İstanbul Restoran Düğünleri

72 restoran düğünleri bulundu.

İstanbul’daki Restoran Düğünleri

İstanbul yemekli düğün mekanları deyince akla ilk olarak restoranlar geliyor! Düğün salonlarının haricinde alternatif arayan çiftler, restoranda düğün yapmayı tercih ediyor. İstanbul da restoran açısından çok zengin bir şehir olduğundan, burada birbirinden güzel birçok seçenek bulunuyor. Her restoranda düğün organizasyonu düzenlenmiyor. Bunun için özel olarak bir ekip oluşturmuş ve düğün konusunda uzman olan restoranlarla çalışılabiliyor.

İstanbul’da yemekli düğün yapmak istediğinde karşına restoran, ocakbaşı, meyhane, kulüp gibi çok sayıda alternatif çıkabiliyor. İstediğin konsepte ve bütçene en uygun mekanlarla görüşebiliyorsun. Bu mekanların ortalama 200-300 kişilik davetli alanı bulunuyor. Kapasite artıp azalabiliyor. Davetli sayısını önceden belirlersen, restoran ararken de o doğrultuda eleyerek ilerleyebilirsin. Davetlilerin sayısıyla mekan kapasitesinin birbirine yakın olması gerekiyor.

İstanbul’da restoran düğün denildiği zaman akla ilk olarak Maltepe, Üsküdar, Beyoğlu, Ataşehir gibi merkezi ilçeler geliyor! Şehrin hemen her ilçesinde restoran düğünü düzenlenebiliyor ama bu bölgelerde seçenekler daha fazla. İstanbul düğün mekanlarından restoranlarda da deniz ve panoramik şehir manzarası sunan alternatifler bulunuyor. Özellikle eşsiz boğaz manzarasına karşı düğününü yapabileceğin restoranlar göz kamaştırıyor!

İstanbul’daki restoranların çoğunun hem açık hem de kapalı alanı bulunuyor. Bu sayede her mevsim organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyorlar. Yüksek bir binanın terasında yer alan restoranlara da sıklıkla rastlıyoruz. Bu mekanlar, şehir ışıkları eşliğinde gece ortaya çıkan İstanbul manzarası sayesinde yoğun ilgi görüyor. Açılır kapanır tavan sistemi bulunan restoranlar ise her zaman daha avantajlı oluyor.

İstanbul Restoranda Düğün Fiyatları Nasıl?

İstanbul yemekli düğün fiyatları, kişi başı rakam üzerinden belirleniyor. Restoranlarda düzenlenen düğünlerde kişi sayısına göre fiyatlandırma yapılıyor. Bu fiyat; seçeceğiniz pakete, menüye ve düğün tarihinize göre yükselip azalabiliyor. Popüler ve lüks restoranlarda kişi başı fiyatların bir tık yükselebildiğini söyleyebiliriz. Davetli sayınla, mekanın verdiği kişi başı fiyatı çarparak ödemen gereken toplam rakama ulaşabiliyorsun.

İstanbul restoran düğünü fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında menü seçimi geliyor. Yemekli menülerdeki ana yemek seçimi, ödemen gereken tutarı çok etkiliyor. Beyaz etli menüler kırmızı etli seçeneklere göre daha uygun fiyatlara sunuluyor. Restorandan çocuklara özel, vegan, vejetaryen, Kosher, diyabet menü seçeneklerinden birini istersen o zaman fiyatları değişiklik gösteriyor.

Düğün yapacağın tarihin de fiyatlarda payı büyük! Düğün sezonunun en yoğun olduğu yaz ayları yerine sonbahar/kış döneminde evlenmek istersen indirimli fiyatlarla karşılaşma oranın çok yüksek. Aynı şekilde hafta sonu yerine hafta içi düğünü yapmak istersen yine avantajlı fiyatlarla karşılaşıyorsun. Erken rezervasyon yaptırmak da mekanların kampanyalı rakamlarına denk gelmek için doğru bir yöntem.

İstanbul’daki restoranlarda düğünlerin haricinde nişan, kına gecesi, doğum günü, bekarlığa veda partisi, baby shower gibi organizasyonlar da düzenlenebiliyor. Her bir organizasyonun fiyatlandırma kriterleri değişiklik gösteriyor. Birden fazla etkinliği aynı mekanda yapmak istersen yetkililer jestler yapabiliyor. Sunulan paketlerdeki hizmetlerin haricinde ekstra taleplerin olursa onlar için de ayrıca görüşmen gerekiyor.

İstanbul’da Restoranların Düğün Paketleri

İstanbul restoran düğünü paketleri de diğer mekan alternatiflerinde olduğu gibi hizmet açısından gayet zengin. Bir restoran düğününün olmazsa olmazı tabii ki de yemek servisi. Restoranların düğünler için hazırladığı standart menü seçenekleri bulunuyor ve bunlardan sana en uygun olanını seçebiliyorsun. Birçok mekan menülerde değişiklik hakkı da sunuyor. Dışarıdan catering firması getirmene ise çok sıcak bakmıyorlar.

Ankara restoran düğünleri ve İzmir restoran düğünlerinde olduğu gibi İstanbul’da da mekandan paket dahilinde süsleme hizmeti alabiliyorsun. Standart süslemelerinden birini seçebileceğin gibi sana özel bir konsept oluşturmalarını da talep edebiliyorsun. Düğününde ihtiyacın olan ses, ışık ve sahne sistemleri de restoran tarafından temin ediliyor. Bu hizmetler için dışarıdan bir firmayla çalışmana gerek kalmıyor.

Restoran düğünü dendiğinde aklına sadece yemekli bir etkinlik gelmesin. İstanbul’daki restoranlar çiftlere canlı müzik ve DJ hizmeti de sunuyor. Düğününden önce müzisyenlerle görüşerek repertuvarla ilgili konuşma fırsatı bulabiliyorsun. Mekana giriş ve ilk dans gibi özel anların için çalınmasını istediğin şarkıları önceden belirleyip kendilerine iletiyorsun. İstek parçalarınızı da not ederek düğününde çalıyorlar.

İstanbul restoran düğünlerinde çok başarılı ekipler hizmet veriyor. Karşılama hostesi, servis personelleri, aşçılar, vale, organizasyon sorumlusu, güvenlik personeli, fotoğrafçı ve kameramandan oluşan kadrolarıyla restoranlar yüksek kalitede hizmet sunuyorlar. Fotoğraf ekipleri tarafından o günü en güzel şekilde hatırlamanı sağlayacak fotoğraflar çekilirken; kameramanlar da tüm etkinliği başından sonuna kadar kayda alıyor.

Düğün İçin Restoran Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tüm Restoran Düğünleri