İstanbul Kulüpler ve Davet Alanları

93 kulüpler ve davet alanları bulundu.

İstanbul’daki Kulüpler ve Davet Alanları

İstanbul düğün mekanları seçeneklerinden kulüpler ve davet alanları; klasik düğün organizasyonunun dışına çıkmak, bol eğlencenin olduğu ihtişamlı bir mekanda evlenmek isteyenlerin tercihi oluyor! İstanbul’daki kulüpler ve davet alanları modernize edilmiş dekorasyonu ve trendlere uyan konseptleriyle çiftleri kendine hayran bırakıyor. Bu mekanlarda düğün haricinde kına gecesi, nişan töreni, bekarlığa veda organizasyonu da düzenlenebiliyor.

Kulüpler ve davet alanları, Avrupa Yakası’nda da Anadolu Yakası’nda da çok sayıda bulunuyor. Mekanların çoğu, ulaşımı kolay olan merkezi ilçelerde konumlanmış durumda. Özellikle Kadıköy, Sarıyer, Beşiktaş gibi ilçelerde kulüp sayısı diğer bölgelere nazaran daha fazla. Kapasiteleri ise ortalama 500 kişi civarında. Tabii butik veya geniş olanlarını da rahatlıkla bulabilirsiniz.

İstanbul kulüpler ve davet alanlarının birçoğunun hem açık hem de kapalı alanı bulunuyor. Bu sayede dört mevsim açık oluyor ve hava koşulları nasıl olursa olsun etkinliklere ev sahipliği yapabiliyorlar. Açılır kapanır tavanlı terası olan ve bu alanda organizasyon düzenleyen çok sayıda mekan da bulunuyor. Bu tavan sistemi, özellikle bahar aylarında yapılan etkinliklerde yağmura karşı davetlileri koruyor.

Çiftlerin gönüllerini fethetmeleri sadece süslemelerinden kaynaklı değil elbette. İstanbul davet alanlarında; havuz başı, deniz kenarı, kır bahçesi, teras gibi birbirinden güzel seçenekler bulunuyor. Yani hayallerindeki düğünü gerçekleştirmek için çok sayıda alternatif sunabiliyorlar. Kapalı salonlarını da genelde boydan boya camlarla donatıyor ve ferah bir ortam oluşturuyorlar.

İstanbul Davet Alanlarının Düğün Paketleri

İstanbul düğün davet alanlarında çiftlerin bütçesine, düğün tarihine ve taleplerine özel olarak farklı düğün paketleri hazırlanabiliyor. Standart paketlerden birini seçebileceğin gibi tamamen size özel bir düğün paketi oluşturulmasını da isteyebiliyorsun. Bu paketleri birbirinden farklılaştıran en önemli konu menü seçimi. Öncelikle yemekli mi yoksa kokteyl menü mü seçeceğine karar vermelisin.

Mekanların kokteyl menülerinde genelde atıştırmalıkların sunulduğu tabaklar servis ediliyor. Yemekli menülerde ise başlangıç, ordövr tabağı, ana yemek, tatlı gibi seçenekler sunuluyor. İstanbul kulüpler ve davet alanlarının hemen hepsi çiftlere düğünden önce menü tadımı yaptırıyor. Bu sayede seçtiğin menüde hoşuna gitmeyen tatlar olursa değiştirebiliyorlar. Çocuklara özel, vejetaryen, vegan, diyabet menüler de hazırlayabiliyorlar.

Kulüpler ve davet alanlarının paket dahilinde sunduğu bir diğer hizmet de mekan süslemesi oluyor! Bu mekanların ihtişam konusundaki başarısı İstanbul otel düğünleriyle eşdeğer diyebiliriz. Masa-sandalye süslemeleri, nikah masası, gelin-damat masası, gelin tagı, gazebo, gelin yolu, şamdan, supla, runner, canlı çiçek aranjmanları, anı ve fotoğraf köşeleri… İstanbul kulüpler ve davet alanlarının mekan süslemelerinde yok yok!

İstanbul davet alanlarından düğün paketleri dahilinde; fotoğraf ve video çekimi, canlı müzik, DJ, ses ve ışık sistemleri, karşılama hostesi, servis personelleri, düğün pastası, nikah seremonisi gibi ihtiyacın olan tüm hizmetleri alabilirsin. Taleplerin doğrultusunda bunlara ekleme-çıkarma da yapabilirsin. Ayrıca mekanların neredeyse hepsinde otopark ve vale hizmeti de bulunuyor.

İstanbul Kulüpler ve Davet Alanları Fiyatları

İstanbul kulüpler ve davet alanlarının fiyatları, çiftin seçtiği düğün paketine ve düğün tarihine göre belirleniyor. Mekanlar; yemekli ve kokteyl organizasyonlar için kişi başı fiyatlandırma yapıyor. Ödenmesi gereken toplam rakam ise bu kişi başı fiyatın davetli sayısıyla çarpılması sonucu ortaya çıkıyor. Mekanların toplam fiyatı taksitlendirme gibi bir imkanı da bulunuyor.

İstanbul’daki davet alanlarında fiyatlar değişiklik gösteriyor. Belirli mekanlarda kişi başı fiyat gayet makulken, bazı yerlerde bu rakam yükselebiliyor. Hafta sonu yapılan etkinliklerin fiyatları, hafta içi yapılanlara göre biraz daha yüksek oluyor. After party, özel konsept süsleme gibi ekstra taleplerin olursa onların fiyatlandırması da ayrıyeten yapılıyor.

İstanbul kulüpler ve davet alanlarında seçilen menüdeki ana yemek tercihi de fiyatların değişmesine neden oluyor. Ana yemek olarak kırmızı etli bir menü seçersen beyaz etli menülere göre daha farklı bir rakam ödemen gerekiyor. Ayrıca dilersen özel beslenme alışkanlıklarına sahip davetlilerin için vejetaryen, diyabet, vegan menü talebinde de bulunabiliyorsun.

Davet alanının bulunduğu konum da fiyatları etkileyen bir diğer faktör. Örnek vermek gerekirse Avcılar ve Üsküdar gibi ilçelerde uygun fiyatlarla karşılaşırken, Kadıköy ve Beşiktaş gibi daha merkezi ilçelerde bu fiyatların yükseldiğini görüyoruz. İstanbul’da rakamlar İzmir kulüpler ve davet alanlarıyla neredeyse aynı seyrederken, Ankara kulüpler ve davet alanlarının ortalamasını biraz geçiyor.

İstanbul Kulüp ve Davet Alanlarında Düğün Ayrıcalıkları

Tüm Kulüp ve Davet Alanları