Bursa Restoran Düğünleri

0 restoran düğünleri bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Bursa’daki Restoran Düğünleri

Marmara Bölgesinin ikinci büyük şehri olan Bursa, düğününü gerçekleştirebileceğin yerlerden birisi. Şehirde hizmet veren birçok düğün mekanı bulunuyor. Düğün organizasyonunu düzenleyebileceğin mekanlar arasında restoranlar da yer alıyor. Bursa yemekli düğün restoranlarının büyük bir kısmı Nilüfer ve Osmangazi’de konumlandırılıyor. Bunların yanı sıra Gemlik, Kestel, Mudanya ve Yıldırım gibi ilçelerde de düğün restoranları mevcut.

Bursa yemekli düğün fiyatları çiftlerin cebini yakmıyor. Şehirde uçuk fiyatlar talep eden düğün restoranları bulunmuyor. Restoranların büyük bir kısmı uygun ve ortalama fiyatlar karşılığında kaliteli hizmetler sunuyor. Uygun fiyatlı mekanlar; Mudanya, Nilüfer ve Osmangazi’de yer alıyor. Ortalama fiyatlı mekanlar şehrin farklı ilçelerine yayılıyor. Yüksek fiyatlı alternatifler ise genelde Nilüfer’de bulunuyor.

Şehirde onlarca sayıda butik konseptli düğün mekanı bulunuyor. Butik konseptli davet alanlarının büyük bir kısmı Osmangazi’de konumlandırılıyor. Bursa'da yüksek kapasiteli düğün restoranları da hizmet veriyor. Osmangazi ilçesinde bulunan yüksek kapasiteli mekanlar maksimum 750 konuğa ev sahipliği yapabiliyor. Çiftler ister butik isterlerse de yüksek kapasiteli bir düğün organizasyonunu gönül rahatlığıyla gerçekleştirebiliyor.

Şehirdeki düğün restoranlarının çoğu açık ve kapalı davet alanlarının her ikisinde de hizmet veriyor. Bursa düğün restoranları; orman içinde, bahçede, kapalı salonda, dere ve deniz kenarında konumlandırılıyor. Mekanların neredeyse tamamı şehir merkezinde yer alıyor. Düğün restoranlarında; deniz, kale, körfez, şehir, tarihi yer, bahçe ve doğa manzarası bulunuyor.

Bursa’da Restoranda Düğün Fiyatları Uygun mu?

Şehirdeki restoranların geniş bir fiyat skalası bulunuyor. Fakat Bursa restoran düğünü fiyatlarının genel anlamda bir hayli cep dostu olduğunu söyleyebiliriz. Bursa düğün yemek yerleri; uygun, ortalama ya da daha yüksek fiyatlar karşılığında pek çok hizmet veriyor. Menü seçimin, konuk sayın ve aldığın ek hizmetler ödeyeceğin tutar üzerinde etkili oluyor.

Uygun fiyatlı düğün restoranları kişi başı çok makul tutarlar talep ediyor. Bütçe dostu mekanların büyük bir kısmı Osmangazi ilçesinde yer alıyor. Osmangazi’nin yanı sıra Mudanya ve Nilüfer’deki düğün restoranları da uygun fiyatlarıyla öne çıkıyor. Uygun fiyatlı mekanlar maksimum 400 konuğunu ağırlayabiliyor. Bu mekanlar arasında deniz kenarı opsiyonu da bulunuyor.

Bursa yemekli düğün kişi başı fiyatları ortalamada seyreden mekanların da olduğu bir şehir. Ortalama fiyatlı düğün restoranlarının çoğu Kestel, Nilüfer ve Osmangazi’de bulunuyor. Bu ilçelerin dışında Gemlik, Mudanya ve Yıldırım’daki düğün restoranları da çiftlerden ortalama fiyatlar talep ediyor. Buradaki mekanlar en fazla 750 davetliye ev sahipliği yapabiliyor.

Fiyatları ortalamanın bir tık üzerinde olan Bursa düğün restoranları Nilüfer ilçesinde konumlandırılıyor. Buradaki düğün restoranlarının 400 kişilik konuk kapasitesi bulunuyor. Yüksek fiyatlı düğün restoranları yalnızca açık davet alanında hizmet veriyor. Şehir merkezinde bulunan yüksek fiyatlı düğün restoranlarında Bursa manzarası dikkat çekiyor. Bu mekanlar, zengin düğün paketi içeriği ile ön plana çıkıyor.

