Bursa Kulüpler ve Davet Alanları

15 kulüpler ve davet alanları bulundu.

Bursa’daki Kulüpler ve Davet Alanları

Hayatının en özel günlerinden birine yakışacak hayallerindeki gibi bir düğün mekanı arıyorsan Bursa’da birbirinden çeşitli imkanlarıyla düğününü düzenleyebileceğin kulüpler ve davet alanları seni bekliyor. Bursa kulüpler davet alanları sayesinde istersen butik bir düğün istersen de tüm sevdiklerini davet edeceğin kalabalık bir düğün organize edebilirsin. Mekan sayısı oldukça fazla olduğundan birçok seçeneğin bulunuyor.

Bursa davet mekanları sayısı ilçelere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu konuda en çok seçenek bulabileceğin ilçe ise toplam mekan sayısının neredeyse yarısını barındıran, 20’nin üzerinde kulüp ve davet alanı ile Nilüfer. Nilüfer’i Osmangazi takip ederken; Mudanya ve İnegöl ilçelerinde, diğer ilçelere göre daha az seçeneğin mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Bursa düğün davet alanlarında düzenleyeceğin organizasyonda davetli listenin uzunluğu hiç önemli değil. Ortalama kapasite 750-1.000 kişi aralığında seyrediyor. Ancak 50 kişinin altında kapasitedeki mekanlar bulabilirken, 3.000 kişinin üzerinde konuğunu ağırlayabileceğin mekanlar da bulunuyor. Ortalama kapasite, ilçelere göre değişiklik gösterebiliyor. En yüksek ortalama kapasite 1.000 kişi civarında olmak üzere Mustafakemalpaşa’da bulunuyor.

Bursa’da kokteyl yapılacak mekanlar arasında seçim yapmak konusunda rahat olabilirsin. Mekanların çoğu hem açık hem kapalı alan bulundurduğundan; düğününü açık havada organize etsen de olumsuz bir hava koşulu ile karşılaşman durumunda, organizasyonu kapalı alana taşıyabiliyorlar. Bunun yanında bazı mekanlarda bulunan açılır kapanır tavan sayesinde düğünü taşımaya bile gerek kalmıyor.

Bursa kokteyl mekanları, konumu sayesinde sana çoğu şehirde bulamayacağın fırsatlar sunuyor. Yeşilliğiyle bilinen bu şehirde kusursuz bir doğa manzarasının yanında deniz manzarasının da eşlik edebileceği bir düğün organize edebiliyorsun. Ayrıca manzara için şehir merkezinden ayrılmana da gerek kalmıyor. Mekanların neredeyse hepsi şehir merkezinde bulunduğundan konukların rahat bir ulaşım sağlayabiliyor.

Bursa Kulüp ve Davet Alanlarında Fiyatlar

Bursa kulüpler ve davet alanları fiyatları, her bütçeye uygun dağılıyor. Kişi başı fiyatlar cep yakmayan aralıkta değişiklik gösteriyor. Ancak çeşitli etkenlerle ortalamanın altında mekan seçenekleri de mevcut. Bursa lüks davet alanı fiyatları ise ortalamanın üstüne çıkabiliyor. Ancak fiyatlar kişi başı olarak hesaplandığından en önemli faktörün davetli sayın olduğunu unutmamalısın.

Düğünün için mekan seçerken bütçe dostu bir seçeneğe ihtiyacın varsa tercih edeceğin ilçe oldukça önemli. Bu konuda Orhangazi’de bulunan kulüp ve davet alanları, Bursa uygun davet alanları arasında başı çekiyor. Orhangazi’de kişi başı fiyatlar ortalamanın altındayken; en pahalı mekanlar ise sunduğu göz alıcı deniz manzarası ile Mudanya’da bulunuyor.

Bursa davet alanları fiyatlarını etkileyen bir diğer faktörse düğünündeki ikramlar. Kulüp ve davet alanlarında düzenlenen düğünlerde genellikle kokteyl tercih edilse de dilersen hemen her mekanda yemekli düğün düzenleme imkanın bulunuyor. Yemekli düğünlerin fiyatlarının kokteylli düğünlere göre daha yüksek olduğunu belirtelim. Ancak genel olarak kokteyl servis edildiğinden bu tarz düğünlerin bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz.

Düğün tarihini aylar önceden belirlemek fiyatlar konusunda avantaj sağlayabilir. Bazı mekanlar kararını erken veren çiftler için erken rezervasyon indirimi yapıyor. Bunun dışında ise kulüpler ve davet alanları zaman zaman indirim sezonuna girebiliyor. Bu zamanları takip etmek düğününü organize ederken fiyatlar konusunda sana yardımcı olacaktır. Ayrıca esnek sözleşme imkanı olan mekanlar olduğunu da hatırlatalım.

