Antalya Düğün Mekanları

44 düğün mekanları bulundu.

Antalya’daki Düğün Mekanları

Düğününü Antalya’da yapmayı düşünüyorsan şanslısın! Antalya açık hava düğün mekanları konusunda çeşitliliğe sahip. İster deniz manzaralı istersen de kır manzaralı seçenekleriyle birçok opsiyon seni bekliyor. Ayrıca Antalya sahil düğün mekanları bulabileceğin sayılı şehirlerden biri. Buradaki ilçelerde 100’den fazla düğün mekanı ile Muratpaşa başı çekiyor. Ancak diğer ilçelerde de çeşitli mekanlar bulunuyor.

Antalya düğün mekanları kapasitesi ortalama 300-400 kişi civarında. Ancak sunulan mekan çeşitliliği sayesinde dilersen 50 kişi dilersen de 3.000 kişi ağırlayabileceğin bir düğün organize edebilirsin. Ayrıca mekanların çoğu hem açık hem kapalı alan sunuyor. Böylelikle açık havada düzenleyeceğin düğününde olumsuz bir hava koşuluyla karşılaşman durumunda organizasyonun kolaylıkla kapalı mekana taşınabiliyor.

Antalya mekan özellikleri açısından oldukça çeşitliliğe sahip bir şehir. Önceliklerinden biri ulaşım kolaylığıysa, şehir merkezinde bulunan yüzlerce mekan var. Doğa ile iç içe bir düğün istiyorsan orman manzaralı, deniz esintisini hissedeceğin bir düğün hayal ediyorsan da deniz manzarası olan mekanlar oldukça fazla. Bu mekanların bir kısmında bulunan açılır kapanır tavan sayesinde de karşılaşabileceğin olumsuz hava koşulları konusunda endişelenmene gerek kalmıyor.

Düğün mekanları Antalya’da oldukça çeşitlilik gösterirken mekanların çoğu düzenlemek isteyebileceğin çeşitli etkinlikler için de kullanılabiliyor. Mekanları nişan töreni, kına gecesi, sünnet düğünü, doğum günü partileri gibi etkinliklerin için kullanmak istediğin takdirde düzenleyeceğin organizasyona göre bir dekorasyon oluşturuluyor; böylece dilediğin etkinlik için ayrı bir mekan arama zahmetinden kurtulmuş oluyorsun.

Antalya’da Bulabileceğin Düğün Mekanı Türleri

Antalya konumu ve sahip olduğu hava koşulları sayesinde mekan çeşitliliği en geniş olan şehirlerden biri diyebiliriz. Dilediğin türde mekan bulabileceğin bu şehirde sayı olarak başı çeken alternatif, nikah sonrası yemek mekanları oluyor. Bu mekanlarda sunulan yemek çeşitlerine göre de fiyat değişikliği olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.

Antalya, denize olan geniş sınırı sayesinde; deniz kenarı, kumsal ve sahil düğün mekanları konusunda oldukça geniş bir skala sunuyor. Ancak deniz kenarında düğün istememen durumunda yemyeşil kır düğünü mekanları da mevcut. Birçok mekanın hem açık hem kapalı alanı olsa da Antalya kapalı düğün mekanları sayısı da azımsanmayacak düzeyde.

Birçok şehirde bulamayacağın başka bir alternatif ise tekne düğünü! Denizin sakin dalgaları içerisinde düzenlemek isteyeceğin düğünün için her zaman karşına çıkmayacak bir fırsat diyebiliriz. Ayrıca tekne düğünlerinin de bütçe dostu olduğunu hatırlatalım. Ancak uzun bir davetli listen varsa teknenin çok ideal bir mekan olmayacağını da belirtelim.

Açık bir alanda düğün yapmak istemiyorsan bu da hiç sorun değil. Antalya’da düğün yapılacak yerlerin birçoğu hem açık hem kapalı alan imkanı sunarken bazı mekanlar sadece kapalı alan sunuyor. Otel veya restoran düğünü yapmayı düşünürsen şehrin oldukça fazla seçeneğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca tarihi bir mekanda düzenlemek isteyebileceğin düğünün için de güzel yerler mevcut.