Bursa Yemekli Düğün Mekanlarında Sunulan Hizmetler Neler?

Bursa’da kokteylli ya da yemekli bir düğün organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Şehrin kendine has bir mutfak kültürü bulunuyor. Restoranlar, çiftlere menü tadımı ile menüde değişiklik yapma seçeneği sunuyor. Düğün restoranlarında da genellikle Bursa’nın enfes lezzetleri hazırlanıyor. Menüler ve ikramlıklar restoranlara göre değişkenlik gösterebiliyor. Kokteylli düğünlerde çoğu zaman atıştırmalık, kuruyemiş, pasta ve meşrubat çeşitleri sunuluyor.

Şehirdeki düğün restoranlarının neredeyse tamamında; organizasyon sorumlusu, yemek servisi, ön tadım yapma, otopark ve vale hizmeti gibi olanaklar bulunuyor. Bursa restaurant düğünü mekanlarının bazıları çiftler için hazırlık odası temin ediyor. Düğün restoranlarının büyük bir kısmı gece yarısından sonra after party alanında hizmet veriyor. Davet alanlarının çoğunda özel bir engelli girişi de yer alıyor.

Sahne kurulumu ile mekan ışıklandırmaları düğün restoranları tarafından yapılıyor. Bazı mekanların anlaşmalı olduğu bir; müzisyen, ses sanatçısı, orkestra ve DJ bulunuyor. Özellikle canlı müziğin olduğu düğün restoranları çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Açık davet alanında hizmet veren düğün restoranlarının geniş bir dans pisti oluyor. Bursa’da yağış ihtimaline karşı önlem alan restoranlar da mevcut.

Düğün organizasyonuna ait somut anılar edinmen için çekim ekibiyle birlikte çalışan restoranlar bulunuyor. Mekanların büyük bir kısmı dışarıdan bir fotoğrafçı ve kameramanla çalışmana müsaade ediyor. Bursa düğün restoranlarının çoğu alanında yetkin profesyonellerle çalışmayı tercih ediyor. Organizasyon sorumlusuyla çalışan düğün restoranlarında dekorasyon ve süsleme hizmetleri de yer alıyor.

Bursa’da Düğün Yapan Restoranlar Nasıl Dekore Ediliyor?

Bursa’da düğün yapabileceğin restoranlar farklı konseptlerde ve tarzlarda dekore ediliyor. Şehirdeki restoranların büyük bir kısmında beyaz, krem ve kahverengi tonları ağırlıklı olarak kullanılıyor. Düğün restoranlarının çoğu modern ve sade bir tarzda süsleniyor. Masa ve sandalye süslemeleri konsepte uygun şekillerde yapılıyor. Dekorasyon ve süsleme hizmetlerinde çiftlerin zevk, istek ve tercihleri ön planda tutuluyor.

Kapalı davet alanlarının büyük bir kısmı sade ve şık bir şekilde dekore ediliyor. Bursa düğün restoranlarında; beyaz, krem, mavi ve kahverengi tonları sıkça kullanılıyor. Davet alanlarının çeşitli yerlerinde altın sarısı obje ve nesneler bulunuyor. Yemek servisi takımları konuk masalarında yerini alıyor. Duvarlarda bulunan tablolar ve ışıklı yazılı tabelalar mekanlara samimi bir hava katıyor.

Açık davet alanları; bohem, otantik ve romantik tarzlarda süsleniyor. Bahçede hizmet veren restoranlar yeşil ve mavi tonlarından sıkça yararlanıyor. Bu tarzlarda dekore edilmiş mekanlar sarkıt lambalarla aydınlatılıyor. Hem konukların hem de çiftlerin masalarında renkli vazolar ve çiçek süslemeleri bulunuyor. Davet alanlarında çiçekler ve ince tüllerle çevrilmiş olan gelin tagları da yer alıyor.

Bursa Düğün Restoranlarında Ne Gibi Olanaklar Bulunuyor?

Tüm Restoran Düğünleri