Bursa Kulüp ve Davet Alanlarında Alabileceğin Hizmetler

Bursa kokteyl düğün mekanlarının çoğunda hem açık hem kapalı alan bulunduğundan düğününü nasıl bir alanda organize etmek istediğin konusunda özgürlük tanınıyor. Hem açık hem kapalı alanlarda modern tarzda ve düğününün konseptine uygun süslemeler ihmal edilmiyor. Düğününün konsepti hakkında sana yardımcı olması için de bir organizasyon sorumlusu görevlendiriliyor.

Kulüp alanlarında genellikle kokteylli düğünler tercih edilse de hemen hemen tüm mekanlarda yemek servisi de bulman mümkün. Ayrıca yemek servislerinde önceden menülerin tadımını yapabiliyor ve menüde değişiklik isteyebiliyorsun. Birçok mekanda da konukların yemek tercihlerine göre vegan ve vejetaryen menüleri bulunuyor. Her mekan sıcak bakmasa da bazı mekanlar catering firması getirmene de müsaade ediyor.

Böylesine özel bir gününü ölümsüzleştirmen ve düğününe katılamayan konuklarına da gösterebileceğin hatıraların olması oldukça önemli. Bu konuda bazı mekanların anlaşmalı olduğu bir fotoğrafçı bulunuyor ve gece boyunca en özel anlarını kayıt altına alıyor. Anlaşmalı olduğu fotoğrafçı bulunmayan mekanlar ise dışarıdan bir fotoğrafçı getirerek düğününü daima hatırlamanı istiyor.

Her mekanda ortak olarak bulunan ve düğün paketlerine dahil olan en önemli hizmetlerden biri ışık, ses ve sahne hizmetleri. Düğününde doyasıya eğlenmen için bu olanakların sağlanmasının yanında bazı mekanlarda orkestra ve canlı müzik de bulunuyor. Çoğu mekanın sunduğu geniş dans pistinde dans edebiliyorsun. Ayrıca bazı mekanların after party alanı da mevcut.

Bursa gibi büyükşehirlerde düzenleyeceğin kalabalık organizasyonlarda akla gelen otopark sorunu davetlilerinin gözünü korkutabilir. Ancak Bursa düğün kokteyl mekanları bu durumunda yardımına koşuyor ve çoğu mekan konuklarına ayrılmış bir otopark sunuyor. Ayrıca kalabalık etkinliklerde otopark olsa da aracını park etmekte sorun yaşayabileceğini düşünerek vale hizmeti de mekanlar tarafından sunuluyor.

Bursa Kulüp ve Davet Alanlarında Düğün Yapmanın Avantajları

Bursa Kulüp ve Davet Alanı Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

Bursa davet alanları seçiminde dikkat etmek gereken birçok önemli nokta var. Bunların başında davetli listenin uzunluğunu ve bütçeni belirleyip buna göre mekan listesi çıkarman önemli. Hem davetli listende hem de mekana ayıracağın bütçede düğününü düzenlemek istediğin ilçe oldukça büyük bir önem taşıyor. Bu iki faktör de seçeceğin ilçeye göre farklılık gösterebiliyor.

Hayatının en özel günlerinden birini düzenlerken hiçbir aksilik çıkmaması için ekibin profesyonelliğine dikkat etmelisin. Daha önce düzenledikleri düğünler hakkında bilgi edinmen bu konuda yardımcı olabilir. Konuklarını karşılayacak olan servis ekibinin de güler yüzlülüğü davetlilerinin memnuniyeti için önemli bir nokta. Ayrıca yemekli bir düğün düzenleyeceksen aşçıların deneyimli olup olmadığına da dikkat etmelisin.

Bursa kokteyl düğünlerinde ihtiyaç duyacağın birçok hizmet var. Bu hizmetlerin bazıları düğün paketlerine dahil olurken, bazıları ise ekstra olarak sayılıyor. Bu konuda hem hangi hizmetlerin pakete dahil olduğuna hem de istediğin hizmetlerin hepsinin mekan tarafından sağlanıp sağlanmadığına dikkat etmelisin. Mekan istediğin her hizmeti sağlamıyorsa, bu hizmetleri dışarıdan karşılayacağın için ek bütçe ayırman gerekecektir.

Tüm Kulüp ve Davet Alanları