İzmir Kulüpler ve Davet Alanları

14 kulüpler ve davet alanları bulundu.

İzmir’deki Kulüpler ve Davet Alanları

İzmir, yani namıdiğer güzel İzmir; hepimizin gönlünde taht kurmuş bir şehir. Mis gibi masmavi denizi, yemyeşil ormanları, samimi ve sıcacık insanlarının verdiği muhteşem hislerle, organize edeceğin etkinlik türü hangisiyse buna uygun bir mekanı bulabiliyorsun. İzmir’in hem çok büyük hem de revaçta bir kent olmasının katkısıyla, her konseptte organizasyonlar düzenlenebilecek kadar yeri var.

Bu güzeller güzeli kentte, hem yöresel lezzetler hem de dünya mutfağından yemekler için listeler oldukça gelişmiş. İzmir’in devamlı olarak göç alması ve turistik ziyaretlerinin çok sık olması sebebiyle şehrin sofraları da gün geçtikçe zenginleşiyor. Böylece vereceğin davet ne olursa olsun, mekanların sunduğu yemek ve kokteyl menüleri de çok çeşitli ve farklı lezzetlerden oluşuyor.

İzmir’in bu sebeplerin tümünden dolayı mekan opsiyonu çok fazla. Bunun kutlama ve davetlere avantajı ise mekan türleri anlamında oluyor. Hayalindeki organizasyon her ne olursa olsun, buna uygun bir mekan türü bulabiliyorsun. Örneğin kır veya salon düğünleri, plajda yapılacak davetler, otel kutlamaları, göl kenarı ve orman içindeki mekanlar…

Bu şehirde planlayacağın tüm organizasyonlar için uygun kapasitede bir yer kolaylıkla bulunuyor. Örneğin kalabalık bir düğün yapacaksan, 2.000 kişiye kadar konuğu rahatlıkla ağırlayabilen mekanlar hizmet verirken; sade bir etkinlik düzenliyorsan İzmir’de 50 kişilik butik bir davet alanı bile bulabiliyorsun. Bu sayede kafanda planladığın tüm davetlere en elverişli tesisi bulmak İzmir’de çok kolay oluyor.

İzmir’in merkezi bir harika, ilçeleri ise apayrı bir cennet gibi! Buranın neredeyse tüm semtleri ve beldeleri son yıllarda çok popüler. Bunun katkısıyla da kulüpler ve davet alanları sürekli olarak gelişmekte. Balçova, Güzelbahçe, Bayraklı gibi merkezi semtlerin haricinde; Çeşme, Foça, Dikili, Urla gibi tatil beldeleri de davet alanları açısından çok sayıda yere sahip.

İzmir’in Davet Alanları Hangi İmkanları Sunuyor?

İzmir’in davet alanı hizmetlerini düşünürken için çok rahat olsun! Bu şehirde tüm davetler için birçok imkana sahipsin. Mesela, İzmir’deki kulüplerde müzik genellikle 00:00’da sonlanıyor. Fakat bu asla verdiğin davete etki etmiyor çünkü mekanların neredeyse hepsinde after party imkanı sunuluyor. Böylece sabahın ilk ışıklarına kadar müziğin tadını tüm sevdiklerinle çıkarabiliyorsun.

Düğününde herkes en uygun ücreti ödeyerek çok güzel olmak ister. İzmir’de özellikle düğünlerde kullanılan davet alanlarında, çoğu mekanda gelin saçı ve makyaj hizmeti veriliyor. Bu hizmet sayesinde, hem ekstra bir ücret ödemeden bakım ve güzellik işlerini hallediyorsun hem de düğün alanında bu olanaktan faydalandığın için makyaj ve saçın asla bozulmuyor.

İzmir’deki kulüp ve davet alanlarında, tüm davetlilerine uygun bir yemek servisi yapılabilmesi için özel menüler sunuluyor. Bu alanlarda; vegan, çocuk, vejetaryen, diyabet, kosher ve kişiye özel menüler gibi hassasiyet ve isteklere hitap edecek birçok menü seçeneğine sahip oluyorsun. Bir davetin en önemli özelliği olan yemek servisi bu sayede en kaliteli biçimde sağlanıyor.

