulabilirsin.

Restoranlarda genellikle 22:00-23:30’a kadar servis devam ederken müzik de 23:00-00:00 saatleri arasında sonlanıyor. Doğa, orman, kır gibi yeşil manzaralı mekanlar çoğunlukta. İstersen Kocaeli’ne panoramik açıdan bakan şehir manzaralı mekanlar da bulabilirsin. Mavi rengi daha çok seviyorsan, senin için çok sayıda deniz, göl, ada ve körfez manzaralı mekan da bulunuyor.

Mekanların çoğu merkezi ve kolay ulaşılabilir konumlarda yer alıyor. Kocaeli’de restoran düğününü yapabileceğin İzmit, Gebze, Başiskele ve Kartepe ilçelerinde çok fazla mekan yer alıyor. Ancak Körfez, Darıca, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde de uygun mekanlar bulabilirsin. Mekanların çoğu yüksek tavanlı ve kolonsuz. Bahçeli ve çim alanlı mekanların yanı sıra terasa sahip restoranlar da bulabilirsin.

Kocaeli’de Restoranda Düğün Dahilinde Hangi Hizmetler Sunuluyor?

Kocaeli nişan yemeği için restoran seçimi yapacaksan, bu restoranlardaki yemeklerin muhteşem olduğunu söylemeliyiz. Özellikle şehir dışındaki birçok restoran, malzemeleri civardaki köylerden doğal ve taze şekilde alarak yemekleri hazırlıyor. Mekanlarda Türk ve dünya mutfağından çeşitli yemekler bulabilir ve bunların arasından seçerek düğün menünü oluşturabilirsin. Menü tadımı ve değişiklik imkanı da neredeyse her mekanda var.

Yemek menüleri tercihine göre değişse de genellikle ana yemeklerin dışında; zeytinyağlılar, mezeler ve tatlılar da servis ediliyor. Alkollü menülere sahip mekanlar da bulabiliyorsun. Düğünde kokteyl veya ordövr tabaklı menü seçmek istersen mezeli ordövr tabakları, yaş pasta, kuru pasta ve meşrubat servisleri de hemen hemen her restoranda yapılıyor.

Düğünün neredeyse bütün mekanlarda bulunan işinin uzmanı organizasyon sorumluları tarafından planlanıyor. Bu dekorasyon sorumlusu senin isteklerini dinleyerek mekanın konseptini ve süslemesini de yapıyor. Profesyonel müzik grupları ve orkestra sağlayan da çok sayıda mekan bulabiliyorsun. Sağlanmasa bile neredeyse bütün mekanlara kendin orkestra getirebilirsin. Fotoğrafçı hizmeti veren restoranlar da var.

Dışarıdan anlaştığın bir organizasyon firması veya fotoğrafçı varsa, neredeyse her restoran düğününe bu ekipleri getirmene izin veriyor. Bazı restoranlarda gelin-damat hazırlığı için oda da ayarlanabiliyor. Salonlarda yeni teknoloji cihazlarla kurulmuş ses, ışık ve sahne sistemi de kurulu oluyor. Birçok restoranda ortalama 75-100 kapasiteli otopark ve vale hizmeti de mevcut.

Kocaeli Restoranda Düğün Fiyatları Ne Kadar?

Kocaeli yemekli düğün fiyatları aslında nasıl bir düğün istediğine göre değişiklik gösteriyor. Fiyatı en çok etkileyen değişken düğün menüsü seçimin olacaktır. Eğer alkollü bir menü seçersen fiyatta fazla artış görebilmen mümkün. Aynı şekilde menüde çeşitli, maliyetli ve zahmetli yemekler de fiyatı arttırıyor. Daha hesaplı düğünler istersen restoranların ordövr veya kokteyl menülerini tercih edebilirsin.

İzmit restoran düğünlerinin fiyatlarını etkileyen faktörlerden diğeri de konum! Kartepe ve Başiskele ilçelerindeki restoranlar biraz daha yüksek fiyatlı ancak neredeyse her ilçede uygun fiyatlar bulabilirsin. Ayrıca bahçeli, deniz ve göl kenarındaki, orman içindeki mekanlar yüksek fiyatlı olabiliyor. Manzara da fiyatı yükseltebiliyor. Örneğin; ada, deniz, göl, orman, kır, bahçe manzarası sunması da restoranın fiyatlarını arttırabiliyor.

Kocaeli yemekli düğün kişi başı fiyatları oldukça uygun. Mekanların neredeyse yarısı uygun fiyatlıyken geri kalanları ise ortalama ücretler talep ediyor. Daha yüksek fiyatlı mekan ise pek bulunmuyor. Mekanlarda fiyatların daha bile uygun olduğu güzel indirimler de yakalayabiliyorsun. Hatta erken rezervasyon yaptırdığında çok daha büyük indirimler yakalayabilirsin.

Kocaeli Düğün Restoranları Nasıl Seçilmeli?

Tüm Restoran Düğünleri