İzmir Restoran Düğünleri

2 restoran düğünleri bulundu.

İzmir’deki Restoran Düğünleri

Büyük tarihi ve Ege’nin en güzel şehirlerinden biri olmasıyla ünlü bir şehir İzmir. Burada organizasyon gerçekleştirecek herkes çok şanslı çünkü güzel bir şehir olmasının yanı sıra her organizasyona uygun çeşitli mekan seçeneği mevcut. İzmir’de baby shower, kına gecesi, nişan, sünnet düğünü, bekarlığa veda partisi ve daha birçok organizasyonu gerçekleştirebilirsin.

Düğün yapacaksan; önüne oteller, düğün salonları, kulüpler gibi seçenekler çıkıyor. Eğer samimi ve sıcak bir düğün gerçekleştirme hayalin varsa İzmir restoran düğünü senin için ideal bir organizasyon olacaktır. İzmir’in bütün ilçelerinde düğün gerçekleştirmek için uygun bir restoran bulabilirsin. Bu restoranların çoğu ise İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yer alıyor.

Nasıl bir düğün istediğine göre sadece açık veya kapalı alanlara sahip restoranlar veya hem açık hem kapalı alana sahip restoranlar bulabilmen mümkün. Restoranların çoğu ise hem açık hem kapalı alana sahipler. Bu restoranlar arasında açılabilir ve kapanabilir tavana sahip çok fazla mekan var. Bahçeli ve doğal çim alanlı mekan sayısı da çoğunlukta.

İzmir düğün restoranlarının kapasiteleri de farklılık gösterebiliyor. Kalabalık davetli listelerine sahip çiftler için 1000-200 kişilik mekanlar da var. Eğer daha butik bir düğün düşünüyorsan İzmir 100 kişilik yemekli düğün mekanlarını da tercih edebilirsin. İzmir düğün restoranlarının çok büyük bir çoğunluğu ise 100-200 kişi arası davetliyi rahatça ağırlayabiliyor.

İzmir’de gökyüzünü izleyerek evlenmek istersen cam tavanlı restoran bile bulabilirsin. Terası olan mekan da mevcut. Restoranların bazıları ise kolonsuz ve yüksek tavanlı. Ege Denizi’ne nazır çok mekan bulabileceğin gibi tercihine göre havuz başı veya göl kenarında mekan dahi bulabilmen mümkün. Restoranların çoğunun merkezi konumda yer aldıklarını da söylemeden geçmeyelim.

İzmir Düğün Yapan Restoranlar Tarafından Sunulan Hizmetler

İzmir yemekli içkili düğün yapmak için en uygun şehirlerden biri. Bu yüzden restoranların çoğunda alkollü içecek seçenekleri bulunuyor. Yemek seçeneklerinden bahsetmeye bile gerek yok aslında. Restoran oldukları için hepsinde birbirinden leziz yemekler bulabilirsin. Bu yemekler tabii ki usta şeflerin ellerinden çıkıyor ve hızlı ekipleri tarafından soğumadan servis ediliyor.

Restoranlarda aperatif veya tatlı gibi çeşitli seçeneklere sahip kokteylli menüler de tercih edebilirsin. Düğünden önce genellikle menüyü tadabiliyor ve beğenmediklerinde değişiklik yapabiliyorsun. İzmir’de restoranda düğün yapan çiftlere özel organizasyon sorumlusu, mekan tarafından muhakkak sağlanıyor. Düğününün planlamasını ve süslemeleri halleden organizasyon sorumlusu, bu hizmeti senin isteklerin doğrultusunda gerçekleştiriyor.

Restoranlarda fasıl eğlenceleri, DJ’ler, orkestra veya canlı müzik gibi çeşitli sahne hizmetleri veriliyor. Hatta bazılarında oryantal şov bile pakete dahil olabiliyor. Özellikle meyhaneleri tercih ettiğinde sana unutulmaz bir gece yaşatılıyor. Restoranların çoğunda kaliteli ışık ve ses ekipmanları kullanılıyor. Böylece eğlencende bölünme olma ihtimali ortadan kalkıyor. Çoğu mekanda otopark ve vale hizmeti de veriliyor.

Fotoğrafçı hizmeti sunan restoranlar da bulabilirsin. Ancak mekan kendisi sunmasa bile dışarıdan anlaşacağın fotoğraf ekibini düğününe getirebilirsin. Ayrıca mekanların çoğu dışarıdan gelen organizasyon firmalarına da izin veriyor. Minik misafirlerin varsa onları eğlendirecek oyun alanlarına sahip mekanlar da mevcut. Restoranların bazılarında hazırlanabilmen için gelin damat odası da olabiliyor.

İzmir Restoranda Düğün Fiyatları Ne Kadar?

Hafta içi gerçekleşecek yemekli düğünler için ortalama fiyatlar İzmir’de çeşitlilik gösteriyor. Fakat her bütçeye uygun mekan bulmak mümkün. Bu mekanların çoğu kişi başı makul ücretler alıyorlar. Tabii ki ortalamanın altında bütçe dostu mekanlar bulmak mümkün olabildiği gibi yüksek fiyata sahip restoranlar da bulabilirsin.

İzmir’de yemekli düğünler kişi başı rakamlara göre fiyatlandırıldığı için ne kadar davetlin varsa fiyatta o kadar artış oluyor. Fiyatlar, seçeceğin düğün menüsüne göre farklılık gösteriyor. Alkollü menü sunan mekanlarda bu menülerden birini tercih edersen daha yüksek fiyat ödemen gerekebiliyor. Yemekli menü yerine ordövr tabaklı veya aperatifli bir menü seçtiğinde fiyat daha uygun oluyor.

İzmir’de yemekli düğün fiyatları konuma göre de değişiklik gösteriyor. Çok uygun fiyatlar seni mutlu edecekse; Güzelbahçe, Konak, ödemiş, Seferihisar ve Tire ilçelerindeki restoranlara göz atmalısın. Kişi başı ortalama ortalama bir bütçen varsa; Bergama, Beydağ, Bornova, Gaziemir, Karaburun, Karşıyaka ve Urla’da sana uygun mekan bulabilmen daha olası.

Çeşme ve Balçova ilçelerinde çoğu bütçe aralığına hitap eden restoranlar bulabilirsin. Hem açık hem kapalı alana sahip restoranların fiyatları genellikle sadece kapalı alana sahip restoranlardan yüksek oluyor. Deniz kenarı restoranı tercih edeceksen fiyat artabilir ancak uygun fiyatlı deniz kenarı restoran seçenekleri de bulabilirsin. Bahçeli, balkonlu, teraslı, açılır-kapanır tavanlı olması da fiyatı arttıran özellikler.

Düğününü havuz başındaki bir restoranda gerçekleştirmek istersen, ortalama veya ortalamadan biraz daha yüksek fiyatlı birçok mekan mevcut. Yine kolonsuz veya yüksek tavanlı salonları tercih etmek istiyorsan her bütçeye uygun seçenek bulabiliyorsun. Düğün sezonu dışında çok uygun fiyatlar bulabilirsin İzmir’de. Elini ne kadar çabuk tutarsan o kadar güzel erken rezervasyon fırsatları yakalayabileceğini de hatırlatalım.

İzmir Yemekli Düğün Mekanları Nasıl Seçilmeli?

İzmir’de Restoran Düğünü Yapmanın Güzel Yanları

Tüm Restoran Düğünleri