Düğün veya farklı bir davet vereceğinde, mekanın bu organizasyona uyacak şekilde dizayn edilmesi çok önemli. İzmir’deki mekanların neredeyse tümü, kutlamana özel bir şekilde süsleniyor. Seçeceğin ana renk temasında ve bu tonlarda özel çiçek aranjmanları, şık aksesuarlar, sandalyelere tül giydirmeleri, masa örtüleri, gelin tagı ve nikah masası süsleri gibi dekorasyon figürleri ayarlanıyor.

İzmir’deki Davet Alanlarının Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

İzmir çok büyük bir şehir. Bu sebepten de fiyat skalası çok geniş. Bu şehrin davet alanlarının ortalama ücretleri çiftlerin yüzünü güldüren cinsten. Fakat İzmir’de uygun bir davet alanı arıyorsan; semt, düğünün kişi kapasitesi ve mekanın sağladığı hizmetlere göre çok daha az ücret ödeyeceğin bir yer bulabiliyorsun.

İzmir’in lüks davet alanı imkanlarından faydalanmak isteyenlerdensen, özellikle Çeşme ve Karşıyaka ilçelerindeki mekanları değerlendirebilirsin. Bu semtlerdeki alanların fiyatları verilen hizmetler çerçevesinde ortalamanın üzerine çıkabiliyor. Bunun olanaklar haricindeki en büyük sebebi ise mekanların deniz ve havuz kenarında olması, popüler semtlerde konumlanması, konaklama imkanı sağlanması gibi etkenler olabiliyor.

Eğer bütçe dostu bir yer arıyorsan, İzmir’de kokteyl yapılacak mekanların fiyatları bir miktar daha uygun olabiliyor. Yemek servisi için gerekli malzemeler, personel desteği ve özel menüler gibi unsurlardan dolayı yemekli davetlerin fiyatları daha pahalı seyrediyor. Kokteyl tarzında bir davet düzenleyerek, daha uygun bir organizasyona ev sahipliği yapabiliyorsun.

İzmir’deki Davet Mekanlarının Getirileri

İzmir’deki Düğün ve Davet Mekanlarında Dikkat Edilecekler

İzmir’deki en güzel düğün ve davet mekanları arasından doğru seçimi yaparken, hava durumunu hesaba katmalısın. Bu şehir Ege Bölgesi’nde bulunduğu için, arada bir şiddetli yağmur bastırabiliyor. Dolayısıyla, misafirlerin ve giyeceğin kostüm için yağmura karşı bir önlem alabilirsin. Eğer davetini kapalı alana sahip bir yerde planlıyorsan bunu dikkate almana gerek kalmayacak.

Özellikle de İzmir’in düğün için kokteyl mekanlarında konsept oluşturma hizmetinden sıkça faydalanılıyor. Eğer düğününde rustik, havuz başı, bahçe ve botanik, modern, bohem, sahil, saray teması gibi farklı farklı konseptler oluşturmak ve mekanı buna en uygun şekilde dekore ve dizayn etmeyi istiyorsan seçeceğin mekanın bu dekorasyonlara elverişli olup olmadığını mutlaka incelemelisin.

Bu kentin ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerinin gelişmiş olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat İzmir’deki kulüp ve davet alanları için seçtiğin yerin ulaşılabilirliği yine de önemli bir etken. Hem şehir dışından hem de şehrin uzak yerlerinden davetine katılacak misafirlerin için mekanın konumu ve bundan ziyade burası için sağlanmış ulaşım olanaklarını değerlendirmelisin.

Davetlerin kaliteli olup olmamasındaki en belirleyici etken, mekan personellerinin hizmet ve kalitesidir. İzmir’deki kulüp ve davet alanlarının çoğu uzun yıllardır hizmet vermekte olan mekanlar olarak öne çıkıyor. Fakat, daha yeni bir tarihte hizmet vermeye başlayan alanlar da olabileceği için, düğün ve kutlama mekanının tecrübe ve bilgisini mutlaka değerlendirmelisin.

Tüm Kulüp ve Davet Alanları