Antalya Düğün Mekanları Fiyatları

Antalya düğün mekanı fiyatları her bütçeye uygun olabilecek şekilde bir dağılım gösteriyor. Ortalama kişi başı fiyat makul rakamlarda diyebiliriz. Ancak fiyatları ortalamanın altında mekanlar bulmak da mümkün. Fiyatları etkileyen çeşitli faktörler olduğunu da unutmamak gerek. Bunlardan en önemlisi davetli sayısı diyebiliriz. Davetli sayısı arttıkça fiyatlarda da artış görülüyor.

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise düğünde sunulan ikramlar. Antalya yemekli düğün fiyatları, kokteyl fiyatlarına göre daha yüksek oluyor. Bu nedenle bütçene göre yemekli veya kokteylli bir düğün tercih etmen önemli. Yemek menülerinde seçeceğin et türüne göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Daha bütçe dostu bir menü seçmek istersen beyaz et iyi bir tercih olabilir.

Antalya düğün mekanları fiyatları ilçelere göre de değişiklik gösteriyor. Muratpaşa, Konyaaltı gibi ilçelerdeki mekan sayıları oldukça yüksekken, Kumluca ve Elmalı ilçeleri çok fazla mekan seçeneği sunmuyor. Fiyatların sunulan müzik, fotoğrafçı gibi hizmetlere göre de değişiklik gösterdiğini belirtelim. Bu hizmetler düğün paketleri dahilinde sunulurken, mekanın anlaşma durumuna göre kendin karşılaman da mümkün olabiliyor.

Antalya Düğün Mekanlarında Bulabileceğin Hizmetler

Antalya’da organize edeceğin düğününde mekanların sunduğu çeşitli hizmetler seni bekliyor. Düğününün konseptine göre hizmetlerin değişiklik göstermesi de mümkün. Ayrıca sunulan hizmetlerin bazıları düğün paketleri içerisinde yer alırken after party gibi bazı hizmetler ekstra olarak sayılabiliyor. Her mekanın hizmetleri değişiklik gösterebilse de aşağıdaki hizmetler çoğu mekanda ortak olarak bulunuyor:

Antalya’da Düğün Yapmanın Avantajları

Antalya’da düğün yapmak istiyorsan mekan türü çeşitliliğinden sunulan hizmetlere kadar çok fazla avantajın olduğunu belirtmemiz gerek. Bu avantajların başını manzarası çekiyor diyebiliriz. Yeşilin ve mavinin her tonunu bulabileceğin bu şehirde en özel günlerinden birini dilediğin manzaraya karşı kutlayabilirsin. İstersen hem deniz hem de orman manzarası eşliğinde düğün yapman bile mümkün!

Konumu nedeniyle Antalya’da dilediğin türde mekan bulma fırsatın var. Deniz kenarı, sahil, kumsal, otel, restoran veya tekne gibi birçok mekan türü ile hayallerindeki düğünü gerçekleştirebilirsin. Sıcak havası sayesinde dilediğin gibi açık alanda düğününü gerçekleştirebilirsin. Ayrıca hava koşullarında bir aksilik olması durumunda kapalı alana geçme fırsatı da Antalya’da düğün yapma avantajlarından biri.

Ulaşım kolaylığı öncelik verdiğin etkenlerden biri ise bu konuda da şanslısın. Antalya düğün mekanlarının birçoğu şehir merkezinde bulunduğundan ister toplu taşıma araçları ile istersen de şahsi araçlar ile ulaşım sağlamak konukların için oldukça kolay oluyor. Ayrıca mekan çeşitliliği sayesinde her bütçeye uygun bir mekan bulabilmek de büyük bir avantaj sağlıyor.

Tüm Düğün Mekanları